Kondylomata

kamoska

mozu mat rozny tvar a farbu, mozu byt ako "zrnka" hrubej muky ale aj ako spendlikova hlavicka a aj 2-4 cm....a mozu byt bud biele, alebo telovej farby a dokonca to mozu byt akoby gulicky na tenuckej nitke. Proste rozne tvary,rozne farby...a vraj mozu vyzerat aj ako karfiol...takze najlepsie posudi lekar...ale moja prva gynekologicka sa mi vysmiala do tvare, ze co vymyslam, ze to nie su kondylomy, vraj vela citam a poslala ma domov...a to bolo tiez sukromne zdravotne stredisko mimo BA a ona ma X titulov pred menom a zamenom....a ja som hned vedela, ze co to je? napriek tomu, ze som amater, ktory o takych veciach vie malo...no comment...ale jedna gynekologicka horsia ako druha....vraj preco mam z toho traumu...KOZY

janullka76

chcem sa spytat ako vyzeraju kondylomy, ja som mala pri vchode do posvy take male biele vyrastky, tie po masti zmizli, ale tam dalej mam take vyrastky takej istej farby ako pokozku, nie su to tiez kondylomy?

fiona

to kamoska: viem presne o com pises, niekedy je to na zaplakanie ako ta posielaju od jedneho k druhemu... asi viem v ktorom sukromnom centre si bola, tak to sa fakt divim ze to len mastickuju. totizto aj ja som bola z liecenia mojej doktorky zufala a chcela som ist do toho GPN, nakoniec som na odporucanie zmenila doktorku, tato je perfektna, ludska,snazi sa pomoct, odpalila mi to s dusikom,uz tam nic nemam. a samozrejme uzivam doplnky. tiez som sa zhrozila ked RNG napisal ze pri virusoch je dolezita rychlost, ked pomyslim od kedy to mam v tele.

kamoska

RNG - hovoris rychlost je pri virusoch dolezita..tak ti poviem ako sa k tomu stavaju lekari: 1.gynekolicka mi v apríli 07 povedala, ze to nemam genitalne bradavice, vraj vela citam. 2. na preventivke o mesiac mi povedali,ze to su g.bradavice a ze nech mi to gyn. lieci 3. zaplatila som si 2,500 Sk do sukromneho gyn. centra rocny poplatok a bolo mi povedane: ved to nemate take velke....a predpisala mi Wartec, potom aldara..nic nezaberalo a znovu mi bolo povedane, ze to nie je take velke aby som z toho robila paniku...a to uz mame november....od aprila s priatelom nesexujem, ja aj on sme z toho na nervy a stale ziadne riesenie. Imunologicka mi povedala ze som OK. Tak som si sama nasadila Indonal, ale to zase nikto nevie povedat, ci to pomoze, kazdy to predpisuje a kazdy povie , ze s tym nema skusenost....a to si platim najvyssiu zdravotnu poistku...(inak platim o 50% viac, ako plati moja teta v Kanade a to my mame vraj zdravotnictvo zadarmo a ona si plati najvyssiu moznu poistku)VIVAT SLovenske zravotnictvo

ivinka

ahojte všetci, dnes som bola na odstránenie condylomatov, poviem vám nič príjemné...je pravdepodobné, že nakaziť sa človek môže v saune aj na plavárni ale najvyššia pravdepodobnosť ak máte s niekým styk, že to dostanete od neho...Môžte použiť aj prezervatív, ale to nepomôže pretože pri bradaviciach stačí kontakt s nakazenou pokožkou...Ak máte priateľa nebuďte naivné /ako som bola ja:)/, buďte si isté že to máte od neho... Ja som to chytila od bývaleho partnera a to tak, že som sa rýchlo oholila, mala som malinké ranky, trhlinky a to je najvačšia príležitosť pre vírus ako sa dostať do tela...cez drobnú ranku...takže pozor na to!! ľudského papilomavírusu - HPV sa už nezbavím nikdy, ale hlavne že mám z krku tie bradavice...mimochodom nakaziť partnera môžte iba ak máte bradavice - dotykom...nie vírusom HPV...záleží akú má partner imunitu ..

RNG

Este raz, virusy sa nenachadzaju len v bradaviciach a oparoch, ale v celom tele!
Niekedy pri oslabeni imunity sa prejavia oparmi alebo bradavicami.
Odstranenie oparov ci bradavic neodstrani virus z tela!
Jediny spravny pristup je zvysit si imunitu proti virusom. To ich moze na cas dokonca aj vybit, hoci pri dnesnom rozsireni sa znovunakazeniu prakticky neda vyhnut. Ale zvysena imunita ich aspon zatlaci natolko, ze sa nemozu vobec prejavit a robit skodu v tele.Opakujem prostriedky(donekonecna) :
selen ,zinok,extrakt z olivovych listov , koloidna strieborna voda,lactobacilus bulgaricus NAC,vitaminy C a E,baza , echinacea, astragalus,kokosovy olej, ciastocne niektore sacharidy, napr co obsahuje aloe a ine.
Silne su larrea tridentata(creosote bush), huba chaga a vytazky z nej(Befungin) a vytazok z brezovej kory Betulin, ktory sa nachdza aj v chage aj v brezovej stave.Tie sa daju v spravnych davkach pouzivat miesto alebo spolu so syntetickymi antiviralnymi, pripajam zoznam z Wickipedie:

Antiviral medicines

Antiherpes medicines
Aciclovir

Antiretrovirals

Nucleoside/nucleotide reverse transcriptase inhibitors
Abacavir (ABC)
Didanosine (ddI)
Emtricitabine (FTC)
Lamivudine (3TC)
Stavudine (d4T)
Tenofovir disoproxil fumarate (TDF)
Zidovudine (ZDV or AZT)

Non-nucleoside reverse transcriptase inhibitors=
Efavirenz (EGV or EFZ)
Nevirapine (NVP)

Protease inhibitors=
Indinavir (IDV)
Lopinavir+ritonavir (LPV/r)
Nelfinavir (NFV)
Ritonavir
Saquinavir (SQV)
Efavirenz+emtricitabine+tenofovir
Emtricitabine+tenofovir
Stavudine+lamivudine+nevirapine
Zidovudine+lamivudine
Zidovudine+lamivudine+nevirapine

Other antivirals
Ribavirin
Vsetky synteticke maju na nestatie plno bocnych ucinkov, takze ich osobne neodporucam, len keby prirodzene neboli k dispozicii alebo by dostatocne rychlo nezabrali.
Na virusy je dolezita rychlost, inac sa rozlezu po celom tele.

drobcurik

este by som rada zareagovala na Dagmaru. hovoris tu o striedaní chlapov, ak vies, že je to prave z toho???,neni dokazané, že sa to prenasa cisto len pohlavným stykom. a chcem sa ta spýtat, že preco si si taká istá že virus sama nemas?? možno preto, že nemas condylomy???bohužial to este neznamená, že nie si infikovaná.možno mas skrytú formu a este o nej nevies.tým som samozrejme nechcela povedat, alebo ti nedajbože priat aby si to dostala.len by si mala trosku krotit svoje názory a najma v pripade, ked o tom nemas, ako sa zdá ani potuchy.

drobcurik

ja mam tiež ten istý problém ako vy.a bojujem s tým už par mesiacov.najprv mi doktorka/zastupujuca/predpisala Wartec, ktorý sice pomohol, ale nie úplne,nieco zmizlo,alebo lepsie povedané len sa bradavicky zmensili,ale nie vsade a iné ostali.teda nato že je Wartec taký drahý, cakala by som iný úcinok ale neva.co je zaujímavé je to, že doktorka mi povedala,že to sposobit mohlo obycajné podráždenie sliznice, výtoky, slaba imunita a tak dalej.urobila mi stery,zobrala krv... vsetko bolo negativne až nato, že sa mi objavila infekcia ale vo velmi slabých hodnotach, co sa preliecilo antibiotikami.mala som vsak este jeden problém,v oblasti perinea sa mi pred mesiacom vytvril bolestivý absces, s ktorým som hned bezala na pohotovost, kde mi lekar dal rivanol.absces praskol a stratil sa.pytala som sa teda doktorky,ci to nema suvis/condylomata/s tým abscesom.jej záver bol, že to mohol byt zhnisaný kondylom.už asi siesta návsteva u lekárky dopadla tak, že idem na chirurgické odstranenie.teda som zvedava co sa udeje.este nakoniec chcem podotknút,že mam staleho partnera jeden rok a pohlavný styk som nemala viac ako tri mesiace.myslim, že medzi diskutujúcimi je aj Dr. tak Vás chcem poprosit o vas názor.s pozdravom dakujem.

jarka1

ahojte. pocula som,ze sa to prenasa aj ked si sadnete na verejnu toaletu. ja som bola na laserovej operacii. laserom mi to odstranili ambulantne.

flatach

A ešte malá poznámka. Si si istá, že to nemáš tiež, aj keď si verná, Tvoj partner je verný a žiješ si normálny život?
Musela som reagovať, lebo ma to vytočilo.