Darovanie vajicok - vas nazor

macka26

jajka001, niekto pre peniaze da ostrihat vlasy, niekto ide slapat, niekto ide na privat odrobit, niekto doucuje, niekto upratuje, niekto daruje vajicka...

neviem.. pride mi to tak, ze je to hlavne kazdeho osobna vec...nie kazdy to robi pre peniaze, a ked aj ano. o co je horsi? o nic....

macka26

kitkaty. zatial som to nepodstupila, ale je aj to jedna z moznosti. mam vela kamosiek,ktore boli na IVF nie raz, ale trikrat... a isli by do toho znova

aja02, ty by si co bola ochotna dat za to, keby si potrebovala darcovske vajicka, aby si mohla mat dieta? to sa ti nezda neeticke, zaplatit si za vajicka?

jajka001, darovat vajicka niekomu znamemu zial nejde... ani prijemkyna si nevybera vajicka... vsetky vajicka idu na testovanie, prave preto, aby sa k prijemkyni dostali iba tie najlepsie... darkyna musi splnat dost prisne kriteria... a moje dieta je dieta, ktore vynosim a vychovam... ostatne je len polovica mojho genetickeho materialu...

KitKaty

Macka,ja nehovorim,ze JE to nebezpecne.Ja sa vas len damy pytam,podstupila niektora z vas NA VLASTNEJ kozi IVF?Presli ste si tou liecbou od zaciatku az po samotny koniec?

bibba

tak asi to mate to iste jak s potratom, strasi sa, ze to moze vselico sposobit a kopec zien na to chodi aj tak. a co sa tyka toho, ze "moje dieta" bude niekde behat vo svete. no ja neviem, kedze sa bude vyvijat v brusku inej zeny, ona ho porodi a vychova... neviem to uz brat ako SVOJE DIETA.

jajka001_

ked niekto daruje svoje vajicka priamo niekomu, tak to pochopim - pribuznej, priatelke...ale len tak darovat vajicka - za prve, matka chce vediet, od koho su tie vajicka, asi neberu hocikoho, nie? ved to nie je nakup v obchode. z toho vyplyva ze tie vajicka idu na vyskum. uz len toto je neetické. a ak sa zadari, ze niekte zije moje dieta a neviem o tom...no, dost zvlastne.
dalsia vec je ze vzdy sa mozu vyskytnut komplikacie. ludia umieraju pri najbeznejsich zakrokoch.
www.sanatoriumhelios.cz
ak priznaju len zopar urcitych rizik, ktovie kolko ich zamlčia... a vzdy je to na tvoje riziko.
zeny su ochotne podstupovat riziko pre splnenie svojich zivotnych snov, ale pre peniaze...má to cenu?

macka26

a tie co to urobia pre peniaze ? ja som porovnala zeny ktore IVF podstupuju a napriklad biby co chce darovat vajicka. priprava je taka ista.. cize aj obmedzenia, rizika atd su rovnake... z tohto pohladu som dala do suvisu to, ci je to bezpecne alebo nie.. ze je to ten isty proces... a to ze je to pre zeny jedina moznost predsa neznamena ze je to nebezpecne nie?