Nadmerné ochlpenie - ako si mam pomoct ?

dada

Ahoj baby.Tak k tomu ohlpeniu okolo bradaviek:Uz som absolvovala vysetr. u gynekologa-vsetko o.k. a vcera u endokrinologa v Lubochni,tiez o.k.akurat este mam pockat na dake vysl o 3 tyzdne ale myslim ze nic nenasvecuje tomu,zeby to bola horm.porucha...cize som si to vysvetlila,ze je to asi dane aj geneticky-napr. moj otec zarasteny,tak to mam asi po nom,i ked som dievca.Chystam sa ist na odstranenie laserom,pretoze si myslim,ze stalym vytrhavanim chlpkov,sa cibulka posilnuje,cize to moze byt horsie...a stve am to,jak som tu uz raz pisala,mam chalana,ale mam fakt strasny pocit,ze by osm mu vobec mala o tom povedat,a nie sa este ukazat...takze neviem.Ahojteq

tinusska

ja si ich tiez vytrhujem pinzetou... tiez mam ten problem a ked som to horko tazko povedala priatelovi, tak on mi iba povedal, ze no a co, mas iba viacej muzskych hormonov.. sice trhavam si to, aby som sa citila aspon sama dobre, ale nemam pred nim ziaden blby pocit...

jahodka

ahote.mam podobny problem,preto by som sa chcela spytat ako si mam odfarbit chlpky nad hornou perou...peroxidom ci ako? poradte pls

cicus

ja som mala stale problemy s nadmernym ochlpenim a minuly rok mi gynekolog zistil, ze mam nejaku hormonalnu nerovnovahu a predpisal mi janine. beriem ho uz rok a teraz mi rastu chlpky ako malym dievcatkam. predtym som si musela holit nohy aj kazdy den a teraz staci raz za tyzden az 10 dni.

cica-mica

Mile damy a aj baby :)
doteraz som si myslela, ze som jedina, ktora ma tento problem, ale po, co som si precitala vase prispevky, som zistila, ze som na tom este dobre :)
mozem vam dat len jednu radu na ochlpenie okolo bradaviek....v ZIADNOM PRIPADE SI TO NEHOLTE!!!Budete to mat este horsie jak doteraz..poviem vam, ze aj ja mam veeeeelmi malicko clpy okolo bradaviek, a tie su strasne tmave, ale mne nevadia....a myslim, ze tie zeny a baby ktore maju priatelov a hambia sa pred nimi ukazovat svoje prsia, iba kvoli tomu, robia velku xybu.....nehambite sa a co vy viete, mozno ho to iac vzrusi ako keby ste tam nemali mat nic...a tym babam, ktorym to najviac fakt ze prekaza, nex si ich vytrhaju pinzetou :o) NEHOLIT!!! lebo to budete do konca zivota lutovat!!!

Vločka

ahoj ivina, ale pre istotu skús radšej zájsť za gynekologičkou, nemusí ti hneď predpísať HAK (mňa sa opýtala či ju chcem užívať, možno sú aj nejaké iné "lieky" na tento problém...ale určite by som za ňou zašla aspoň budeš vedieť dôvod, že z čoho to je.

ivina

Ahoj vlocka Dakujem za radu. Ja som fakt zufala, mam uz strach, ked sa ku mne priatel priblizi. Ale tiez sa mi nechce nejak brat HAK, sa bojim vedlajsich ucinkov a neda sa to riesit nejak inak?

Vločka

ahoj ivina, áno- zajdi za gynekologičkou, nie som odborník- ale mám tiež takýto problém... preto, lebo som mala zvýšenu hladinu mužských hormónov a tiež sa trošku ozvala štítna žľaza....tak mi predpísala HAK- na to "určenú" a odvtedy? chĺpky rastu tiež (ale nie tak rýchlo), ale viem, že keby som ju nebrala- tak by to bolo oveľa horšie