Bulímia,anorexia

Alternativa

Mishka,
mam z Teba velku radost :D. A slova Tvojej psychologicky su nielen o PPP, ver mi. Aj ja si ich idem vytlacit a v zlych chvilach, dnoch si ich urcite budem dostavat do krvi. Dik

misha

haley, musíš vedieť, čo chceš. Či chceš byť zdravá, mať lásku, prácu, alebo vychrtlá, bez priateľov, sama. Je to len a len na Tebe.

haley

ja uz sa zblaznim, co mam robit, zo vsetkeho mam depku, ked nieco zjemmam vycitky svedomia, drzim dietu ano, ale ked ja chcem byt tak hrozne chuda, chcem byt ako kate bosworth, ibaze ja nemam, nic, chcapete nechodim von lebo sa za seba hanbim, myslim si ze chalana mat nemozem lebo som tlsta, som asi 160 cm a mam 52 chapete boze ja som taka buchta, ja chcem byt chuda, co mam robit????

misha

Ahojte. Včera mi psychologička poslala mailík, niečo Vám tu prekopírujem, snáď to tiež niekomu pomôže pri liečbe z PPP. Ona sa nešpecializuje na PPP, vedie skupinu anonymných alkoholikov, ale prepísala to na moju PPP. Takže:

* Práve dnešný deň vynechať hladovanie aj prejedenie (a to si povedať každé ráno; nestavať si plány ďalekosiahle, ale len na jeden deň) One Day at a Time.

* Najdôležitejšie najskôr (tým najdôležitejším je to, čo je pre človeka základným problémom; pri PPP je to pravidelná strava. Tak sa vytvárajú predpoklady pre riešenie problémov aj v ďalších oblastiach života a dosahovania životných cieľov). First Things First.

* Aj toto prejde (záležitosti, problémy, ktoré na 1. pohľad vyzerajú hrozivo, neriešiteľne ap., často sa vyriešia uspokojujúcejšie, než to človek čakal). This too will pass.

* Pravidelne sa stravovať sa dá (otvoriť sa tomuto pohľadu, nebazírovať rigídne na tom, že to nejde).
It can be done.

* Pozeraj sa na veci vždy z tej lepšej stránky (pozitívne nastavenie). Be pozitive.

* Napodobuj tak dlho, až uspeješ (opakuj hoci aj len mechanicky správne, žiadúce vzorce správania, o ktorých si počul, videl, že pomohli, aj keď im nerozumieš, alebo sa ti zdajú zvláštne, až kým si ich neosvojíš).Fake It Till You
Make It.

* Ľahko to ide (dôraz na to, aby sa človek vyhýbal nadmernému stresu alebo nejakej inej záťaži a viedol rozumný životný štýl; vtedy, keď nie je preťažený, objaví sa pocit, že sa to dá zvládnuť). Easy Does It.

* Odovzdaj to (výzva akceptovať to, čo človek nemôže zmeniť; je to viera, že všetko, čo človeka stretáva, mu nejakým spôsobom slúži ku prospechu). Turn It Over.

haldiron

gabina tusim sa vyznas :)
mozem sa ta opytat kolko mas rokov a ko to je,,,teda bolo u teba a ako to zvladas daj nejake rady detaily :)

gabina

klasika - nikdy to nie je primarne o dietach, vzdy je dieta len dosledok. Vacsinou ide o problemy v rodine, so vztahom, s laskou, s mamou (u bab velmi, velmi caste)...
Mas pravdu, je velmi dolezite pozriet sa na to triezvo a neklamat sam sebe. Ked uz mas toto za sebou, da sa na tom zacat pracovat. Neviem, ale ja mam s odbornikom velmi dobru skusenost a to ta zenska ani nebola odborbnicka na PPP. Proste som ju mala velmi rada a ona mi velmi pomahala. Povedala som jej aj to, co inym nie a nakoniec si myslim, ze mi dala zo vsetkych najviac. Jasne, praca bola na mne ale ona mi ukazala - ako.
Futbal je fajn.-))

haldiron

hej pomaha mi doktor a kamoska strasne ale tak to nestaci najprv si musite uvedomit preco to robite a ze to vlastne nechcete a az potom bojovat a ja mam pred sebov toho ece dost ale som dost rad ze som aspom zacal najprv som sa zato hanbil a nechcel som pomoc ale zisla sa a aj sa este zide ...a ece dam radu je dobre venovat sa nejakemu sportu alebo necomu co mate radi ja hravam futbal a to mi dost pomaha aj trener ten mi vlastne otvoril oci kam sa to vlastne rutim
a pocity fiha tak v tom sa bohuzial zatil nevyznam ani ja ale uz viem ze som nezacal chudnut koly sebe alebo preto ze to chcem ale preto ze som bol v strese a mali som problemy v rodine a tak

gabina

Vitaj haldiron - aj ked, radsej by som Ta privitala na inom fore.
Jasne, aj chalanov sa tyka PPP aj ked statisticky v mensej miere, ako dievcat.
A predstav si, poznala som chalana s PPP a bol normalny, jak slak. Vnimavy, velmi inteligentny a mily, mlady uchan, ktory si riesil svoj zivot a svoje miestecko v nom. Stal uz tesne za hranicou toho, co je este zdrave a co nie. Nastastie, skoro zistil, ze sa ruti do PPP a tak na sebe popracoval. Myslim, ze rovnako ako dievcata s PPP su vynimocne osobnosti, tak nejako to bude aj s chalanmi. urcite bude cosi, s cim sa strapis alebo to nevies pomenovat. Urcite aspon tusis, preco sa to deje prave Tebe. Skusal si uz niekde hladat pomoc alebo si na to zatial nepomyslel? Co konkretne sa s Tebou deje? Skusis nam to napisat?

gabina

nemyslim si, ze si pupinka z nas robi dobry den a urcite si taketo tvrde slova od ostatnych nezasluzi. Kazda predsa prechadza pocas choroby urcitymi fazami, same to velmi dobre viete. Dokonca aj pocas dna sa viac krat zmenia pocity, nalady, prezivanie...
Kazdy pribeh PPP je iny, nie su cez kopirak a nikto predsa nema patent na pocity inych. Skuste byt dievcata chapavejsie a neutocit, ak Vas niekoho prispevky rozculuju a nemate k nim co podstatne povedat, usetrite sa invektiv a radsej nereagujte. Nie je lepsia alebo horsia anorekticka a bulimicka, veziete sa na jednej lodi tak padlujte, este je cas skakat cez palubu.-)
Vdakaaaa!

haldiron

cawte viem ze toto je asi forum len pre baby ale kedze ziaden normalny chalan nema ppp (okrem mne ak som vobec normalny)tak dufam ze vam nebude vadit ze pisem :( ja len tolko ze viem ake to mate taske a ze sa to netyka len bab len u chalanov je to o to horsie ze kezdy tuto chorobu povazuje za babsku :( a ja sa potom citim jak nejaky buzik :(
a ece vam cem povedat ze je taske bojovat proti tom ale nic ine nezostava a verte horsie ako to je teraz to uz nemoze byt
tak setkym drzim palce a drste prosim aj vy mne :(