Ako pribrat?

yggynko

caute vsetci. Ked sa logicky zamyslite nad tym ,kedy organizmus pracuje,tak si rozdelim podla seba prijem stravy. Priklad: vstavam rano o 5.00 - dam si caj s niecim sladkym ,,alebo kafe,, na prvy priliv energie do tela,,, v praci ,alebo v skole pockam kym nepocitujem prvy priliv hladu a hned natlacim do seba kolko len znesiem. Dalo by sa tomu povedat ,ze desiata.Nevyberaj podla priruciek ,ze co mas jest ,ale na co ti prijde chut vecer ,v den ked mas ist rano do prace. Vela ,vela pi vody, nie sladkej ,lebo cukor odstranuje chut k jedlu. V praci ,,,skole,, Len zas obed - hocijaky - aby si odstranil pocit hladu,,alebo ked ho nemas zjedz kolko potrebujes, casom sa to bude stupnovat a zjes behom mesiaca ovela viac. Prichod z prace ,,skoly,, --kym prijdes domov ,stav sa najskor v obchode , pozeraj na co mas chut, nech si uz na to riadne nadrzany. Ked prijdes domov ,po pohariku piva zacni hned varit,piect..bla bla a uvidis ako sa budes tesit na jedlo. Na veceru uz zamachruj len s niecim ,,,,hocicim na co Ti prijde chut,nie moc. Zacinaj pomaly , uvidis ,ze zaludok si zvikne na postupny prijem stravy , len nezabudni zabrzdit vcas a nezvysovat prijem potravy. A este mala rada ,--- ked je akurat cas desiatej , olovrantu ,alebo vecere a nemate chut jest ...skuste blby pudink ,ktory obsahuje vela uhlohydratov a da sa zhltnut ako pohar mlieka.

Laco24

celé mi to pripadá ako dosť zvrátená téma keď ľudstvo trpí doteraz najväčším počtom obéznych ľudí :-D pre mňa nieje až tak dôležitá váha ale to, ako sa človek cíti, či nebýva unavený, či má aspoň nejakú základnú kondičku a tak...

joziii

chcel by som dat komentar k monica gazpio : necital som to cele iba zaciatok a neviem ci to skoncilo tak ze si schudla alebo nie...ak nemozes chudnut mozem ti poradit jed. listok kt. pomaha a nemusis sa napchavat tabletkami(samozrejme svicenie pomoze uz len koli spevneniu svalov :)) no neviem ci chodis do roboty alebo do skoly ale ak sa zobudis o takej 7 rano daj si napr. caj,voda ak ti to nebude stacit co si myslim :D tak si daj nieco ale nieco naozaj lahke napr. chlebik so sunkou a paradajkou ale chlieb ten taky polistyren :D biely nie pecivo to by si mohla obmedzit no a od vtedy by si mohla vydrzat do tej 12 (v pohode sa da ale vela vody pit pit pit vela vody nezabudaj aj ked kazdych 5 min. na wc budes chodit pi pi a este raz pi) vtedy si daj napr. mas kurca so zemiakmi a salatom,zemiaky vynechaj a daj si iba kura so salatom,stale si to rozdel a nejedz v jeden den aj ovocie aj zeleninu snaz sa to triedit...no a potom by si mohla vydrzat do tej 5 po poludni a dat si znova nejaky ten polistyren :D so sunkou a paradajkou kludne 3 chlebiky mozu byt...vecere by som obmedzil ale ak to bude problem proste ked nevydrzis tak neviem v tomto ti asi neporadim...ja som chudol pretoze som bol "velmi" tucny (aka ironia jeden rko chcem priberat a o 4 roky shudnut:)) no a ja som niekedy jedol aj 8 krat za den takze v pohode sa to da ale najskor sa porad s lekarom lebo nie kazdemu to tak moze pomoct...tak vela stastia a nestracaj nadej ani ked ti to nepojde za 3 roky ;)

joziii

krtek presne tak! NA KAZDEHO ZABERA NIECO INE!!! nie kazdemu to pomoze ale ja iny sposob nepoznam (gajnery a neviem ake sr*cky do uvahy neberiem)mne to naozaj pomohlo a obcas som pocas tyzdna aj boxoval(mech)(3-4 do tyzdna)

monica gazpio

Aer, žiaľ, máš pravdu. Možno ma vysmejete, že pri výške 173 cm a hmotnosti 66 kg chcem schudnúť, ale ja nemám na výber. :( Buď diétovať, hladovať a byť chudá, alebo nehladovať, nediétovať a byť tučná. Aj vysadenie sladkostí je diéta, lebo ja som skúšala úplne ich vysadiť, ale vydržala som iba 2 dni a potom prišli depresie. Hovorte si čo chcete, ale schudnúť je oveľa ťažšie ako pribrať. To, že lekári majú v piči ľudí, ktorí chcú pribrať, nie je pravda. Lebo týmto ľuďom dajú tabletky na chuť do jedla, ak nepomôžu, tak B-12. A ako bonus je to výhoda: majú to zadarmo. Kým, ľudí, ktorí chcú schudnúť, prvé, čo im lekár povie je toto: Musíte si pomôcť sám. Nechce dať lieky, bo nadváhu považuje iba za estetický problém. Pritom je nadváha taká istá choroba, pri ktorej, ak nezaberie cvičenie, šport a diéta, tak sa musia brať lieky na celý život, ale je v tom nevýhoda: Musí si ten obézny všetko platiť sám. Skôr by som povedala, že tých ľudí, ktorí chcú schudnúť, tak lekári na nich zvysoka serú. A pri chudnutí platí: Pomôž si človeče aj Pán Boh ti pomôže, nepomôž si človeče, ani Boh ti nepomôže, kým pri priberaní to neplatí.

Petosmeto

Navod na pribratie je vacsinou jest malo, dat si posty, a vycistit sa roznymi kurami. Vacsinou byva pricina poruchove travenie, metabolizmus tukov a obcas stitna zlaza.
Ako, ked mi nefunguje travenie, a jem 7 rozkov, a nepriberam, tak by som sa mal zamysliet, a jest naopak menej.
Metabolizmus tukov sa najlahsie odpali neustalym zatazovanim pecene a jedenim skodlivych tukov, hlavne zo sladkosti, a z hydrogenizovanych tukov, ako aj s tepelne upravenych olejov a vysmazanych jedal. Takisto, prekyselene, zanesene, lenive, nefunkcne crevo plne parazitov a plesni, ktore je neustale podrazdene a zapalene, asi tazko nieco vstrebe, a este tazsie sa z toho stavu dostane, ked sa dotycny neustale prejeda.

sasia

ja tiez chcem pribrat ale naozaj...prtoze sa blizi leto a tote moje palicky(nohy aj ruky) budu vyzerat otrasne a to uz nehovorim o kupalisku.Je nieco ucinne na priberanie?????? ved jem vela,ja som schopna zjest na veceru aj 7 rozkov.