"si to co jes"- klamstva zapadnej mediciny

Príspevok v téme: "si to co jes"- klamstva zapadnej mediciny
sweet_lolitta

Skvely film o tom, ze co vkladate do ust vas priamo ovplivnuje, pretoze kazde susto telo metabolizuje, nieco si zoberie, zvysok vyhodi, ine necha v sebe a skodi mu to... O tom aky je priami suvis s rakovinou a jedlom a aj to, ako by to dopadlo, keby zrazu lekari vedeli nieco o vyzive a rakovina by ustupila (asi by vela ludi prislo o pracu, vsak?)>>>

tu je link :)

www.green-ways.com

Co si o tom myslite vy?

žaluď

Nie, v strukovinách je najlepší pomer esenciálnych aminokyselín, ale lyzín tam chýba. Lyzínu je prebytok napríklad v rybách.

watermelon

ale zalud uz prestan s tymi plnohodnotnymi bielkovinami, ako moze byt nieco co uvaris plnohodnotne, ved ich struktura sa varenim uplne narusila, ale to uz som pisala tiez.

Téma bielkovín je tak beznádejne a zámerne manipulovaná obchodnou propagandou, že je vždy prvou otázkou pri diétach, ktoré vylučujú živočíšne produkty. Predávkovanie bielkovinami predstavuje pre naše zdravie oveľa väčší problém než ich nedostatok.
Pravdou je, že faktické prípady nedostatku bielkovín v našej kultúre takmer neexistujú. Našu skutočnú potrebu bielkovín môžeme celkom spoľahlivo zistiť preskúmaním podielu bielkovín v materskom mlieku. Keď sme kojenci, rastieme rýchlejšie než v ktoromkoľvek inom štádiu života. Vzhľadom k tomu je potreba bielkovín v tomto veku najväčšia. A predsa materské mlieko obsahuje veľmi malé množstvo bielkovín – 1-4%, v závislosti na veku dieťaťa (percento sa mení v rôznom štádiu vývoja). Nie je náhoda, že ovocie obsahuje v priemere takmer také isté percento bielkovín: 1-6%.

žaluď

To že si vegetariánka hovorí o tom, že si niečo kompenzuješ. Niečo v tvojom tele je zlé a rastlinná potrava ti pomáha. Tehotenstvo je záťaž na organizmus, preto sa v tomto období prejavia takéto veci. Ja jem všetko a nič mi nie je, naopak mäso mi prospieva, ako väčšine ľudí. Si výnimka.

watermelon

rena, som si vedoma ze by to mohla byt este detoxikacia, ale nieco mi hovori, ze moj organizmus je uz vycisteny min. z velkej casti.
to tehotenstvo prislo, tak teraz by bolo prave nebezpecne znovu zacat normalne jest, viem co to jedlo so mnou robi... precitala som si vela skusenosti mamiciek ktore boli surove pocas tehotenstva, aj som sa radila s jednym odbornikom, ktoreho manzelka mala tusim dve surove tehotenstva a tvaria sa ze je to ok, ak je to v prvom trimestri, to som aj inde citala, ze ten plod nepotrebuje zatial vela stravy, vsetko potrebne si odomna aj tak odcerpa, horsie by to bolo neskor, tak velmi verim ze mi to uz coskoro prejde.
len som chcela vediet tvoje skusenosti, dakujem

rena23

Žalud, encyklopedie a ucitela biologie klamu? Na zaklade jedneho dokumentu sa nedaju robit zavery (niektori ludia su kanibali, nekrofili, pedofili... to este neznamena, ze su taki vsetci.) O tom lyzine a prezuvavcoch som to pisala uz vcera, prosim, precitaj si to znova.
Laktovegetarianstva sa vzdam okamzite, ked mi uvedies nejaky rozumny argument proti (myslim, ze vsetky, ktore si doteraz uviedol sa mi na vedeckej, nie sarlatanskej, urovni darilo vyvracat.)

žaluď

rena23:

Videl som filme ako šimpanzy obkľúčili malú opičku na strome, nahnali ju pred veľkú opicu-zabijaka, a potom ju roztrhali a zožrali. Žiadne zviera neje iba rastlinnú potravu. Aj najmenšia opička si uloví aspoň lúčneho koníka aby malo viac hodnotných bielkovín. Človek si nedokáže vyrobiť aminokyselinu lyzín, a tá v rastlinnej potrave obvykle chýba. Bavili sme sa aj o prežúvavcoch. Už by si mohla prekonať tie nezmysly o vegetariánstve.

watermelon

ja uz takmer nemam zdravotne problemy odhliadnuc od problemov tehotenstva...
zmenou stravy som sa vyliecila (aj psoriazu vo vlasoch - este nie celkom, ale znacne ustupila, je to otazka casu), preto tak sudim. Lebo som ako som napisala viedla maly prieskum medzi ludmi co presli na tuto stravu s otazkou: z coho vsetkeho ste sa vyliecili? odpovede boli uzasne, casto z takych veci, s ktorymi si doktori nevedeli poradit, tvrdili, ze su geneticke a neliecitelne, preto. AJ preto, lebo som videla nejake tie dokumenty o spojitosti stravy s chorobami, a aj som co to precitala.
Je mi uplne jasne, ze faktorov, ktore k chorobe prispievaju je viac - spanok (ale jeho kvalita zasa len suvisi so stravou), pohyb, mysel a psychika, slnecne ziarenie, mozno nadmerne pouzivanie techniky - mobily - neviem, dolezite je ako sa matka stravuje uz v tehotenstve, dnes je stale viac a viac predcasnych porodov, a zial aj chorych deti od narodenia.
skratka si myslim, ze ked sa chce clovek z niecoho vyliecit, v prvom rade by mal zmenit stravu (nevravim ze to musi byt hned tak radikalne ako to robim ja), a na to by mali upozornovat aj doktori a nie len predpisovat lieky. Ale u mna doktor, ktory necha svojho pacienta pri osteoporoze pit kavu a nuti ho pit mlieko nie je dobrym doktorom.

rena23

Watermelon, ja som nijake problemy nemala. Nevedela som, ze si tehulka. Neodporuca sa prechadzat na takyto sposob stravy tesne pred ani pocas tehotenstva, pretoze rychla detoxikacia moze poskodit plod. (preto som zacinala 2 roky pred). Takto sa len velmi tazko da posudit, ci mas problemy z tehotenstva alebo detoxikacie. "Normalnu" stravu, ked si si od nej odvykla, by si mala problem stravit, aj keby si nebola tehotna. To mas ako s dojcatami alebo podvyzivenymi ludmi - tym sa pevna strava tiez musi zavadzat len velmi pomaly a opatrne.