Nadmerné ochlpenie - ako si mam pomoct ?

anonymka1231

ostatne od pasa dole cloveka az tak netrapia pretoze je celkom normalne ze ci ich zene odstranuje ci uz voskom,holením,vytrhávaním...ale nemôžem chodiť na výlety,kúpaliská :(...niesu ešte velmi tmavé pretože som ich este niak neodstranovala len krémom na zníženie ochlpenia raz.Ja sa trápim a mamina tiež lebo nevie čo so mnou je...je to strašné ked viem že kamošky tento problém nemajú a môžu si dovoliť čokolvek...a ešte celulitída.Je to v mojom veku puberty neaké rozšírené,môže to ešte zmiznúť?Ako s nou bojovať?Moja mamina mala po pôrode tiež a ja na to používam gel a pravidelne nachodím aj 4 hodiny.
Som ešte v puberte ale tiež ma trápia chlpky na brušku.Len pod pukom a nad.Je to nepríjemné hlavne cez leto ked všetci vyrážajú na pláža a ja nemôžem :( nemáte neakú radu?prosim o radu
zufalal pubertacka

atacka

zdravim vas chcela som sa opytat ci tu niekto nema skusenosti alebo o tom pocula zbavovania sa chlpkov navzdy pomocou prirody(prikladanie luskov bobu, potieranie mliekom zlastovicnika(rastlina),potieranie slivkovou stavou a podobne....)...ps:kozmetika a doktori nepomozu uz podla mna :-( iba ak docasne....dakujem za odpovede

agina

Holky odskusala som voskove pruzky na okamzite pouzitie na suchu pokozku, vyborna vec.Potrebovala som odchlpit okolie bikin a tieto pasiky su na to ako stvorene.Ani to tak nebolelo.Po epilacii som si to natrela kremom proti zarastaniu chlpkov a cervenym fliacikom VEET a pokozku mam ako babatko uz treti tyzden.Vrelo odporucam.Tieto pasiky su aj na citlivu a normalnu pokozku.Cosi uzasne, uz sa nehanbim vyzliect do plaviek.

anjelicek

aj aj som cakala ze ked si budem chlpy vytrhavat,ze to bude dlhodobejsie a ze ich bude rast menej,no vobec to tak nie je.vydrzi mi to tak tyzden a pol.tu bolest celkom znesiem,ale zasa holit si nohy kazdy druhy den nato vobec nemam naladu.

clea

Ja som použivala depilačný strojček asi 5 rokov, ale pred 2 týždňami som s tým úplne skoncovala, lebo som mala toho už plné zuby. Pokožka mi vydržala hladká asi dva dni, zarastali mi chĺpky, robili sa mi malé chrastičky a červené pupná a vždy som pri tom strávila asi 45 minút s bolesťou, ktorá sa vôbec nezmenšovala. Vždy, keď si v nejakom časopise prečítam, že je to na 4 týždne, ostane mi zle po tom klamstve. Asi to skúšajú na ženách, ktoré majú dokopy dva chlpy na nohách. Prešla som na obyčajné holenie a hneď je život krajší. Aj pokožka sa mi ukľudnila, je taká zdravšia a sviežejšia. Nohy mám oholené za chvíľu a úplne bezbolestne. A pritom mi to vydrží tak isto dlho ako s tým strojčekom. Ale ako sa hovorí sto ľudí - sto chutí. Takže baby, vyberte si to, čo je podľa vás najlepšie. Nie vždy sa však oplatí veriť tomu, čo si prečítate v časopise.

anjelicek

baby neblaznite, chlpky na malo vidietelnom ieste. co by ste robili ak by ste ich mali n abrade,krku, pri usiach.. vam poviem ´´velmi prijemne´´,hlavne v lete

anka

to vies,ze to nechcem nechat rast nemam toho az tak vela ale bojim sa to odstranovat hlavne na tvary....zeby nezacali rast tmavsie alebo nieco take.

anka

Ahoj!ja mam tiez problem s tymi chlpkami ale najviac ma rapi to ze neviem ako si to mam odstranovat.Mam strach ze ked to raz zacnem odstranovat tak toho bude 10krat viac.prosim poradte mi niekto