Mam pomaly 40 on 19

Príspevok v téme: Mam pomaly 40 on 19
neznama71

Asi som sa zamilovala. Najprv to bol len taky romanik,ale teraz si uz zivot bez neho neviem predstavit. Je to az take zvrhle, aby sme ani nedostali sancu? Ked som sa o tom zdoverila priatelke,tak na mna navrieskala a odvtedy sa neozvala. Chcem sa s tym priznat manzelovi,ale mam velky strach. Pochopia to ludia? Milujem ho a chcem byt s nim.
Povedala by som,ze take veci sa stavaju len vo filme,ale nie,bohuzial aj v zivote.

Moja otazka znie,ci by ste to dokazali akceptovat, keby sa taky pripad vyskytol vo vasom okoli, keby sa to tykalo vasej rodiny,vasho kamarata a pod.

verula

Ja si osobne myslim , že takýto vztach nema budúcnost, ale to je moja mienka. Teraz možno by fungoval , ale neskôr...

Anita11

bella12, neviem či si čítala celú diskusiu, kde sme sa jej snažili ukázať stránku veci z iného pohľadu, ako je ten jej, ale neznáma sa očividne na fórum neprišla poradiť, inak by sa taká 40-tnička určite viac zamyslela nad tým, čo sme sa jej snažili našimi príspevkami povedať. Inak tvoj príspevok je veľmi pekný a hlavne rozumný. Je obrovská pravda, že manželstvo nie je ako topánka, keď tlačí, tak ju treba vymeniť. Bohužiaľ, dnes je ale veľa ľudí, ktorí to tak neberú. No a vtomto prípade nielen rozchod manželstva je problém, ale aj pomotanie hlavy skúsenou ženou ešte takmer dieťaťu.

bella12

Neznáma,

si zadaná žena, manželstvom si na seba prevzala záväzok a zodpovednosť za svojho manžela aj vaše budúce deti. Manželstvo je práca na celý život, o vzťah sa treba neustále starať, lebo tu už nejde len o dobro jedného z manželov, ale o spoločné dobro oboch. Už nie som viac "ja" ale "my dvaja". Predpokladám, že ste sa brali z lásky. Časom však asi prišli problémy, rutina, pocit, že sa už vo vzťahu netreba o nič snažiť.

Asi si sa necítila vo vzťahu s manželom spokojná, keď si si začala románik s iným - a to bola zásadná chyba. Tak to nabralo rýchly spád a teraz to už nevieš ovládať - ťažko sa vystupuje z rozbehnutého vlaku. Na také závažné životné rozhodnutie, aké teraz prijímaš, potrebuje človek odstup - a Ty ho nemáš, pretože keď si v stálom kontakte s mladým priateľom, si pod vplyvom momentálne prežívaných citov k nemu a nevidíš situáciu objektívne. Myslíš si, že je to skutočná láska, ktorú k nemu cítiš? Zaľúbenosť oslepuje a zvyčajne po pol roku - roku opadne a nastupuje realita. Ak však dvaja budovali na dobrých základoch, zaľúbenosť prechádza do citovo stabilnejšej zrelej lásky. Vtedy človek miluje, aj keď vidí nedostatky toho druhého, záleží mu na jeho dobre a dokáže sa pre neho obetovať. Určite si týmto prešla u svojho manžela.

Nejde v Tvojom prípade len o zaľúbenosť, zamilovanie, ktoré našlo v Tvojom srdci živnú pôdu, pretože si sa necítila dostatočne milovaná svojim manželom? Pretože Ti nedával najavo svoju lásku, neprejavoval pozornosť ako kedysi, pretože Váš vzťah akosi zovšednel? Nie je mladý priateľ pre Teba akýmsi záchranným kolesom, vítaným únikom z nepriaznivej situácie, ktorú už ani nechceš riešiť? Akousi druhou šancou? Čo pociťuješ vo svojom srdci ako prvoradé - šťastie mladého priateľa alebo svoje vlastné? Ak by to bolo jeho šťastie, musela by si uznať argumenty, ktoré Ti tu predložili mnohé diskutujúce.

Ty si sa už pre svojho životného partnera raz rozhodla. Aj keď prišli problémy, všetko sa dá vyriešiť, keď sa chce. Neviem, čo cítiš k manželovi, ale nech by bol váš vzájomný vzťah akokoľvek rutinný či vyhasnutý, nezabúdaj, že je to práve žena, ktorá má v rukách moc zobudiť srdce muža. A o čo viac srdce manžela, ktorý už raz ukázal, že má o ňu záujem a rozhodol sa pre ňu ako životnú partnerku. Vybrala si sa nesprávnym smerom, nehľadaj útek z manželstva - je to ľahšie riešenie, ale ľahké riešenia nefungujú. Vyber si ťažšiu cestu a začni riešiť manželstvo. Niekde uviazla komunikácia medzi Tebou a manželom. Povedz mu, čo cítiš, čo Ti z jeho strany chýba, že potrebuješ cítiť jeho lásku a začnite na tom spolu pracovať. Viac sa rozprávajte, trávte spolu viac času, choďte von, na spoločný výlet len vy dvaja, vráťte sa do časov, keď ste spolu chodili. Keď ste sa tešili zo vzájomného objavovania svojich myšlienok a sŕdc - a buď si istá, že ešte stále je čo objavovať. Aj keď je to ťažšia cesta, výsledok stojí za to. Nezabúdaj, že máš zodpovednosť aj za dcéru, ktorej dáš svojím rozhodnutím buď pozitívny (boj o manželstvo) alebo negatívny príklad (útek). Ako bude potom ona pristupovať ku svojim vzťahom? Zodpovedne, ak niekomu sľúbi lásku na celý život, alebo bude podľa Tvojho vzoru myslieť na zadné dvierka?

Obávam sa, že keď sa rozhodneš pre mladého priateľa, zraníš sa ešte viac a stratíš nielen oboch mužov, ale aj vlastnú sebaúctu. Ešte máš čas rozhodnúť sa byť ženou, ktorá bojuje, ktorá sa nevzdáva a na ktorú môžu byť jej najbližší právom hrdí.

Ak si chceš byť skutočne istá svojím rozhodnutím, urob jedno - preruš všetky kontakty s mladým priateľom na 4 - 6 mesiacov - žiadne osobné (a už vôbec nie intímne) stretnutia, žiadne telefonáty, SMS, maily. Ak Ťa má skutočne rád, nebude mať problém priniesť túto obeť. Vytvor si priestor na nerušené premýšľanie bez jeho ovplyvňovania, aby si mohla v pokoji zistiť, čo skutočne chceš a cítiš, aby si mohla nájsť samu seba. Zaslúžiš si byť milovaná mužom, s ktorým si prežila väčšinu svojho života. Ak existuje čo len najmenšia šanca obnoviť tento vzťať či pokračovať tam, kde sa to v ňom kedysi zlomilo, urob všetko pre to. Urob to pre seba, svojho manžela i dcéru.

astridka444

Tak ti zelam, aby si nedopadla ako moja znama, ktora pristihla svojho 25rocneho priatela a 18rocnu dceru v posteli. Ti dvaja mladi su teraz spolu, s nou sa nebavia, stratila lasku aj dieta. A to si myslela, ze su s dcerou najlepsie kamaratky. Aj takyto je zivot.

neznama71

Nebola som tu dlhsi cas,ale potesili ste ma svojimi prispevkami, najma ludia s podobnymi pripadmi.

Stravila som 2 tyzdne v Tunisko so svojou dcerou, taka babska jazda a rozobrali sme vsetko do detailov.

Mam suhlas a aj podporu svojej dcery, mam lasku svoju noveho priatela (toho 19-rocneho, o mesiac 20 :) ), tak idem do toho s plnym nasadenim. Som uz rozhodnuta na 110%,chcem to skusit a on tiez. Viem,ze to moze kedykolvek skoncit,alebo na niecom stroskotat,ale myslim si,ze to nie je problem len u nas. Urcite viac parov ma takyto problem a nemusi byt medzi nimi ani taky velky vekovy rozdiel.

ypsilon

ahojte vsetci,....

neznama71, prva velka chyba... riesit to na internete, nikto nevie lepsie ako ty ako to moze byt, dopadnut, skoncit,...
nikto nema pravo ta odsudzovat, a pisat ti veci, ze nemate sancu.
nikto ta nepozna, nepozna dovod preco nehcces byt s manzelom a preco a kde si nasla 19 rocneho chalana.
nikto ani nepozna dotycneho 19rocneho. nikto ho nemoze odsudit, ze ma len 19 a je este sopliak....

detska rada do zivota: zoznam pre a proti :)

mne pomaha stale aj v dolezitych situaciach a pri rozhodovani kupy jogurtov... :D

rozumiem ti

melly: a este si zabudla, ze na to treba mat zaludok... o*ebavat niekoho o kom si kedysi tvrdila, ze ho milujes a nikdy mu to nespravis. a s kym s nejakeho dovodu (egoistickeho/zistneho) chces ostat.

Prepac, na takich ludi existuje aj nazov... ale je na kazdom citatelovi individualne ako si to teraz sem doplni.

Melly

Podľa mňa je to jednoduché a vcelku riešiteľné. Predovšetkým je potrebné pred mužom ZATLOUKAT.Mať pripravenú vhodnú legendu, napr.služobka,oslava v práci,dámska jazda atd.,toho je veľa.ďalej treba mať spoľahlivé kamošky ako spravodajské krytie v systéme zastierania.A tiež organizačné schopnosti,priestorové možnosti a zmysel pre variabilitu utajenia.takto sa to s mladým dá ťahať pomerne dlhú dobu. Good Luck.