Mam pomaly 40 on 19

Príspevok v téme: Mam pomaly 40 on 19
neznama71

Asi som sa zamilovala. Najprv to bol len taky romanik,ale teraz si uz zivot bez neho neviem predstavit. Je to az take zvrhle, aby sme ani nedostali sancu? Ked som sa o tom zdoverila priatelke,tak na mna navrieskala a odvtedy sa neozvala. Chcem sa s tym priznat manzelovi,ale mam velky strach. Pochopia to ludia? Milujem ho a chcem byt s nim.
Povedala by som,ze take veci sa stavaju len vo filme,ale nie,bohuzial aj v zivote.

Moja otazka znie,ci by ste to dokazali akceptovat, keby sa taky pripad vyskytol vo vasom okoli, keby sa to tykalo vasej rodiny,vasho kamarata a pod.

whee

illaja - fakt super, krásny príspevok, určite má dačo do seba.. ako podľa mňa každý príspevok v tejto diskusii...

rozumiem ti

v pripade neznamej by som to uz nechala tak. ked to nejde po dobrom ( snazite sa viaceri s naozaj peknymi a triezvymi pohladmi ), musi to ist po zlom. to znamena, ze na vsetko bude musiet prist bolestne sama. smutne len je, ze ked na to pride, tak bude plakat nad svojim osudom, ze aky je zivot kruty a preco sa jej to stalo. clovek je uz raz taky. nerad nesie zodpovednost za svoj vyber a ciny. co uz.

************

hihihihi to vystihla paru slovami na 100%. mladas ti rozprava co chces pocut, potahuje ti pod nosikom medovy motuzik a ty si naivne myslis, ze si hadam v raji :))

tvoj manzel si nezasluzi zit s takouto nezopovednou a detinskou zenou.

Anita11

Už som sa vyjadrovala k tvojmu konkrétnemu prípadu - teda tvojej osobe, teraz by som ešte chcela odpovedať na tvoje konkrétne otázky:
Keby sa taký prípad vyskytol v mojom okolí: vyskytol sa, ako som už písala, a zároveň to bola aj moja kamarátka.
Moja odpoveď: Vobec ju nechápem, celá jej rodina tým trpí, ten kto neakceptuje jej správanie, od toho bočí, aj od jej vlastnej mamy, no a ľudia to hodnotia, že jej muselo v prechode /menopauze/ preskočiť v hlave.
Ako kamarátku ju ľutujem, lebo vymenila rodinný život za mladícke vzrušenie, ktoré určite potrvá len krátko, a páli za sebou mosty, ktoré už nikdy nikto nepostaví. Tak ako tu krásne napísala illaja - aj s manželom v zrelom veku je možné zažiť krásne zážitky, len treba chcieť a nenechať lásku zaspať. /Viem o čom hovorím-mám 46rokov a som 25rokov vydatá/.
No a keby sa mi to stalo v rodine, napr. s mojimi synmi, to som už písala, bola by som nesmierne nešťastná. Nevesty, ako spolužiačky - hrozná predstava.
A ešte na okraj poznámka: Hoci mi hádajú menej rokov ako mám, som štíhla, vysoká, tvrdia,že atraktívna - poteší to, ale HANBILA by som si ľahnúť s takým mlaďasom do jednej postele. Musíme byť aj sebakritické. Naopak veľmi dobre sa cítim, keď mlado vyzerám pri mojom o 4roky staršom manželovi. Tak nejako je to aj so spomínanou Studenkovou. Na svoj vek vyzerá dobre - mlado, ale akonáhle je pri nej mladý priateľ, hneď je z nej stará baba /bez urážky/.
Nikoho neodsudzujem - to je len moj názor.

illaja - veľmi pekný príspevok a hlavne pravdivý a triezvy - 1*

illaja

Draha neznama71!Ono je to tak,ze cim viac teba tu odsudzuju,tym este viac teba laka ta afera,coz je logicke-zakazane ovocie...Ja by som ti odporucila samej si zvazit vsetky za a proti a spravne sa rozhodnut.A urcite sa rozhodnes spravne!

nataliaxxxx

Precitala som si celu diskusiu... chapem, ze chces manzelovi povedat, ze sa s nim chces rozviest, ale aby si mu povedala, ze mas niekoho ineho??? Co si sa zblaznila??? Keby ta 20rokov manzel podvadzal, tak by som chapala, ze mu chces ublizit a tym mu to vratit, ale on sa 20rokov o teba vzorne staral a ty mu chces povedat, ze si ho uz rok podvadzala??? ako mozes byt taka egoisticka bestia? Nielen, ze mu zburas zamky, ktore si 20rokov staval, ale ho aj neskutocne ponizis!!!

btw: stretla som Studenkovu s Kostkom v podzemnej garazi v Poluse a okrem toho, ze na mna Studenkova dost nepekne zazerala-evidentne trpi komplexami zo svojho veku, nevyzerali ani stastne...

illaja

Ahoj,neznama71.Dovolim si tiez jeden prispievok.Som si vsimla,ze ako odovodnenie toho,ze si sa zalubila,uvadzas tvoju osobnu nespokojnost v manzelstve a nezaujem tvojho manzela,ktory hned sa prejavil po narodeni dcerky.Skusme analizovat:mozno si sa fakt velmi uprela na dieta a manzela odstavila na druhu kolaj,a on to jednoducho akzeptoval a viac sa zacal venovat trebars praci a tak?A tak tato situacia vosla do takeho stereotypu.Lenze ta nespokojnost,ktora sa v tebe hromadila roky,vyvolala u teba silnu tuzbu po opätovnej laske,ktoru si zrejme nasla u toho chalana.Ale uvedom si,ze si tu nespokojnost sposobila sama.Ved stacilo dat viac pozornosti tvojmu manzelovi,byt k nemu mila,dat mu lasku a to vsetko by si dostala spät.Ale u teba zasiahlo do hry tvoje ego a nutilo ta spravat sa k nemu odmerane a chladne.Dobrovolne si vosla do statusu sluzky a tym vyvolavala u okolia pocit lutosti.A hladala a teda aj hladas ospravedlnenie pre ten tvoj novy vztah.Ved to iste mozes zazit s tvojim manzelom,len treba vzajomne komunikovat,vysvetlit si veci,vyslovit priania a tuzby.A pri standartnej inteligencii da sa vsetko spracovat a obnovit tok lasky vo vztahu.To nove je pre teba lakave,lebo je nepoznane..Manzel sa ti zda precitanou knihou.Ale citala si vsetky stranky?Mozno si niekedy bola unavena a citala stranky narychlo,po uhlopriecke?A uniklo ti tam nieco podstatne,co ti cele tie roky chybalo?Mozno stoji za to zas sa pustit do citania tej knihy a mozno budes sama zasnut,ze co vsetko uniklo tvojej pozornosti a koho vlastne tie vsetky roky pri sebe mas?Ved stoji pri tebe,stara sa o rodinu ako aj pred tym ( lenze tvoje ego ti vravi:ty si teraz sebestacna,kalsi na neho..).Peniaze su velmi dolezite,ale zase nemali by zasahovat do oblasti citov.Prave teraz,ked ste obaja na tom dobre a materialne nedorozumenia sa vyriesili,dobre by bolo sustredit sa na citovu oblast a koniecne ju poriesit.A vtedy ziskas ovela viac:partnera a milenca,s ktorym si toho tak vela zazila a s ktorym ta viazu dejiny..Porozmyslaj nad tym..Mozno prave ten vztah s malduckym partnerom ti ma otvorit oci.Porovnaj oboch a zhodnot,co mozes ocakavat ot jedneho a od druheho.Radili ti tu dost a velmi zdravo.Ja by som ti odporucala sa podakovat tej zivotnej lekcii,teda tomu zazitku,co v tebe probudil spiacu zenskost a mladost,velmi korrektne ukoncit vztah s tym mladym muzom (aby si velmi neublizila jeho citom ) a vratit sa k muzovi s pocitom vdacnosti.Skus teraz na nom aplikovat tie zazitky,co si prezila s mladym partnerom a pokus sa aj jeho zobudit z dlheho spanku.Uvidis,ze to bude stat za to a obaja obajvite novy svet lasky a dovery,zazijete nezabnutelne chvile..Laska je silna energia,vie odpustat,cistit,kuzlit.Tak nekaz kuzlo,vrat sa spät s novymi zazitkami,v duchu popros svohho manzela za odpustenie nevery a uzivaj si zivot plnymi duskami bez pocitu viny a bez strachu!!Urcite sa ti to podari!!Treba len chciet!Treba verit v zazraky! :-))

nataliaxxxx

ponukam pohlad z druhej strany, mam 25, partner ma 35, sme spolu 10rokov, z toho zijeme spolu 6rokov. Ked som mala 15 a on 25 bolo to super, vztah bol perfektny, obdivovala som ho, bolo tam vzrusenie z toho, ze sme kvoli mojim rodicom vztah museli tajit, pre ten vekovy rozdiel,... dnes je situacia ina... aj ked sa hovori, ze 10rocny vekovy rozdiel je v pohode, ale vobec to tak nie je... uz je "psychicky stary" ja chcem chodit po vonku, do spolocnosti, on chce byt stale doma, ja chcem sa zabavat, on je na zabavu vraj uz pristary, ja chcem sex aj 5x denne, on 1x za mesiac/a to som velmi atraktivna zena/. Mala som moznost uz 100krat najst si milenca, ktory by uspokojoval moje potreby, ale neda mi to, kvoli ucte k nasmu vztahu. Silno pochybujem, ze ked budes mat 50, tak jeho sexualne potreby budes uspokojovat a si si ista, ze sa na teba nevykasle, pripadne nebude mat pri tebe este niekoho ineho? Moze byt, aky chce, ale v 19 rokoch je kazdy chlap nevybureny a pride cas, ked bude chciet chodit s kamaratmi von a teba bravat nebude, lebo si stara a bude sa za teba hanbit... mozno som to napisala surovo, za to sa ospravedlnujem, ale nechcem, aby si si pokazila zivot. Manzelstvo, spoluzitie uz nie je o laske, ale o kamaratstve a vzajomnych kompromisoch v spolunazivani, takze ked ta manzel nebije, nie je alkoholik, nie je dovod, aby ste sa rozvadzali... uvedom si, ze uz mas 40, s mladym ti to vydrzi tak max. rok, alebo bude umelo predlzovat vztah ako ja a bude velmi nestastny... ak ho milujes, nechaj ho, nech si najde seberovnu partnerku a neodopieraj mu moznost jedneho dna sa stat otcom... zostan s manzelom, nie je nic horsie, ako prezit starobu sam a to si ani ty, ani tvoj manzel nezasluzi

Sex Godess

Podla mna si dotycna musi uvedomit, co od vztahu ocakava. Ci jej bude stacit, ked vydrzia spolu 4 roky, alebo ci hlada partnera do konca zivota. Ak je to to prve, ze si chce uzit a zazit, co uz davno nezazila, tak nech si randi s 19 rocnym.

Ak chce partnera na zivot, nech na 19 rocneho zabudne. Viac ako 4-5 rokov im to nevydrzi. Zijeme len raz, takze zalezi, co dotycna od svojho intimneho zivota ocakava.

40tka este nic neznamena, pockaj, ako sa budes citit, ked sa budes blizit k 50tke. Sexualny apetit bude nizsi, potom co budes robit? Piect mu kolace?

Jedna vec je ista, ze keby som mala syna a privedie mi domov, zenu v mojom veku, tak ho zabijem.