Bulímia,anorexia

gabina

efana, hore si klikni na ikonku "poradňa" a tam sa skús opýtať. V poradni odpovedá na otázky mUDr. Krasulová ale ak dobre vidím, tak naposledy odpovedala niekedy v apríli. Netuším, či je poradňa ešte aktívna alebo nie...

mis.

Gabi, zle je slabé slovo... A už nikoho nemám... a psychologička? Neviem, nedokážem spolupracovať, takže je to... asi zbytočné... osobný kontakt sme akosi prerušili, píšeme mail... neviem spolupracovať... aj tak som to už vzdala...

efana

Mozno som si nenasla prave spravnu miestnost no xcela by som sa opytat kde mozem dostat odpoved na moje otazky od doktora?Neviem presne co somnou je a nexcem si vypocut nic co by ma akurat tak vratilo spat nerozmyslat o tom..dakujem

mis.

Gabi, včera som bola doma.... stále som len doma.... Nič ma nebaví, neteší.... len sedím a čumím do blba a čakám, kedy ma "klepne".. Už ma ani net nebaví... Ale prišla som sem, prečítala pár príspevkov a nedalo mi nereagovať...

gabina

smajlík, dobré ráno, aj Vy ostatné, aj mis...Miska, kde si bola vcera? :-)
Smajlík: pozri, nebudem Ti ťahať medové motúzy popod nos, lebo v tom nevidím žiaden racionálny význam.
Tiež som začala len akože s diétou. Tiež som len tak trošku zvracala, tiež som vedela celkom naisto, že mi nič nie je a že to kedykoľvek stopnem. Dokonca aj na psychiatrii som bola presvedčená, že tam nepatrím, napriek tomu, že som mala na plač málo kíl a srdce na skolabovanie. Stále som si myslela, že všeštci robia somára z komára a ja jediná viem, že mi v podstate nič hrozné nie je.
Z toho akože trošku zvracania a z tej trošku diéty sa to zvrtlo na desať zvracaní denne, na drastické nechutenstvo a neschopnosť zjesť čokoľvek okrem jablka, zvrtlo sa to na deväť rokov čistého tápania a strádania v živote, zvrtlo sa to na neschopnosť mať deti, zvrtlo sa to na všetko, čo bulímia so sebou prináša.
BULÍMIA je závislosť, ako každá iná. Práve preto tvrdím, že sa nedá robiť len tak napoly a potom z nej vycúvaš. Keď ju raz okúsiš, nedá sa Ti žiť inak. Keď raz do nej vpadneš, celkom Ťa pohltí a vyžerie Ti vnútro. Je to striga s peknou tvárou ale hroznou povahou. Ber alebo neber moje slová vážne.
Alebo skúsme pokus: Ozvi sa po týždni a medzitým skús prestať zvracať a jedz normálne, vyvážene a zdravo. Nemysli od prebudenia do zaspania na jedlo a neprebúdzaj sa ráno s predsavzatím, že dnes to bude lepšie. Neskrývaj jedlo, nevyhováraj sa pred rodinou a nejedz kvantá jedla potajomky. Necvhodievaj na wecko zvracať, chodievaj tam len preto, prečo sa tam zvyčajne chodieva. Keď toto všetko dokážeš aspoň na týždeň, možno Ti uverím...

P.S: Nie je mojím cieľom zhodiť Ťa a nedôverovať tomu, čo vravíš. Len sa snažím byť realistická, je to pre Teba to najlepšie, čo momentálne môže byť. Lebo pri PPP existuje pár dôležitých krokov, ktoré je nutné absolvovať, inak sa z nich nedostaneš. Ak máš záujem, môžme o nich diskutovať...

mis.

Smutný smajlík, už by si si mala konečne priznať, že máš problém, a to veľký. Veď Ti to vyšlo aj v teste- 100% bulímia. Tak načo nás tu presviedčas o opaku, a najmä seba? Keby si si nemyslela, že máš tento problém, tak by si na toto fórum ani nenapísala....

alpina

Nie ty mas "len" poruchu prijmu potravy a je jedno ci sa to vola anorexia alebo bulimia, si na jednej lodi s nami :-((

:(((((((((((((((((((((((((((

e este by som chcela napist,ze dnes som zistilia,a okolnosti otmu nasvedcuju ze nemam bulimiu

ivana178

:(((((no s tymto moc skusenosti nemam ale myslim ze to si asi vsetky mysleli,a ked bolo uz velmi zle zistili ze same to nezvladnu.no rob ako uznas za vhodne len aby si to nelutovala.schudnut sa da aj inak a nie takto