Nadmerné ochlpenie - ako si mam pomoct ?

nia1988

Ahojte, mam 18 ja mam ten isty problem uz takych 5 rokov...na celom tele ten velky problem CHLPY... neznasam to, v lete ked sa maju nosit kratke rukavy tak idem zosaliet ... minuly rok som si ich strhla tym voskom no zda sa mi ze zacali rast este hustejsie tak na to kaslem a tento rok neviem co mam robit...strasne sa hanbim ... a ked tak citam na tie odporucania na laser Aj by som sla ale u mna je to dost tazke, brutalne sa hanbim, raz som bola na jednej klinike a ked som sa vyzliekla doktor mal cudne poznamky na ochlpenie a odvtedy mam strach ze ci tiez nebudu cudne pozerat... vam sa to nestalo? dost sa bojim prave tych pohladov

majushka

ja mam problem s ochlpenim nad hornou perou.. mam 14 rokov.. mohol by mi niekto poradit? .. nieje to nic pekne ked ma baba fuziky :D ..ale nechcem depilaciu..neco prirodne..

dada

Treba ist na laser, ja som bola 2.krat a doktor bol prekvapeny,ze vlastne skoro nic uz nevyrastlo na 2krááát(tiez mam s tym okolo bradaviek)Lepsie aborbuju tmave chlpky na bledej pokozke ten laser,vtedy je to najuspesnejsie.1x som platila 2000 Sk a teraz 1000Sk,lebo dal iba 8 impulzov. Fakt chodte na laser a bude po chlpoch.

lilia

boze aj ja mam ten problem s bradavkami, normlane mam z toho komplexy...bola som u kozmeticky ta mi to vytrhavala nejakou prirodnou hmotou ale po tyzdnoch to tam bolo opat...za jedno sedenie bolo 600sk bola som tam trikrat a stale rovnake tak som na to kaslala. teraz som skusala veet depilacne pasiky ale mam pocit ze je to stale rovnake...ono nie je to STRASNE TRAGICKE ale je to dost viditelne. asi porozmyslam nad tym laserom alebo fakt neviem....:/

jean

Chĺpky nad hornou perou sa dajú odfarbiť peroxidom, to celkom v pohode zaberá. Podľa babských receptov, v prípade nadmerného ochlpenia u žien treba preliečiť ladviny - sedací kúpeľ z prasličky roľnej, piť trikrát denne žihľavový čaj, rastlinka, ktorej mlieko pomáha sa volá lastovičník, čerstvým mlieko sa potiera nadmerné ochlpenie a potom to treba nakrémovať, lebo to asi vysušuje, najlepšie nechtíkovou masťou alebo trezalkovým olejom. Čítala som, že zaberá potieranie slivkovou šťavou. Tak som si kúpila sušené slivky, namočila som ich do horúcej vody a potierala som si tým chĺpky, myslím, že to celkom pomohlo, podľa tohto receptu by už nemali rásť, ale myslím, že sú to také obdobia v živote ženy, keď rastú viac a potom sa to upraví...

tinusska

betka... aj ja by som si chcela dat spravit depilaciu v oblasti bikin... mam bledsiu plet a cierne chlpy.. kde si si to bola dat robit a co ta to stoji.. prosiiimm

betka

Evka odporucam laser, hoci neviem ci odstanuju aj taketo chlpky myslim v okoli bradaviek ale ak hej tak mas po probleme ja sama chodim na laser v oblasti bikiny a uz ma zacinaju ukecavat na podpazusie a mozem ti povedat ze mnozstvo chlpkov sa zredukovalo a uspesnost je skoro na 90% jasne ze to zavisi od typu pokozky a farby a hustoty chlpkov, ale fakt to stoji za to. Je to sice troska drahy spas ale co by sme pre krasu nespravili vsak? :O) A na margo toho ze sa hanbis pred priatelom vies pokial ta ma rad tak mu to vadid urcite nemoze....PA

orbitka

zienky,ja som pocula,ze existuje nejaka rastlinka,ktora vylucuje biele mlieko a tym,ked sa potru chlpy,tak odpadnu natrvalo.len vraj po natreti zafarbi kozu a par dni trva,kym sa to zmyje. nepoculi ste o tom? vraj rastie aj u nas.

dada

Adka,ja mam tie nestastne chlpy v okoli bradaviek a ten doktor mi povedal,ze som si to vypestvala viac tym trhanim.Pocet laserovych sedení zavisi od typu ochlpenia,tmavsie chlpy sa odstranuju lahsie,ale tych 6x urcite treba prist.Cena zavisi od poctu laserovych impulzov,ktore ti da.Tak tam sa to cenove rozpatie pohybuje od 1500-2000Sk.Za kazdym sa plati tato suma.Takze musim setrit,ak sa chcem toho zbavit.Tak zatial takto.

poradkyna

LIVKA, v 12-tich rokoch Ti asi nikto nic s tym nebude robit, vratane doktorov.Ja som totiz bojovala s niecim podobnym a ked som s tym v 14-tich isla doktorovi, tak povedal, ze som v puberte a moze to byt prejavom hormonanej nerovnovahy a po puberte sa to moze upravit a ze liecba by v tom veku aj tak bola nevhodna a zlozita.Takze Ti asi neostava nic ine, len zopar rockov pockat, resp. riesit to u kozmeticky.