Endokrinológovia-prosím o názor.

ica

Evellin,
zlozenie si prečitaj na pribalovom letačiku.Ano obsahuje aj jod viem to určitostou,nakolko mi očna Dr, nemohla predpísat očné kvapky,ktoré obsahovali jod,nakolko by to bolo predávkovanie jodom kedže ho mam v Euthyroxe.Pre to to pomale znižovanie hormonu,ked berieš olej a vysádzaš ho podla toho ako sa cítiš.

evellina

Inulin...ja neviem aku mam presnu diagnozu,ja som tu uz na fore pisala,ze tu v DE je to ine ako u nas.Tu mam termin u lekara,on sa mi venuje,vsetko so mnou preberie,vsetko mi vysvetli,este sa popyta aj na moj sukromny zivot ..heheheh...ale diagnozu doteraz neviem,teda presnu diagnozu neviem...

Viem len to,ked som zacala mat problemy a ja som to takto asi rok v kuse tahala,padali mi vlasy,bola som strasne unavena,zima,boleli ma kosti,hlavne chrbtica...noo nieco strasne...a az potom som sla k lekarovi,ked som naozaj videla ze denne mi vypadlo 200 vlasov a uz som sa na to nevladala pozerat....

A po krvnych testoch mi lekar povedal,ze SZ neni v poriadku,ze mam znizenu funkciu SZ....ze musim brat lieky....noo a to je vsetko co viem,nikdy mi nepovie vysledok v cislach,ja absolutne nic neviem,nijake pomenovania,nijake cisla....:(

evellina

ica...pisala si mi,ze ten hormon co berieme tak obsahuje jod???...si si ista???...ja som myslela ze je to len uz hormon,ktory SZ vyraba (teda nam nevyraba).Myslela som ze jod je potrebny na vyrobu tohto hormonu,teda na dobre pracovanie SZ a ja som si myslela ze ten hormon,vlastne nema s jodom nic spolocne.Ano mozno na jeho vyrobu ano,ale mi uz ten hormon vyrobeny dostaneme v tbl....alebo ako to je???...co vlastne obsahuje ten hormon,vie niekto ???...dik za odpoved

ica

Emma,skusit možeš nakolko berieš velmi malu davku,ale je to na tvoju zodpovednost.
Ako sa budeš citit to sama na sebe poznaš.
Inač väčšine z nás povedali,že je to doživotné.

ica

katrinca,
tak som surfovala po internete a zistila som,že nemusí byt aj AntiTg.Toto oboje zvyšenie byva pri Graves-Basedovej chorobe š.ž. Hashimitove ochorenie sa prejavuje zvyšenym AntiTPO

Emma888

Dobry den, chcela by som sa opytat ci by som aj ja mohla vymenit lieky za ten olej(FORTUNA VITA), nikde som o nom este nepocula a aj ked mi doktorka povedala ze moje ochorenie je dozivotne tak by som to rada skusila, alebo ak niekto s podobnou diagnozou mi moze dat nejake napady.
mam thyreoiditidu hashimoto ( teraz mam ale v sprave napise thyreoiditis chronica-je to nejaky rozdiel?) neviem dokopy ani co mi je lebo doktorka vzdy len povie ze vsetko je ustalene budeme pokracovat v liecbe. vysledky: TSH: 2.5 ATG:negat. TPO: 229, a beriem euthyrox 25. DAKUJEM ZA RADY :))

Inulin

Evellin a akeho typu ochorenia mas-lebo ja velmi priberam z Eutyroxu:a zistila som ,ze nie som sama.Tak popytam tento liek-je zaujimave,ze tu predpisuju okrem Euthyroxu este L-thyroxin,ale nie je to Hennig.Inac citam vsetky odkazy asi zacnem s tym olejom ale rybim,nakolko viem,ze rybi tuk stimuluje š.ž. aj ten Selen a tu sa mi to potvrdilo.Ozaj díííík za odpoved!

evellina

Zabudla som este napisat,ze lekar teraz pri poslednej kontrole mi povedal,ze po dvoch rokov od zacatia liecby skusime pomaly L-Thyroxin vysadit,lebo ze mam nadej ze sa mi funkcia SZ obnovi...a vcera som si z lekarne vybrala dalsie balenie L-Thyroxinu a precitala som si pribalovy letak a tam to presne pisu,ze liecbu je mozne prerusit az po dvoch rokoch....tak uvidim,zatial je to rok co beriem L-Thyroxin Henning.....:)

evellina

Inulin...ja som slovenka zijuca v DE a tu kazdeho koho poznam berie len L-Thyrox Henning,neviem to ohodnotit ani porovnat,pretoze ja mam problemy so SZ prvy rok a od zaciatku beriem len L-Thyroxin Henning.Tabletky znasam super,som stale chuda,tak ako pred tym,pri vyske 169 cm mam 52 kg,vlasy mi prestali padat z oleja,to viem na 100 %,ale moj problem je,ze mne je stale zima,nie ze mam studene ruky ci dlane,ja cele telo mam skrehnute,staci trocha blbe pocasie a ja som premrznuta do kosti.Tak ako aj teraz,ked prsi a je chladno...ja som strasne premrznuta,ale vela ludi mi vravi,ze je to tym ze som prichuda,ze mala by som pribrat...:)

evellina

ica...ahoj,lekar mi nedava nic do ruky,tu v DE je to vsetko ine,pridem na odber krvi,tu mi sprvi hned sestricka u lekara a o tri dni po odbere uz mam termin na konzultaciu s lekarom,lebo vysledky su uz spät a on si sadne a vsetko mi vysvetli,ze co sa zmenilo od poslednej kontroly,mozem mu polozit aj otazky ,on mi na vsetko odpovie,bude so mnou konzultovat ked treba aj hodinu,ale nijaky papier do ruky nedostavam.....takze tak
ohladom oleja...pijem ho rano,to som fakt nevedela ze ho mam pit az na obed,jeden cas som ho aj na obed pila,lebo rano som nestihala ale potom som to zase robila vzdy po ranajkach...
...vsade kde som citala ako pit olej,tak vsade bolo pisane ze po jedle a ja som si to nejako domyslela ze hned po ranajkach,ale dik ze si ma na to upozornila,budem ho pit az po obede.....)