Nadmerné ochlpenie - ako si mam pomoct ?

jany

anjelicek,neviem koľko máš rokov,ale skús určite niečo spraviť s tym sebavedomím!Je to pre teba veľmi dôležité, nepodceňovať sa.Keď ukážeš ľuďom, že si si istá sama sebou, garantujem ti, že chlapci sa k tebe len tak pohrnú!Ja nemám absolútne žiadny problém s mužmi. Len niekedy sa tak podcením,že mám aj niekoľko dní depku.No mám momentálne"priateľa", ktorý síce nevie o mojom probléme,(zatiaľ),no on mi vždy vie zdvihnúť moje sebavedomie na maximum. Mne to odfarbovanie celkom vyhovuje..

jany

jane22, ten laser posobi na každého individuálne, ja som absolvovala asi 5 sedení a vôbec som nevidela rozdiel. Takže sa mi zdalo zbytočné pchať do toho peniaze. teraz odfarbujem tým Jolenom a je to celkom v pohode(teda aspoň na tvári)Ten laser vyskúšaj, mmohé ženy majú pozitívne skúsenosti a niektorým chlpy prestali rásť. Treba len vyskúšať!!Možno práve tebe to pomôže.Je to však dosť drahé,aspoň mne to príde dosť 1500-2000,-Skjedno sedenie.

anjelicek

ahojte baby,ja mam ten siyt problem uz asi 5 rokov.zacali mi rast chlpy na brade,pri usiach,krku a dekolte.sebavedomie?co bolo to slovo?ani teraz ho nemam bohvieako vysoke.vysetrenia vsetky v poriadku.chodim asi tri roky na laser.este stale mi rastu,ale menej.po zakroku vydrzi efekt asi tri mesiace,je to urcite lespie,chlpky rastu menej,plus uzivam antikoncepciu minervu.lemam problem,pretoze sa zato hanbim a len tazko si viem najst priatela

jane22

pre Jany
Môžem sa spýtať, na koľkých sedeniach si bola na tom lasery? Tiež som nad tým rozmýšľala, ale nerada by som investovala do niečoho, čo mi aj tak nepomôže. Som na tom podobne ako ty, len asi horšie, lebo mne by ani to odfarbenie nepomohlo...ale čo už, sú aj horšie veci

jany

Ahojte,mám 25 r.a už od mojich 14 rokov mám tiež problém CHLPY.Poviem Vám,že keby som nemala chlpy,môj život v puberte by bol asi úplne iný.Nemala som žiadne sebavedomie,keď sa mi niekto pozeral do tváre, prepadla ma doslova panika,strašný pocit čo si asi myslí,doma som veľmi často pre to plakala,bola som samozrejme u endogrinologa aj gynekologa a všetko je OK. V osemnástich som si začala chlpy nad hornou perou odfarbovať prípravkom, ktorý je presne určený na odfarbovanie než.ochlp.nad hornou perou, volá sa Jolen.Poviem Vám,že moje sebavedomie stúplo.Samozrejme tento krémik by mi nestačil na odfarbenie úplne celého tela,tak som začala používať normálny odfarbovač na vlasy.Neviem,či je to dobrý nápad,no ako tak funguje,mne to psychicky veľmi pomáha,i keď sa bojím,čo to robí s mojou pokožkou.Predsa len je to chémia určená na vlasy nie na kožu s ochlpením.Preto som to na čas obmedzila.Opäť sa hambím pred partnerom,nedokážem o tom hovoriť, lebo sa za to veľmi hambím.A bojím sa opýtať kožnej čo môže odfarbovanie chlp.odfarbovačom na tvári spôsobiť koži.mám strach,že by ma vysmiala,či mám rozum.Moje ochlpenie mi FAKT OVPLYVNILO MôJ ŽIVOT (negatívne)a vôbec ho nežijem plnohodnotne, i keď je to teraz lepšie ako to bolo pred pár rokmi..je to dosť nespravodlivé trpieť pre niečo,čoho rast sa nedá ovplyvniť a vlastne za to vôbec nemôžem,že mi narástli.(myslím tým,že keď nám to je raz dané,tak chlpky proste rastú,niekomu viac,niekomu menej)Mne napríklad nepomohol ani laser.

macko

som chalan a mam problem ...mam 18 a na celom tele mam minimum chlpou:( holil som sa asi 2 krat na tvari a aj to len taku pavucinu:(ostatny spoluziaci maju uz brady a chlpate hrude a ja nic..:( az na bradavky tie mi zarastaju az do 3cm chlpou zacal som si ich holit ale odvtedy su tie chlpy este hrubsie a ciernejsie co mam stim robit hambim sa pred priatelkou a necem si ich uz viacej holit..co stym??

nikka

Pre Axxa 3!

Ahoj! Mne práve na endokrinológii zistila dokrorka, že príčinou mojho nadmerného ochlpenia sú nadobličky a vaječníky. Ale odporučila mi vyskúšať účinok HAK. A ty tvrdíš, že ak je to hormonálného dá sa s tým niečo robiť. Tak prečo ma tá doktorka ťahá za nos. Keby vedela akú psychickú záťaž mi to spôsobuje! Tiež sa liečim na zníženú činnosť štítnej žľazy. Robili mi však sono vaječníkov a nie je tam žiadna cysta. Sono nadobličiek mi však nedala urobiť. Najskôr hovorila, že to treba a potom zrazu nič. Prosím poraď čo mám ďalej robiť. Dám si asi urobiť to sono nadobličiek. Alebo čo mám robiť?

Karmenka

mlieko z lastovicnika je dost silne,ak ma niekto kurie oka a potiera ich nim tak ich uplne znici, mliecko trosku sfarbi pokosku ale potom sa to strati... mozno to pomoze aj na chlpky, treba uz len vyskusat

kukucka

skusali ste uz niektora to potieranie chlpkov lastvicnikovym mliekom? pomaha to alebo je to iba vymysel....tiez som zufala :(