Čo je to Dyslexia?

Súvisiaci obsah

Someday

Ste super :) Uz mam vyplnenych cez 70 dotaznikov.. Zajtra rano to uzavriem, tak ak by mi chcel niekto este pomoct, tak mi ho prosim vyplnte :)

Mimochodom - vyhodnotila som zatial 15 dotaznikov (co je sice malicko), ale zaujimave je, ze z tych par dotaznikov vyplyva, ze podla vas su za dyslexiu dietata zodpovedni najma ucitelia... Na druhej strane ma tesi, ze dyslektikov povazujete za rovnocennych s ostatnymi ziakmi :)
Aky je vas nazor? :) Nemusite, ale aj mozete osobne poznat dyslektika - tu je dotaznik:
docs.google.com

Dakujem :)

Someday

A este posledny krat, aby som to tu nespamovala - ak by mi chcel este niekto pomoct s vyskumom - mozte ale aj nemusite poznat osobu s dyslexiou - tak
docs.google.com

Velmi pekne dakujem tym co to uz vyplnili, ako aj tym, co to este vyplnia :))

Someday

Velmi pekne dakujem za vyplnene dotazniky :) Potrebujem ich mat vyplnenych 100ks a mam necelych 40. Ak by si este niekto nasiel tych 10 min budem velmi vdacna
docs.google.com

Vyskumom chcem zistit, ako ludia vnimaju dyslektikov. V prvej casti dotaznika zistujem vedome postoje, v druhej casti prave tie nevedome (preto tato cast obcas vyzera nelogicky)... Zaujima ma, ci sa lisi miera postojov u osob, ktore dyslektikov nepoznaju a u tych, ktori poznaju, ci dokonca dyslexiou trpia...
Budem vdacna za kazdy vyplneny dotaznik...

Vopred dakujem :)

Someday

Ahojte... Chcela by som vas velmi pekne poprosit, ak si najdete 10 min, mohli by ste mi vyplnit dotaznik na diplomovku... Zistujem nazory na ziakov s dyslexiou. Potrebujem aj ludi, co nevedia co je to dyslexia, aj tych co to vedia... Aj chlapov, aj zeny, aj mladi, aj stari, na veku nezalezi..
Dotaznik je miestami nelogicky - ale ma to tak byt :) :) Dakujem vam, fakt mi to pomoze...
docs.google.com

HIc

Ahoj lidi som dyslektik a verte či neverte je to choroba či stav už ako narodeného malého dítete a sprevádza ma celým životom. Pred časom mi vytiahli z hlávky nádor velký a žijem život chudáka bo nestíham skoro nyšt. Pred operáciou som mal život výrazne lepší až na otca čo ma ako malého chlapca zmlýátil denne 3 krát a to niem že by som ho neposlúchal ale bol to chudák čo pfre radost svoju mlátil celú rodinu a tam mi vznikol a pochádzal ten nádor . Bohu sláva welká stojí pri mne a dáv a na mna pozor . aj ked ma už nik nechnápe. A ýe som dyslektik som na to došiel ked som mal 35 rokov a boli sme u švagrovej a padla reč na naše deti či a kam pôjdu študovat a priznal som sa jej že aj já by som šiel na školu ale nejde mi čítanie a ona hned vytiahla hrubú knihu a prečítala mi čo je to dyslektik a tak mi to došlo že nejsu bnlb za jakého ma majú a spomenul som si na moju učitelku matematiky pani Grelnetovú a tá nás začala učit ako 7makou a jej prvá veta na 1vej hodine znela : žiaci nemusíte mat z matematiky taškú hlavu bo matematika je jednoduchá stačí aby ste vedeli plusovat mínusovat krátit a delit . A v tom momente ma zaliala zvlášna vlna už dávnych a starých myšlienok : ná šak já to viem už malička že matematika nieje nijak tašká. Spomeniem aj to že moje vnímanie sveta je výrazne inšie ako sa bežne stretávam na uluciach či v živote a mám aj možností vela ktoré majú svoje opodctatnenioe ale nik ma nepočúva a tak mlčím a ludia platia danem za niečo čo už nemajú. Zatrím vše ak sa niedo ozve pokecáme Ahoj lidičky
HIv

lioness_01

mirec, to sme tu pred 14timi rokmi mali takýchto fušerov - psychológov ? fúúúha, trapas, dúfam, že teraz je to už lepšie

mirec85

Ahojte,
mne psychologicka tiez diagnostikovala dyslexiu ked som mal 9. Povedala rodicom, ze sa maju zmierit s tym, ze nedokoncim ani ucnovku. No a teraz mam 25 a som ing.! Rodicia by sa v kazdom pripade nemali vzdavat a mali by sa venovat svojim detom tak ,ze budu robit rozne cvicenia ( co si pamatam tak som obkresloval rozne obrazce)
Je jasne, ze clovek s dislexiou musi vynalozit ovela vacsie usilie ako ,, normalny,, clovek. Treba sa nevzdavat a vsetko ide... len to chce cas...

pego32

som rad,ze aj napriek vsetkemu sa uz dostalo aj na slovensko o nas dislektykoch mam 33 a viem ocom tu pisete mam problem s pravopisom,pocitanim,problemi naucit sa cudzie jazyki aj ked vecer tomu rozumiem,rano je to prec.ale aj napriek tomu sa dohovorim polsky,rusky,anglicky nemecky,trosku nieco chapem s francustiny a inych europskych jazykov aj ked pisat neviem.radim vam ucte vase deti cudzie jazyki nato tieto decka maju aj ked sa to nezda a je to tazke