Endokrinológovia-prosím o názor.

RNG

OPrava, az teraz som si vsimol chybu v mojom prispevku, ze som uviedol, ze fluor, chlor a brom vytlcaju potrebny jodz tela. Jedna tepla sprcha nam moze dat do tela cez pory az 1 mg chloru, co vytlaci 3 mg jodu z tela
A dnes sa proti plesniam dokonca bromuju muky(miesto niekdajsieho jodidovania) a bromuju aj rozne oleje.
Takze potrebujeme alebo prestat dostavat tieto ine halogeny, skodlive,dokonca rakovinotvorne, alebo aspon podstatne zvysit spotrebu jodu a selenu doplnovanim.

evellina

ahojte ludia....vie niekto poradit,ci tuniak v plechovke je dobry na SZ???...alebo popripade ktore ryby???...teda velmi mrazene nemusim,hoci aj tie sa snazim jest,pripravujem ich väcsinou na masle s nakrajanou mrkvou,ale skor ma zaujima tak narychlo co je dobre,na desiatu....dik za odpovede

evellina

staraskola1....ahooj,som vdacna za kazdu radu,pokozku mam suchu na lytkach,musim si ich ustavicne natierat a vo vlasoch mam nenormalne suchu pokozku,zacervenalu,olupujucu sa pokozku,je to uz teraz lepsie odkedy pijem olej.Vidis a to s tym bio praskom to ma vobec nenapadlo.To vyskusam aj ja,mozno to pomoze....dakujem za radu....:)

staraskola1

evellina...suchu pokozku som mal aj ja, ale na tvari a vo vlasoch...tiez to svrbelo, olupovalo sa, zacervenane bolo, nepekne to bolo...sucha pokozka je sice jeden z priznakov hypofunkcie stitnej zlazy, ale hento vyzeralo skor ako nejaka psoriaza alebo taak..tak neviem co mas ty a neviem co som mal ja, ale mne pomohlo ked som prestal pouzivat bezne pracie prostriedky a namiesto toho periem v bio, ci eko-pracom prostriedku...musel som vyprat uplne vsetko co pouzivam v tom, aby som nemal tie problemy..zmizlo to tak na 95 percent, uz len obcas niekde nieco sa objavi...neviem ci aj tebe toto pomoze, ale mozno to za vyskusanie stoji :)

evellina

jajaja295...uff...tak to uz aj takto sa riesi kontrola SZ?....to je trocha blbe,nie???...noo nic,ved uvidis ked sa ti sestricka neozve,tak budes vediet len to,ze hormony mas brat tak ako doteraz a v podstate nebudes vediet vysledok,hm...daj potom vediet,za ako....

jajaja295

takze v pondelok rano som bola na krv, ale sestricka mi povedala, ze na vysledky si nemusim volat, ze to robia oni, ak je treba zmenit liecbu..takze zatial sa mi neozvali..cize neviem, ci mam vysledky ok alebo ako

evellina

jajaja295....tak to je super,ked nemas priznaky ake byvaju pri SZ,to sa neboj kontroly,urcite ti dopadne dobre...:)

jajaja295

evellina
hm, no ja ti teda neviem pomoct, ale fakt nemam taku suchu kožu a ani nie som unavena, ja neviem, preco nevykazujem take priznaky, co sa znizenej funkcie sz tyka..zajtra rano idem na krv, aj sa bojim, ze ake budem mat vysledky...tak ale snazim sa to moc neriesim

evellina

jajaja295...aha,noo ano v zime mam aj ja suchsiu pokozku,ale presne tak ju mam suchu aj teraz...nemyslim tym plet na tvari,ale lytka mam suche a ta pokozka sa mi doslova olupuje,samozrejme ze sa stale kremujem,teraz je to lepsie,ale ked sa nenatrem telovym mliekom,tak ju mam strasne suchu...
inac olej uzivam aj ja nadalej,akurat sa chystam zabezpecit si dalsie dve flase,ale L-thyroxin som musela zvysit na 75 mg ako mi lekar na kontrole povedal,ze treba mi zvysit a citim sa ovela lepsie,ked beriem 75 mg.....nie som taka unavena,jednoducho sa citim lepsie,tak ja neviem ci ja sa vobec dostanem k znizeniu hormonu...:(