Endokrinológovia-prosím o názor.

jajaja295

ahoj evellina
ja teda suchu kožu nemam, skor len v zime, teraz ju mam super a vidim aj zlepsenie vlasov z oleja

RNG

A to neustale mavanie s tym "organickym jodom" je dobra blbina, ved uz v dvadsiatych rokoch , ked chceli potlacit epidemiu hrvolov a kretenizmu zacali pridavat jod do solivo forme KJ a jodidovat muky proti plesniam(hrckavenie) a inych pozivatin, zialbohu v 40 rokoch z toho znacne zisli chybnym obmedzenim jodu na 150 mikrogramov a
ODVTEDY SA RADOVE ZVYSILA POTREBA, PRETOZE MAME CORAZ VIAC ZAMORENIA V POTRAVE INYMI HALOGENAMI(CHLOR, FLUOR, BROM), KTORE TAK POTREBNY JOD NA HROMADY HORMONALNYCH A ENZYMATICKYCH PROCESOV POTREBUJEME.
Systematicka loz, ze jod je potrebny len na stitnu zlazu je dosial opakovana mantra lekarov, aj ked ich mnohi kolegovia uz davno dokazali, ze je to mylne tvrdenie a skodlive.

RNG

V lekarskej literature je plno rozsirovanych lzi okolo jodu, samozrejme niktora nie je potrvrdena vyskumom.
Tu mate ale na kontrast uvedene ov viacerychbnlekarov, vyskumnikov okolo jodu , ze prave hypothyreoza a Hashiomitova "autoimunna choroba sa da liecit vyssimi davkami jodu a selenu.
Takze niekto tu zrejme cigani, otvorene a drzo, bez akychkolvek dokazov a tato loz pretrvava v literature uz od 40tych rokov minuleho storocia.
perfecthealthdiet.com
Ano, vyskum potvrdzuje, ze Hashimoto sa moze zhorsit doplnenym jodom, ale len za
akutneho nedostatku selenu, ako to jasne dokazali v Cine , napr na mysiach.
A vysoke davky jodu a selenu "autoimunne" Hashimoto u mysi vyliecili

evellina

ahoojte.....chcem sa opytat,ti co mate znizenu funkciu stitnej zlazy (ja ju mam tiez),ci mavate tiez suchu pokozku....myslim tak ze mam napr. na nohach na lytkach velmi suchu pokozku a vsimla som si,ze aj pokozka vo vlasoch na jednom mieste ma az boli a je stale cervena,noo niekedy menej niekedy viac a skriabe ma to tam na hlave a mam pocit,ze je to koli tomu,lebo je to sucheeee....
mate niekto tiez take problemy,ze pocitujete suchost koze???...a to uz nevravim o dlanach,tie mam tiez nejake suche...:(

Maros75

Pangamin JODAMIN ORGANICKÝ JOD tbl 200

Cena s DPH 3,00 €

Zloženie Sladový extrakt a pivovarské kvasnice prirodzene obsahujú VITAMÍNY (B1, B2, B6, B12, kyselina pantotenová, kyselina listová, niacín, cholín), MINERÁLNE LÁTKY (Ca, P, Mg, K), STOPOVÉ PRVKY (Fe, Cu, Zn, Mn) a BIELKOVINY. Jedna tableta obsahuje 16.5 mikrogramu jódu, čo zodpovedá 11% doporučenej dennej dávky.
Popis Pangamin JODAMIN obsahuje ORGANICKÝ JÓD, jeho dostatočná konzumácia je celoživotne potrebná. Potreba jódu stúpa v období tehotenstva a dojčenia. Pivovarské kvasnice ďalej obsahujú celú radu VITAMÍNOV, MINERÁLOV a STOPOVÝCH PRVKOV (viď zloženie). Dávkovanie: Deti 2x denne 2 tablety po jedle, dospelí 3x denne 3 tablety po jedle. Neprekračujte doporučenú dennú dávku. Tablety dostatočne zapite vodou.

katrinca

stitnazlaza

Ahoj ja som v kontakte musím byť nakoľko sama to tiež všetko skúšam uvidím či to funguje výsledky som už písala sem skúšam to od januára ak chceš napíš mi na mail. katrinca1@gmail.com

katrinca

???

noo, ja ešte nepoznám človeka vyliečeného na autoimúnne ochorenie štít.žľazy,ktorý by sa vyliečil EUTHYROXOM myslím,že to nie je ani monžnéé. Takže môj názor je taký ak je niekto chorý na štítnu žľazu a má iba minimálne zníženú funkciu berie trebárs EUTHYROX 25 myslím, že tam by to mohlo ísť po nejakom čase,alebo ženám ktoré majú zníženú funkciu až po pôrode,ale to si len myslím, že tam by sa to asi dalo iba tým EUTHYROXOM,ale už pri vyžších dávkach nemyslím,že by sa to dalo.
Takže po mojich výsledkoch idem brať ešte 3 kúru až niekedy v máji ju začnem brať dám vám vedieť ako mi to zabralo na tú protilátku .

???

jajaja 295-citala som,ale to neznamena,ze je vyliecena:akurat,ze nie je na hormonoch,ale na tom oleji a vies niekde na niektorej porade som citala,ze je to podfuk s tym vyskumom,ze ziadny nerobil ak na to nadabim kde to bolo dam info.Inac vas to nestve,ze ten olej stoji take nekrestanske peniaze?Kto na tom ryzuje?Inac ja poznam X ludi,ktory sa vyliecili aj s Euthyroxom-to znamena,ze zrejme nie sme rovnaky.Inac baby drzim palce a obcas sa pozriem ako sa vam dari.

jajaja295.

???
citala si cele forum? lebo ja hej a urcite tam bola minimalne jedna osoba, ktora bere uz len olej miesto tabletiek

evellina

ica...ahooj,ty beries este k oleju aj selen???...vsimla som si ze Katrinca tu pisala,ze na obale flasticky oleja je pisany aj selen,tak som si pozrela aj moju flasticku a tiez tam mam pisany aj selen,tak teraz neviem....treba ten selen dokupovat,preco ho beriete ked ho mame v oleji???...nemozme sa predavkovat???