Kondylomata

lin222

Prajem pekný deň, doktorka mi diagnostikovala HPV vírus typu X, ale vraj to nie
je moc zlé a nemám sa báť, nemám žiadne gen. bradavice ani nič podobné. Poradila mi užívať INDONAL po dobu 3 mesiacov a potom vraj budem OK, tak dúfam, že to víde. Zaujímalo by ma či budem môcť mať pohl. styk so svojím priateľom počas liečby alebo až po nej...? Ďakujem

dr.

lucka hlavne klud a žiadnu paniku. ver svojej lekarke. je to skutočne virus ako kazdy ktorý sposobuje hoci bradavice na ruke. wartec ti určite v lekarni len tak na volno nepredaju. skus epigen spray. je potrebne aby si si zvyšila imunitu selen zinok a ked tvoj imunitny system bude silny sam bradavice zničí. hpv, ktorý sposobuje bradavice nie je ten isty ako ten co sposobuje zmeny nakrcku.

lucka

som prvý krát na tejto stránke a z ničoho nič sa mi objavili genitálne bradavice.doktorka povedala, že to je len bežný vírus tak ako inde na tele, že to nemám nič vážne..vraj sú len vírusové a môžem to mať z holenia, myslíte že to môžem mať to o čom tu píšete??strašne sa bojím po tom všetkom čo som si tu na nete prečítala.zajtra si idem kúpiť ten wartec, ale bojím sa aby som nedostala nejakú rakovinu a vraj to vedie až k neplodnosti..a čo ste písali o tej operácii??prosím odpíšte mi mám strašný strach:(

dr.

čo sa týka oralneho sexu, je možné sa nakaziť aj takýmto spôsobom.pretože nie je vylúčené že sa pri tom nahodne nedojde k dotykom aj infikovanej požky na genitáliách. Dokonca som sa stretol aj s forou nakazy napr. dotykom ruky na ktorej boli bradavice na genitálie, je možný prenos z uteráka, na plavárni... je to velmi podobné ako pri bradaviciach.
popisané sú aj prípady že može dojst k prenosu napr, na pery ale s týmto prípadom som sa ešte netretol.
je doležité aby condylomata boli presne diagnostikovné, často sa zamienaju s molluskami( molluscum), tie su neškodné ale vyzeraju ako bradavice tie staci potierať roztokom betadine a vymyznú. treba mať trpezlivost a vyskúšat vsetko, niekedy zvyknú vymyznúť uplne same od seba.
len žiadnu paniku, lebo čim sa horsie človek citi imunita je potom slabsia a to je priestor pre virusy.

uznechcem

Dakujem "dr." velmi pekne za odpovede, aspon trosku ma povzbudili, pretoze za poslednych par dni som si prestudovala snad vsetko dostupne k tejto teme a mala som pocit, ze som uplne "odpisana". A najviac ma potesili odpovede na otazky tykajuce sa tehotenstva. Este raz by som sa ale chcela opytat, na moznost prenosu oralnym sexom. Niekde som sa to totiz docitala a neviem ci to teda bola spravna alebo mylna informacia. Vopred dakujem.

dr.

pokial sa bradavice preliečia a potom si udržiš imunitu silnu, vytaminmi dostaneš ten virus pod kontrolu. u mladých žien sa vírus vyskytuje až u 70% a len u niekoho sa vyskytnu bradavice.. naštastie imunitný system je silný a dokáže si s vírusom poradiť a uplne ho zničiť. je možné si kúpiť ešte EPIGEN spray je na volno v lekarni stoju okolo 500SK a strieka sa 5 dni a už vtedy uvidiš zlepšenie može sa použiť aj partner a použiva sa preventívne napr. po styku aby sa znova pripadne neobjavili.
čo sa týka tehotenstva, neovplyvnuje ho ale doležité je aby boli porodné cesty vyliečené do porodu. ale je možný porod prirodzenou cestou ak nezaplnuju bradavice celu vulvu.
sanca že dieťatko sa nakazi pri porode je len velmi nizka, ale aj napriek tomu niektorý lekari volia sekciu.
ten sptray je možné využit aj v tehotenstve keby sa ti pripadne braavicce objavili znovu.
treba veriť že sa vyliečiš a bude to tak.

uznechcem

Ahojte. Tiez som sa infikovala a am tzv. genitalne bradavice, dnes som bola u lekara a predpisal mi nejaku zarabanu vodicku, ktorou sa to potiera 1x tyz, naozaj i ostava len verit ze sa tohto "zleho sna" zbavim. Kedze sa to prejavilo aj na mojom partnerovi, musime to liecit sucasne, pretoze inak by to nemalo zmysel. Prosim, uz navzdy sa budem musiet obavat, ze som nositelom? Ak som to spravne pochopila z prispevkov, ak by sa mi od vyliecenia do 2 rokov bradavice nevratili, mozem sa povazovat za zdravu? A co oralny sex je mozne tento virus preniest aj pri oralnom sexe? A hlavne ma zaujima, ci sa tento virus prenesie aj na dieta pri porode. Planujem v najblizsej dobe otehotniet, mam pockat kym mi bradavice zmiznu? Prosim poradte mi, dakujem.

RNG

Ked uz musime zit s mnohymi virusami v tele, treba adresovat aspon zvysenie imunity voci nim vseobecne.
V prirode je plno prostriedkov na zvysenie imunity proti virusom.
Spomeniem len najznamejsie a lahko pristupne:
selen(selenove kvasnice, 200-400 mcg)
zinok(organicky viazany, napr glycinat, 25-50 mg)
Aloe vera(ciste=99.3 %,1/2 dcl viackrat denne.
extrakt z olivovych listov, 3x pol gramu, 15% oleuropein
creosot bush(chaparal=larrea tridentata, 3x1/2 gramu)
Dobra zmes probiotik(v miliardach organizmov) obsahujuca lactobacilus Bulgaricus-zvysuje odolnost voci viralnym nakazam
a tiez zname echinacea, astragalus a baza.

minx

Zdravim spolubojovnikov :-) Tiez mi diagnostikovali kondylomy. Ale priatel ziadne viditelne priznaky nema, je mozne ze ma v tele virus bez toho, aby sa prejavil? Je totiz mojim prvym a zaroven jedinym partnerom, tak neviem kde inde by som sa mohla nakazit? ako by sa v jeho pripade dala vysetrit pritomnost virusu? a aka by bola liecba, keby mal iba "skryty" virus? Bojim sa totiz, ze sa po prelieceni od neho opat nakazim....Dakujem!

annamakarova

ahojte vstci, co to budete citat, dostala som condylomu,nikdy by som nevedela co to je to nedostat, je hrozne citat o tom, a kolko sa to lieci,mohla som to dostat z toho ze partner mal asi herpes na puse? a ja som to dostala v okolo genitalu? je to ten isty virus? ako herpes? nikde inde som nebola,kde by som to mohla dostat, alebo to on ma a nevie o tom? moze sa to prenasat vraj aj dotykom, a co slinami? aj tak? kym mi zistili co to je tak 4 lekari nevedeli,,2 gynekologovia, a jeden urolog co ma poslal na gynekologiu znovu,,teraz mam na to protivirusove tabletky indonal,entizol,a mast pimacfrukort je to o.k.? nemam to v posve len okolo treba mi aj entizol? a ta masticka je na to? uz mam 3 tak neviem, uz to mam 2 mesiac,a teraz mi tam dal lokalne remasan vodu, alebo tinktura je to nejaka, ale ako casto by sa to malo? tera mi kazal prist az za 3 tydne, nie je to neskoro? diky za rady