Bulímia,anorexia

natty

nikole..mas moj obdiv ;) drzim ti palceky nech ti ti priatelia vydrzia este dlho... kiezby viac ludi bolo takych silnych ako si ty...

nikole

zdravim...pisem bo by som vam cela povedat , ze ked chcete z anorexie sa dostanete. Viem o com hovorim. Trpela som anorexiou 6 rokov. Bolo to najhorsich 6 rokov mojho zivota. Zacalo sa to este na zakladke v siedmej triede , kedy som sa zacala prejedat , ani newiem preco. Skratka mi nejako zachutilo. Vzdy som bola hrozne chuda. Ale ked som sa zacala prejedat tak som nabrala dobrych 5 kíl. Nebola som vsak ani vtedy tucna . Tych 5 kil som vraj potrebovala aby som vyzerala zdravo , tak mi kazdy hovoril , ale ja som si to samozrejme vysvetlila tak , ze vyzeram ako 100kilovi nenazranec. V 14 ma to uplne vzalo a rozhodla som sa , ze budem dietovat , ale prve pokusy neboli neuspesne. Ked som sa nadelej prejedala , rucicka vahy ukazovala stale viac a ja som si povedala dost! Zacala som s´neskodnou dietov , ktora vsak prerastla do hladovania pretoze sa mi zdala pomala.Jedla som len jedno jedlo denne. Nakoniec ma chut na jedlo presla uplne vdaka mojmu uzasnemu spoluziakovi ktory mi stale hovoril , ze priberam. Raz ked mi to povedal strasne som sa rozrevala utekala som na wc a povedali si uz od tial nevilezem. Vypytala som sa od ucitelky domov , ze je mi zle a 4dni som predstierala chorobu , pretoze som sa bala ist medzi ludi . Bolo mi hrozne . Za tie stiry dni som nic nezjedla a ked som sla do skoly bola som hrozne slaba. Ucitelka ma vyvolala z niecoho odpovedat a ja som pri odpovedi odpadla. Skoncila som v nemocnici ale nikomu som nic o mojom trapeni nepovedala . Vsetkym som nahovorila , ze som sa bala odpovedi a este k tomu som bola po chorobe. Ked som videla ze som sa po odpadnuti fakt dostala na dno svojich sil povedala som si ze s tym prestanem. Ale ked som uvidela jedlo na tanieri prepadli ma hrozne vycitky. Mala som konecne svoju vysnivanu postavu a nechcela som o nu prist. Vedela som ,ze musim jest ale tuzba po dokonalom tele bola vo mne silnejsia. Jedla som len raz denne , pila dzusi a prepchavala sa vitaminmi , len aby som nahradila zivini z normalnej stravy. Mame som stale klamala , ze som najedena ,ze stale jem. Kedze mama vedela o tom , ze som sa prejedala uverila mi. Ale po case sa jej to zdalo cudne. Donutila ma ist k psychologicke, ktora sa ku mne vsak spravala ako k nejakemu rozmaznanemu faganovi , a mna to vzdy hrozne mrzelo a moju chorobu len stupnovalo. Ked som sla na strednu vsetko sa zhorsilo pretoze prisiel hrozny stres. Nevedela som si najst kamaratky. Ked sa spoluziaci dozvedei o mojej anorexii zacali ma prezyvat psychacka a vysmievali sa mi. Myslela som ze zabit sa bude naj. , ked som uz vazne nevedela co dalej spomenula som si na jednu kamosku zo zakladky a zavolala jej , ona mi hned isla pomoct , pomohla mi dostat sa z najhorsie a uvidela som , ze na svete je niekto na koho sa mozem spolahnut. Liecila som sa dlho a bolo to tazke , ale s jej podporou som to dokazala.Ked som sa z toho dostala prerusili sme dako kontakty a nasla som si novu partiu. Tam vsetko klapalo kym som im nepovedala o anorexii , vtedy sa ku mne zacali spravat uplne inak. Mna to polozilo. Uz som ich viac nechcela vidiet mala som depku , a nemala som chut jest. Neskor som sa zoznamila s jednou byvalou anorektickou. Stala sa mi naj. kamaratkou a zoznamila ma z jej kamosmi. Su to super ludia a dufam ze nase priatelstvo potrva este dlho. Teraz viem , ze jedine co som potrebovala , aby som sa dostala z anorexie , boli pravy priatelia. A ked som bola chora uplne som zabudla na moju naj. lasku a to je hudba. Teraz sa jej naplno venujem , a ak nebodaj sa nieco stane medzi mnou a mojou partickou , este stale tu mam hudbu a ta ma nepusti.

miňuš

Timka, viem ťa veľmi dobre pochopiť. Aj mňa štvú moje kilá, ale ja zasa celý deň skoro nič nejem a keď prídem domov z práce ak dodožeňem a potom prídu výčitky svedomia a bežím na záchod. ASI pouvažj o tých dietickcýh potravinách,možno práve tie majú za následok nárasť hmotnosti, ak ich ješ vo veľkom množstve napr. namiest cereálneho rožka dášsi 4 tak to akokeby si zjedla asibiele rožky. Hlavne sa netráp, keďbudeš smutná, prepadneš depresií. Možno tiekilá nestoja za to,aby si sa tak trápila.
pa

timka

musim to niekam napisat, lebo uz ma fakt dr.ne od velkej noci som pribrala 5 kg. utesovala som sa tym, ze je to voda, vsak bol spln, slane veci, kramy, ale tie kg idu stale hore a ja zacinam kazdy den s placom a mlatením do vankusa. to uz asi nebude voda, bude to v niecom inom. ale pritom jem len same dietne veci. dnes som mala chut hned rano vyhodit vsetky zasoby z chladnicky von oknom. a este je len rano a uz som ako naschval hladna. neznasam uz tento zivot. 7 rokov uz mam v pr.deli a ktovie kolko ich este bude takychto.

miňuš

Ahojte dievčatá, ako sa máte?
prosím vás ak vie niektorá z vás nejaký osvedčený cvik na dolné partie tela ako sú boky, stehná, zadok, tak mi prosím odpíšte. Mám 23 r. 158cm , mám problém, ktorý má už dlho trápi, síce som dosť drobná, a že vraj chudá, ale chcela by som schudnúť hlavne na spomínanej časti tela, ktorá akosi veľmi vyniká na mojej drobnej postave, chcem už niečo s tým robiť, skúsila som všetko´, samozrejme prepadla som aj bulímií, ale dopadlo to všetko katastrofálne.
čaute

natty

aeryn_sun .. no hej.. ale oni nevedia predtym ako zacnes niekde pracovat, alebo ta spoznaju aka si... povacsine si ludia myslia, ze "pribratejsi" su silnejsi nielen postavou ale aj nervami... a myslim si, ze lepsie to zvladne niekdto pribraty ale zdravy ako niekto kto ma cele zdravie dokazene nejakou blbou ppp... sice vyzera lepsie a mysli si, ze ma nervy z kamena.. ale nieje to tak... zial..
asi som sa trosku zamotala, ale nevadi :)) pekny den zelam

aeryn_sun

ja som ako "pribratejsia" stresove situacie znasala ovela tazsie...teraz vsetko predycham ako keby som bola z kamena...