Endokrinológovia-prosím o názor.

- mira

Takže ty si mala poškodenú štítnu žľazu už pretým ! A čo si jedla pretým ? Je rozdiel nájsť ten moment, ktorý rozhodol o rozvoji choroby a je rozdiel naprávať, keď už sa všetko pokazilo. Vráť sa na začiatok, pomôžeš si najlepšie sama, len sa snaž. Odborníci ti budú radiť prípravky, no s príčinami ti neporadia, tak rozmýšľaj sama.

ica

mira-brala som 25hormon ponasadení takých rád,ako ako aj ty začala som brat Kelp anemoc sa zacala prudko zhoršovat a mne dovtedy celkom Ok vysledky išli prudko hore a tym padom aj som sa tak cítila.Do práce som sa doslova tahala,lekár sa chytal za hlavu-vraj ho zavru,že po2 rok. jeho liečby som sa dostala do takej hlbokej hypothyrozy-odoslal ma do Lubochne a tam som vyšla s pravdou von,kde mi bolo všetko vysvetlene,že moja už poškodena š.ž. nevie spracovat tento jod a ešte viac ju ničí.Dali ma tam do poriadku !myslíš,že su tam v tom endokrinologickom ustave debili? Ináč su 3 druhy hypofunkcie,bohužial ja mám to najhoršie!

- mira

Kelp ti nemohla zničiť š.ž.
Spýtaj sa chorých na š.ž. ak nájdeš nejakého, ktorý jedáva riasy, bude jeden z tisícov. Ja jem riasy viac ako 15 rokov a š.ž. sa mi napravila. Nie som Japonka.
Štítna žľaza je citlivá na cukor, aromatické látky, povzbudzujúce látky a chemikálie. Tie, podľa mňa sú na príčine

ica

evellina...všetky synteticke hormony su rovnaké,líšia sa iba pridanýma látkami.Ináč už ti odpovedala MADALA,ktorej ďakujem.A ako sa cítiš,už sa to zlepšilo?Inač keď maš takého skvelého Mudr.tak sa pýtaj na tvoje ochorenie-je dobre vedie akého ty pu to máš.Na povzbudenie:kamoška cca 10 rok.na Euthyroxe je uplne zdrava(ato mala byť liečena celoživotne.Pre mna dnes vééélmi pozitívna správa.

ica

RNG-tak si sa mi predsa ozval,bohužial na tu moju otázku prečo mi tak zničil KELP š.ž. som od teba nedostala odpoved.K tym Japoncom,len toľko:že oni sa na rozdiel od nás nemôžu predávkovat,lebo jod,ktorý prijímaju je prírodný(organicky-kdežto mi synteticky hormon.Ale bohužial mi žijeme na Slovensku.Preto ak to nie je ochorenie na podklade nedostatku jodu,tak nám jod ako je kelp,spirulina a pod.môžu uškodit ak máme už autoimunitným ochorením poškodenu š.ž.Keby som to vedela,to čo viem dnes tak moja š.ž.by bola OK.Ty zrejme nemáš ochorenie š.ž.Mimochodom som zdravotník a tiež sa učím zo svojích chýb a preto radím už overené skusenosti.

RNG

Predavkovanie jodom? Co potom povies na "chudakov" japoncov, 132 milionovy narod, kroti maju v svojej diete priemerne na dospeleho 13.5 mg jodu denne, a nijak sa nezdaju predavkovani, prave naopak, su jedni z najzdravsich a najdlhsie zijucich ludi na svete.
A ich denny prijem je vyse 85 krat "odporucena denna davka" , z roku 1948, ktorej sa lekari z roznych dovodov tak zatate spiatocnicky drzia, aj napriek mnozstvu lekarskych vyskumov, ktore jasne dokazuju, ze ta minidavka nie je dostatocna pre rozne telesne procesy.

evellina

ica...sak prave ze citam a na mojom nieje pisane absolutne nic o nejakom jode....ty co beries za lieky???...tebe tam pise,ze obsahuje jod???...