Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Darovanie vajicok - vas nazor

ryšula

bibba je to iba tvoja vec ale to fakt inú možnosť nemáš?
macka26 a niečo také ako nevlastní súrodenci ti nič nehovorí? ved stačí aby mali jedného spoločného rodiča a už to sú súrodenci
viem, že existujú páry, pre ktorých je darované vajíčko alebo spermia jediná možnosť, ale ja by som sa do toho nepusila, keby som nemohla mať deti tak to riešim adopciou ako prijatím darovaného vajíčka alebo spermie, a ani by som vajíčka nedarovala práve kvôli myšlienke, že niekde možno behá moje dieťa, s tým by som sa nevedela akosi zmieriť a musela by som nato myslieť

sob rudolf

Čo sa darcovstva oocytov týka kuk napr. sem: www.iscare.sk, alebo, nech sa vyhnem diskriminácii: www.novedieta.sk. Inak bibba, nič v zlom, vlastne ani neviem odkiaľ čerpáš, ale tvoj popis OHSS celkom nesedí, čiže trošku mýli.

bibba

Po OPU sa u mňa rozbehol OHSS. Chýbal však hlavný príznak a to zväčšovanie obvodu pásu a tak som rozpoznala OHSS pomerne neskoro. Pre tie, ktoré sú na pochybách, otváram túto tému s popisom ďalších príznakov OHSS. Snáď to niektorej z Vás pomôže rozpoznať OHSS včas.

Príznaky OHSS, teda ovariálneho hyperstimulačného syndrómu sú:
zväčšovanie obvodu pása
pocit plnosti brucha
pocit plynatosti brucha, avšak plyny nikde
pocit kolikovej bolesti čriev avšak hnačka nikde
obmedzenie/až úplná strata močenia v priebehu dňa
pocit tlaku od bránice na pľúca
rýchlejšie dýchanie aj keď žena trebárs len hodiny leží pri televízii
problém zohnúť sa v páse
problém chodiť vystretá - žena chodí v predklone
v krvnom obraze zvýšený počet leukocytov
v krvnom obraze znaky vyššej zrážanlivosti krvi.

OHSS sa môže dramaticky zhoršiť v priebehu 24 hodín a môže skončiť trvalým poškodením orgánov alebo smrťou ženy. Ak máte pri stimulácii IVF alebo po OPU tieto príznaky, obráťte sa urýchlene na lekára alebo nemocnicu. OHSS sa utlmuje infúziami HAES, fyziologickým roztokom a injekciami proti zrážanlivosti krvi /Fraxiparín/, ktoré sa pichajú do brucha. OHSS sa vždy stratí, keď žena dostane menštruáciu. OHSS sa zhoršuje, ak žena otehotnie.

alicagg

Ahoj bibba, skus si pozriet diskusiu zien, ktore tu istu proceduru (stimulacia rastu vajicok) podstupuju kvoli tomu, ze nemozu mat deti: www.modrykonik.sk

Myslim ze to za tie peniaze fakt nestoji ...

zuzkas

okrem iného sú aj takéto Možné komplikácie
U niektorých žien, najmä v prítomnosti veľkých zrastov v malej panve, nie je možné odobrať vajíčka bez rizika poškodenia brušných orgánov. Preto sa niekedy nepodarí niektorý vaječník napichnúť a odsať. Rizikom je poranenie čreva alebo močového mechúra, krvácanie do brušnej dutiny. Niekedy sa vyskytuje silnejšie krvácanie z pošvy po zákroku. Treba však povedať, že tieto komplikácie sa vyskytujú extrémne zriedkavo a najmä u rizikových pacientok.
ako ti píše aj kitykat,tak si to poriadne rozmysli a väčšinou berú na odber ženy,kt.už mali deti.

KitKaty

Bibi ty si si to precitala,co podstupujes?To,co ti budu pichat NIE JE pre tvoje telo normalne.Vytvori sa ti v tele X vajicok.To je neskutocna hormonalna zmena.Vies,len aby si to potom nelutovala...hra s hormonmi je hra s ohnom.