Čo je to Dyslexia?

Súvisiaci obsah

hejka

Vsetko sa da len, treba pre to nieco urobit. Vynikajuce vysledky odblok KINEZIOLOGIA ONE BRAIN Tri v jednom. Vlastna skusenost.Jednoducha a ucinna metoda pri plnom vedomi.

emma 99

Vazeny rodicia po precitani niektorych prispevkov ma boli hlava.Ak citam ze dislexia sa da vyliecit.Ste na velkom omyle.Moj syn ma 13 rokov a uz 6 rokov mame diagnostikovanu dislexiu,disgrafiu,disortografiu a diskalkuliu.I napriek tomu IQ ma moj syn nadpriemere ako vecsina tychto deti.Zijeme uz 5 rokov v taliansku.Nastastie tu su uz trochu dalej v tejto problematike.Tieto deti zo zakona pouzivaju v skole pocitace s programom automatickej korekcie ortografickych chyb.Vsetky poznamky a ulohy pisu na pocitaci.Maju povolenu kalkulacku,nemusia sa ucit nasobilku.Existuje tu Asociacia dislektickych deti ktora kazdy rok zdarma posiela rodicom s tymito detmi digitalne knihy.Je to fantasticka pomocka hlavne pre rodicov.Nemusia kazdy den citat detom kopec uciva robi to za nich pocitac.Tym padom su deti schopne sa ucit aj sami a rodicia nemusia stravit hodiny pri ulohach.Mozem potvrdit po dlhorocnej skusenosti ze tieto pomocky su naozaj vyborne.Zijeme v 2010 nie 800.Ucitelia na slovensku by sa mali zobudit a pomahat tymto detom,nie ich stale kritizovat,podcenovat a pisat im poznamky.Rodicom radim vela trpezlivosti,dajte vela pozornosti a lasky vasim detom,i pri malych uspechoch ich chvalte,hovorte im ze su vynimocni.Vecsinou tieto deti su velmi citlive.Nenechajte ich vpadnut do depresie.Odporucam stalu navstevu skoly,komunikovat co najviac s ucitelmi i ked vas odraduje vela krat ich pristup nedemoralizujte sa.Informujte ich,bombardujte ich,budte na nich prisni ako su oni na vase deti.Nebojte sa ved sa jedna o vase deti!!!Vela uspechov.

bleee

BIANKA 12: Dyslexiu diagnostikujú v Okresnej/krajskej pedagogicko-psychologickej poradni, príp. v špeciálno-psychologickej poradni. Diagnostikuje ju psychológ spolu so špeciálnym pedagógom, nikto iný ani nijak inak. Opýtaj sa triednej učiteľky svojho dieťaťa, ktorá poradňa má na starosti vašu školu a tam sa objednaj. Pokial naozaj pojde o dyslexiu, má dieťa nárok na úľavy pri klasifikácii napr. diktátov.

levicaaaaa

stanica: ako šikovná medička určite vieš, že dyslexia sa nediagnostikuje článkom v Zdraví ale v zvyčajne v špeciálnopedagogickej poradni...

datelinka1

stanica, na základe jedného článku si si diagnostikovala ochorenie? už tu boli ľudia, ktorí si po prečítaní článku diagnostikovali hemoroidy, helikobaktera, dokonca aj nádory... ty ako medička určite vieš, že to nie je také jednoduché a väčšinou sa sleduje prítomnosť viacerých príznakov zároveň.

luciferka

statnica, po prve nie je spravne, ze sa diagnostihujes sama.....mozno mas nejake prejavy dyslexie, ale to neznamena, ze ju mas, pretoze, dyslexia je sprevadzana este mnohymi priznakmi, a to ze nevies sklonovat v strese pred publikom, neviem to ani ja a nemam dyslexiu......ak mas ale ten pocit, tak urcite navstiv centrum specialno-pedagogickeho poradenstva, tam ta zdiagnostikuju, poradia ti ake cvicenia mas robit. U dospelych to ma velky uspech, pretoze dospely clovek si uvedomuje , ze tu pomoc potebuje a chce to zmenit. Nechodi tam z donutienia, ale z vlastnej vole. A inak nechapem, kde si vzala to, ze starsi ludia su zakomplexovani a myslia si, ze ludia s dyslexiou sa nevedia ucit......

stanica

ahojte,

to, ze mam dyslexiu, som zistila asi pred tyzdnom pri citani clanku v Zdravi. Sice je v miernej forme: neviem nahlas citat, domyslam si koniec slov, moj slovosled vo vetach je nezmyselny(vynechavam zamena), pri odpovediach pred poublikom som sa ucila texty naspamat, lebo v strese neviem sklonovat..:)...a mnoho drobnosti....a teraz studujem medicinu...nie na same Acka, ale vzdy prejdem. A v skole som nikdy nevynikala...matika mi sla super, ale diktaty(hlavne dlzne, ciarky)...
Vtedy to nik neriesil a starsi ludia su zakomplexovani a myslia si,ze ludia s dyslexiou sa nevedia ucit...a myslia si, ze musis byt hlupak...
A chcela by som sa poradit nejake techniky ako zvladnut tieto problemy?

felica

ahoj mám dcéru, ktorá je prváčka keď spolu čítame tak si strašne pletie písmenka až by som povedala, že si vymýšla aj diktáty nám nejdú neviem či to má niečo spoločné s dislexiou mala by som ísť s ňou k lekárovi?