Kondylomata

sedmikraska

olaya Fungycidin som mala ale ta zabera na nieco ine, vyskusaj si v lekarni kupit Epigen, stoji okolo 300sk, ale zabera perfektne, je to taky malicky gelik.

olaya

Dobry den, chcela som sa spytat, doktorka mi povedala ze mam kondylomy, niecim mi to potrela a predpisala mi mast fungicidin, aj ked som mala odbery na kvasinky negativne. moze to zabrat?
dakujem

didi

ahojte baby.tak aj ja som to mala.mam asi 4 mesacny vztaha a pred mesiacom sa mi to vyhodilo.bola som z toho uplne mimo.navyse moj partner aj ked som nieco male podobne u neho objavila tvrdi ze to nema.ale musim ho dostat k lekarovi.ja som si kupila cisty tea tree olej a natierala to 3 krat denne.chvilu to stipalo a mala som dost suchu pokozku ale kremovala som ju okolo vazelinou. po 2 tyzdnoch to vyschlo.vyzeralo to ako male chrasticky a odpadlo.dufam ze sa to nevrati.. ak teda mate problem skuste ten teatree olej a nieco na podpuru imunity

karolko

dobry den uz strasne davno som si vsimol male puciky na zaludy ale nevenoval som tomu vaciu pozornost.nedavno som spozoroval clanok ze by mohlo ist o chorobu zvanu condylomata accuminata...ako mam dalej postupovat?

134679

zdravím,chcel by som sa pridat na tuto temu,spozoroval som ze sa mi po okraji zaluda vytvorili male puky alebo snad su to bradavicky-neviem a preto moja otazka je nasledovna moze ist o spominane kondolymata?alebo je to nieco ine.mam na to pouzit niejaku mast v pripade ze by som sa chcel uistit,alebo mam hned bezat k lekarovi...

odb.

lek. vysvetlenie k HPV kopirujem: kondylomata sú spôsobené na 90% podtypmi 6 a 11 HPV virusu. Tieto podtypy sami o sebe nespôsobujú rakovinu a to ani v oblasti krčka maternice. Z podtypov, ktoré rakovinu vyvolávajú ,sú to najmä sérotypy 16, 18, ale aj 33 a 45. Preto sú kondylomata rizikovým faktorom, lebo keď sa už vyskytujú, mohla nastať infekcia aj tými typmi, ktoré sposobujú premenu zdravých buniek na nádorové. HPV infekcia môže viesť k rakovine análneho kanála, infekcia môže postihovať aj dutinu ústnu, pažerák, spojivkový vak a môže sa preniesť aj manuálnym kontaktom. V súčasnosti sa pracuje aj na vývoji tzv. liečebnej vakcíny pre tých, ktorí sú už HPV pozitívni na rizikové podtypy HPV, ale ešte nemajú onkologické ochorenie, avšak takéto typy vakcín zatiaľ nie sú k dispozícií. Rutínne vyšetrovanie análnej oblasti sa zatiaľ nevykonáva, ale sú už určité odporúčania pre vysoko rizikové skupiny a podobne

majusinka

prosiiim o pomoc.. mam tie hnusne condylomy.. uz sa z nich liecim verrumalom, akurat dnes som bola u mojho najmilsieho doktora :) lenze problem je v tom, ze mam noveho priatela- takeho anjela. A vcera sme to uz nemohli vydrzat a mali sme pohl. styk (samozrejme bez kondomu, lebo to neuznava). Najhorsie je, ze som sa mu s tymi bradavickami nepriznala. Co mam robit?? Lebo ak mu to poviem, co ma on dalej robit? urcite je nakazeny a ma ist k lekarovi? alebo az ked sa mu to prejavi? ale co ak sa to prejavi az o pol roka? + dalsia vec, ako dlho to trva, kym sa z toho dostanem (je to uuplne malicke) a budeme moct mat potom este pohl. styk? Vdaka.. pomoze kazda rada.

marcel r

Zdravim Vas. Moj Urolog mi stanovil diagnozu Kondylomi. Je to pre mna nieco nove (obzvlast v oblasti penisu) a nieje mi to jedno,tak to chcem riesit. Ako tu citam tak nikto nespomina liek ktory mi on predpisal. Jedna sa o mast ALDARA 5% cream . Prelustroval som komplet net a docital som sa nasledovne ... Tato mast sa smie aplikovat len na vonkajsie pouzitie,ale to nieje celkom moj pripad,pretoze mne sa jedna bradavica nachadza priamo pod predkozkou na ,,uzdicke,, Moj urolog mi povedal ze mozem to davat aj na to miesto. Teraz mam pochybnosti o mojom urologovy . Ta mast ma stala 3980sk a neviem ci je to ta spravna ,,hudba,, Taktiez som sa docital,ze ak sa to dostane do kontaktu s predkozkou,tak moze hrozit zuzenie predkozky co bude mat za nasledok obriezku. Nooo Dakujem pekne. Bol by som rad ak by mi niekto akutne a adekvatne reagoval na dannu temu,pretoze tu mast ma doma v sufliku a neviem ci to mam pouzit,alebo nie. Za urychlenu reakci Vam ostavam zaviazany. S pozdravom