Kondylomata

dr.

myslim ze mozes kludne pouzit ten roztok na bradavice alebo skusit aj tu mast. jedna moja kamaratka pouzila na kondylomy verrumal sice to stipalo chvilku no potom ked sa na druhy den okupala tak sa jej tie bradavice odmocili a odpadli. ono sa to neodporuca len preto ze je to silnejsie a ze pokozka je tam jemna.
ale skusit to mozes

hanulka

Dr.
Dakujem za rady.Som strasne rada, ze som objavila tuto stranku, kde sa mozem zdoverit so svojimi problemami a ze je tu niekto kto poradi. Skutocne si to nesmierne vazim. Este raz Vam dakujem.
Chcem sa spytat, mohla by som pouzit na tu vyrazku roztok, ktory sa bezne pouziva na bradavice?Pretoze som sa tam docitala, ze by sa nemal pouzivat na sliznicu. Aj ked moja vyrazka nie je v oblasti sliznice. Tiez mi doktorka dala nejaku masticku, ktora napomaha k hojeniu ran a koznych vyrazok, mohla by som skor pouzit tuto mast.
Co sa tyka toho mojho priatela, je sice pravda ze sme spolu len kratku dobu, este ho dobre nepoznam a viem, ze akykolvek natlak by ho mohol vyplasit, alebo co horsie urazit. Alternativu kondomu som tiez brala do uvahy, kedze neberiem momentalne ziadne tabletky.Kazdopadne ma ochrani viacerymi sposobmi a priatel nemu vedeit skutocnu pricinu pouzivania kondomu.
Este raz pekne dakujem a ak budem nieco nove vediet. ozvem sa. S pozdravom hanulka

dr.

hanulka, myslim ze by to nemali byt kondylomy, skus si to niecim natriet ak je to od holenia tak by to malo zmiznut, niekedy ked chlpok zarastie tak to take ostava.natri to napr. framikoin. ak to nezmizne, doktorka ta vysetri a odporuci liecbu.
co sa tyka toho priatela je to problem, muzi maju pocit ze oni nic nemozu mat ved nemaju priznaky...a pritom oni su najviac prenasacmi. je to tazke take nieco navrhnut, lebo ak ho este celkom dobre nepoznas nik nevie ako by moho na take nieco reagovat. a potom sa mozes zbytocne trapit.skus mozno nejak setrne mu naznacit, ze ci niekedy mal nejaky problem s niecim. skus sa mu mozno zdoverit sama a uvidis cii sa nezdoveri aj on tebe ak uz ma s niecim skusenost.
v kazdom pripade je to spravne ze chces byt dosledna, no na druhej strane by to mohlo vyzniet aj ako urazka. ono je to vsetko o dovere.
mozno by na zaciatok len stacilo pouzivat kondom a az ked si budes ista ze to vydrzi a je to ten pravi tak potom bez neho.
kondom ta ochrani tak zhrubba pred 90 % chorobami a taktiez pred nechcenym tehotenstvom.

hanulka

Mily dr.
Dakujem. Tato sprava ma skutocne potesila :) Objavila sa mi jedna vyrazka, a mam pocit, ze je to prave bradavicka, pretoze, ak by to bolo od holenia, tak to zmizne a tato je tam uz dlhsiu dobu. Je biela a tvrda. Idem v aprili k doktorke na kontrolu. Ja len dufam, ze mi nepovie, ze su to zase kondylomi :( Mam este jednu otazku. Viem, ze v dnesnej dobe nemozme verit nikomu a pri niektorych prenosnych chorobach nepomaha ani ochrana. Mam priatela a rada by som si bola ista, ze je zdravi. Akym sposobom ho mam poprosit, aby isiel na vysetrenie. pretoze viem, ze muzi su v tomto dost neporiadny a beru to lahostajne.Nechcem ho nejak vystrasit,ze mu nedoverujem, len chcem byt viac opatrnejsia po istych skusenostiach.Dakujem

dr

hanulka, tento virus co sposobuje bradavice dokaze telo zneskodnit samo. vysporiada sa s nim tak 6 mes az do 2 rokov.
pokial sa ti ziadne neurobili za posledne 4 roky povazuj sa za uplne zdravu. podla mna tam uz nie je ani v latentnom( spiacom ) stadiu. urcite nemaj obavy, uz je to za tebou. to by si ho musela znoha chytit niekde

hanulka

Mily dr.
Dakujem za Vasu/Tvoju odpoved. Troska ma potesila. Je pravda, ze mi jedno dievca z Ciech pisalo, ze sa jej to aktivovalo ked bola tehotna, ale ze jej to opat zmizlo a odvtedy nevratilo. Je to uz vyse 4 rokoch, co sa mi neobjavili ziadne bradavicky. chodievam pravidelne na kontroly. Po operacii som 3 mesiace uzivala lieky na podporu imunity a odvtedy sa mi to neobjavilo. Ale nieky sa vystrasim, ze sa to vratilo, ale potom zistim, ze su to len male vurazky po holeni. Je pravda, ze sa bojim, ze sa to moze vratit a ze mozem byt prenasacom. Ako je mozne este inak bojovat s tymto virusom? Rada by som o tom vedela viac. Dakujem za odpoved.

dr.

prenosu virusu na plod sa bat vobec nemusis. skor sa zvykne v tehotenstve aktivovat a robia sa bradavice. ale este som nepocul ani o jednom pripade aby sa virus preniesol na dieta. dokonca sa moze dieta porodit prirodzenou cestou ak su kondylomata len na vonkajsich rodidlach a nezarastla nimi cela vulva. ono sa len predpoklada mozny prenos, ale ked vezmeme do uvahy ze porodne cesty savelmi rozsiria a cely porod - prechod cez porodne cesty trva cca 5 min, a dieta ma dychacie cwesty a aj v ustach " hlienovu zatku" a hned po porode sa dieta dokladne umyva dezinfekciou tak prenos je podla mna minimalna sanca.
a taktiez nemusis mat ten virus v tele dozivotne. imunitny system si s nim dokaze poradit za niekolko mesiacov, takze sa predpoklada ak sa ti kondylomy vyliecia a zhruba 6 mes az 1 rok sa nevytvoria pri udrziavani dobre imunity sa povazuj za uplne zdravu. statistiky hovoria ze az 75% zien vo veku 20 - 35 rokov ho maju ale nasledne u tych istych zien po 40tke sa vyskytol ani nie len u 10 %.
samozrejme ide o virus ktory sposobuje kondylomy a to nie je ten isty co sposobuje rakovinu krcka maternice!tam je proces daleko zlozitejsi.
netreba sa bat a treba bojovat s nim.

hanulka

Ahoj bibi.Som rada, ze aspon niekto reagoval na moj prispevok.Asi Ta sklamem, ale prenasacmi mozme byt vsetci co mame HPV. Proste ten virus je raz v nas.Aj ked mala som priatela asi 4 mesiace po operacii a odstraneni a povedala som mu o mojom probleme a chcela som, ze ak by nasiel akekeolvek priznaky, nech ide k doktorovi. Ale nemal nic. Tak neviem. Ja som Wartec zohnala vtedy v Grecku, stal ma okolo 800 korun na nase, ale v roku 2005 mu skoncila zaruka. A ja som ho v podstate ani nepouzila, pretoze sa mi to odvtedy, ako ma toho doktorka zbavila neobjavilo.Ako si to myslela s tym, ze ten krem skodi? Raz som si pisala s jednou ceskou, nejako som ju nasla na nete. Ona to tiez mala a bolo to strasne fajn, ked sa so mnou podelila o svoje zle zazitky.Velmi mi to vtedy pomohlo.Najviac ma desi to,co moze byt o par rokov.Hrozi z toho rakovina krcka maternice a virus sa pri tehotenstve moze ale nemusi preniest na plod :( Ja viem, je to hrozne, niektori ludia ( najma chlapi) to beru dost na lahku vahu, ale ja tym dost trpim.
Dufam, ze sa zase ozves. :) pa Hanulka

bibi

Ahoj Hanulka. Ak chces zohnat Wartec musis ist ku svojmu gynekologovi a nahat si ho predpisat, u nas wartec stoji okolo 1000,- a dost skodi. Ja sa citim presne tak ako ty aj ked momentalne nemam priatela ale mam s toho strach ze sa to vrati a bojim sa ze som aj prenasacom, co dufam ze niesom...

hanulka

Ahojte,nedalo mi, aby som nepripisala svoj prispevok.Pred 5timi rokmi som zistila, ze mam kondylomi.Prestudovala som o tom vela veci na internete a v tom momente sa mi nechcelo zit.Vytrpela som si vela vysetreni, bola som na operacii a potom liecba vypalovanim.Myslela som, ze sa tej pliagy nezbavim.Po tejto skusenosti som sa bala mat akykolvek sexualny styk.Doktorka ma bradavic sice zbavila, ale docitala som sa, ze vyrus zostava stale v nas, aj ked nie su ziadne priznaky.Chodim pravidelne 2-3krat do roka na kontroly, ale obavam sa, ze sa to vratilo :( mam priatela a bojim sa mu o tom povedat,a viem, ze by to mal vediet.Prosim Vas,kde je mozne zohnat ten Wartec,pretoze ja som ho zohnala naposledy v zahranici a neviem, ci je dostupny aj u nas.Budem rada, ak sa niekto podeli o svoje \"zle skusenosti\" Dakujem