Endokrinológovia-prosím o názor.

ica

Tak,poradáčky napíšem vam párpoznatkov s anglických stránok:Hashimoto ve ochorenie-ako vznika je to vetšinou vírusové infekcie,ale tiež dedične ochorenie.Toto ochorenie prebieha v 4 fázach.
/úloha jodu v ochorení Hashimotovej.V prípade tohto ochorenia prebytok jodu vskutočnosti urýchluje autoimunitné ochorenie,zatial,čo nedostatok spomaluje progresiu tohto ochorenia.Jod sa tu stretáva v niekolkych etapách autoimunitneho procesu najmä v 1 a poslednej fáze.Posolstvo jasné: spotreba jodu by mala byť obmedzená ,keď máte toto ochorenie-potraviny bohaté na jod ako sú morske riasy sa treba vyhnuť. Keď je Hashimoto-tak zároven môžte mať jeden s tychto ochorení:celiakia,reumatoidna artritída,MS,vysoký ,cholesterol,mrtvica (no nič pozitívne ,že?(.

katrinca

takže hlásim sa opäť bola som na ten UZ štítn.žlazy aj s výsledkami meral mi aj prietoky cievy na žľaze všetko je v poriadku žiadne zmeny vo veľkosti,žiadne cysty je úplne v norme tak ako má byť i napriek mojim výsledkom, ktoré som už písala pozrel sa na výsledky a spýtal sa ma či beriem EUTHYROX takže som išla s pravdou von.
V auguste pôjdem na ďalší odber krvi tak sme sa dohodli no a dovtedy som stále iba o oleji uvidíme či tá jedna protilátka klesne . Ja som osobne bola u prof.Turianica brala som aj kúru takže všetko chce svoj čas predsa ochorenie, liečené dlhé roky EUTHYROXOM sa nevylieči zo dňa na deň.

ica

Evellin,
mam sa skvele-myslím,že sa s toho dostanem,vieš ja som už len na 12/5 Euthyroxe,ale trošku pridám,lebo som mala viriozu a tá trošku rozhádzala š.ž.je mi zima na končatiny.Vieš ja sa už neviem dočkat kontroly v Lubochni ,lebo som velmi zvedavá ako budu kukat-ja som si už dala urobit sukromne krv,ale iba základ a su výborne tak očakávam,len pozitívne správy.Nenapísala si,či ti už nie je zima a či ti zmizla unava.Dalšia dobrá správa Cysty su preč.Tak verím,že aj u teba príde k zlepšeniu a selen pridaj čím skorej a dobre by bol aj vit.D Aešte som na anglických stránkach našla,že surová strava .......ylieči .š.ž. za 3-4týžne zaujímave no nie? Su tam poučné odkazy ked budem mat čas budem ich prekladat.

ica

RND ,takže tím lekarov v Lubochni su podla teba blbci,kedže ma vyše mesiaca dávali do poriadku-konštatovanie bolo ich nie moj vymysel.Inač ja nevyvraciam,že niekomu môže pomôctmusí poznat svoje ochorenie.ako píšem,nie je to,len jeden druh onemocnenia.Vidíš stále píšeš,ako málo je jodu v FT a ono to funguje-prečo asi?Tak ako KELP u mna nebol vhodný a zistila som to aj s iných poradach tak rybí olej s organickým jodom u mna funguje-tak teraz bud mudry.Ja viem ty by si aj tam pridal ten svoj jod,lebo podla teba je ho tam tak málo a japonci bla bla bla...

RNG

Panensky tekvicovy olej je zdrojom rastlinnych sterolov,co su latky/polotovary potrebne na tvorenie roznych hormonov v tele.
To iste je cast ucinkov tej Fortuny Vitae vyrobku, ktory sa menej tu ocenuje, nez si zasluhuje a pozornost sa tu skor obracia na to malicko jodu, co obsahuje.
Keby som, ja vyrabal taky olej, iste by som don dal ovela viac jodu. Tak ako to odporucaju rozni lekari, co vo vyskume s jodom ptracovali, mozete si najs roznych spomenutych cez Google.sk pod mojim nickom a slovom jod.
Tam su jasne vyskumom vyvratene lzi, ktore sa siria po medickej literature uz od roku 1940, ked zacali jod, dovtedy pridavany do soli, do muky do olejov redukovat pod nijak nedokazanou hrozbou predavkovania jodom najma ako dosledok Wolff -Chaikoff(1948) rozsirovanej lzi
findarticles.com
Kedysi sme mohli dostat az 0.5 mg jodu len z chleba, kde muka bola jodidovana proti plesniam.
A to este chlor a fluor a dnes aj brom neboli natolko zamorujuce , ako dnes v nasom prostredi, vo vode a dokonca v jedlach..

RNG

Velka vacsina jodu, co dostavaju japonci do tela je prave z kelpu, lebo do jeho listov si balia svoje Suchi.
Forma jodu v kelpe je povacsine anorganicka, vo forme KJ.
FDA povazuje KJ bezpecny prostriedok, ako sa vyhnut nasledkom ziarenie aj v davkach 130 mg denne
Takze prosim, netaraj tu, ze ti kelp znicil stitnu zlazu. To by dnes ziadny Japonec uz ziadnu stitnu zlazu nemal.

A podla statistik, Japonci trpia na hypothyerozu najmenej zo vsetkych
narodov na svete, mimochodom.

Takze nerozsiruj tu bludy, dost ze ich siria lekari, ktorym ich natrubili do hlavy na skolach pod vedenim farmacie.

evellina

ica...ahooj,dik za odpoved.To som fakt nevedela ze v tomto hormone mame jod.Je to pre mna novinka.Ale ved dobre,my jod potrebujeme...:)
Olej pijem vecer,aj teraz pojdem do kuchyne a vypijem svoju davku.Cez obed nestiham,tak som to pitie oleja z rana prelozila na vecer.
No beriem L-Thyroxin a pijem olej a budem v tom pokracovat do dalsej kontroly,este mi treba zakupit selen...
Podla toho ako vidim ze vlasy mam v lepsej forme a ze prestali padat,tak verim tomu ze olej ma svoje ucinky....:)
a ty sa mas ako???

svetla

P.S. Podla mna moja SZ bude produkovat dostatok hormonov, ak budem mat postoj: som schopna SA REALIZOVAT, mam moznost sa realizovat a budem sa podla toho aj spravat - budem sa realizovat.