"si to co jes"- klamstva zapadnej mediciny

Príspevok v téme: "si to co jes"- klamstva zapadnej mediciny
sweet_lolitta

Skvely film o tom, ze co vkladate do ust vas priamo ovplivnuje, pretoze kazde susto telo metabolizuje, nieco si zoberie, zvysok vyhodi, ine necha v sebe a skodi mu to... O tom aky je priami suvis s rakovinou a jedlom a aj to, ako by to dopadlo, keby zrazu lekari vedeli nieco o vyzive a rakovina by ustupila (asi by vela ludi prislo o pracu, vsak?)>>>

tu je link :)

www.green-ways.com

Co si o tom myslite vy?

sweet_lolitta

No mne dava zmysel to, ze rakovina je posledny ohlas tela, ze mu robime zle.. ci uz stravou alebo celym zivotnym stylom, no strava ide priamo do nas, cize ak papas tak ako mas (inspirovat sa da ludmi co ziju najdlsie na planete, .t.j ak sa nemylim Japonci :))), tak nevidim dovod, aby si rakovinu niekedy v zivote ty riesila. Ale ak by som ju musela riesit, napr kvoli inym ludom v mojom okoli, asi by som im povedala nech skusia okrem ineho aj tie vitaminove bomby. Nie je to prirodzene, no asi lespie ako ozarovanie, kto vie.

alusinka

ble... dvakrat mi to tu hodilo...

A inak, co sa tyka tych vo videu spominanych vitaminov, a rakovine... tak k tomu sa radsej nevyjadrujem, nakolko sa do toho vobec nevyznam, a dufam, ze to ani v buducnosti nebudem musiet riesit... ;)

alusinka

No hej, tvoj jedalnicek sa mi paci ovela ovela viac, ako ten, ktory navrhuju v tom videu :))
Ja sa sice citim dobre, ale viem, ze moje telo obcas zaziva poriadne soky, z toho, co do neho niekdy zvyknem pchat :)) (o kilach navyse ani nehovorim;)) Mozno by mi to aj celkom pomohlo... Uvidime :)

alusinka

No hej, tvoj jedalnicek sa mi paci ovela ovela viac, ako ten, ktory navrhuju v tom videu :))
Ja sa sice citim dobre, ale viem, ze moje telo obcas zaziva poriadne soky, z toho, co do neho niekdy zvyknem pchat :)) (o kilach navyse ani nehovorim;)) Mozno by mi to aj celkom pomohlo... Uvidime :)

sweet_lolitta

Jaj no makrobiotika nie je o raw food, ktore tam oni odporucaju..
Do toho by som zatial nesla ani ja, teple potrebujem, chuti mi to. Jem ale viac obilnin a maso tak z casu na cas ale kedze je vela nahrad, tak mi nejako nechyba, no ak mam nahodou chut, tak si dam malinko.
A zelenina je aj lepsia ako ovocie, ak ti to nerobi dobre :)

alusinka

:) tak ti blahozelam, ze ti to tak dobre ide...
Mne zial vacsina ovocia nerobi dobre, a masa by som sa nikdy nevzdala, ani celkovo aspon jedneho tepleho jedla denne (aj zelenina mi viac chuti aspon udusena, ak nie varena;))... a zatial mi je celkom fajn :)

Ale budis, ked sa niekto do toho da, tak ma moj obdiv ;)

sweet_lolitta

Ja som skusila prejst velmi pomaly a zlahka na makrobiotiku (zo zaciatku mi to prislo ako nieco prilis exoticke, resp zlozite), ale po cca pol roku, co ju praktizujem, som az dnes vzhliadla tento dokument (tie fakty mi boli uz davno zname), no tesi ma, ze v podstate jem, tak ako oni hovoria.

Zelenina, nejake ovocie, obilie, minimum masa, vlaknina a uz aj pol roka riasy :) Je to tak jednoduche :)

alusinka

ja som to pozerala uz davnejse s otvorenou pusou, a prislo mi to celkom zaujimave... :) Ale tolko trpezlivosti zial nemam, zeby som sa do toho dala ;)