Endokrinológovia-prosím o názor.

svetla

Oprava prvej vety v 2.odseku: Podla mna moja SZ bude produkovat dostatok hormonov, ak budem mat postoj: som schopna a mam moznost sa realizovat a budem sa podla toho aj spravat - budem sa realizovat.

svetla

O mojich skusenostiach pri ochoreni SZ som tu uz pisala. Napadla mi este jedna dolezita suvislost. Mala som velmi oslabenu schopnost sustredit sa. Zlepsila sa mi az vtedy, ked som zacala uzivat Fortuna Vitae, ale v tom istom case som po dlhej dobe zacala aj novu pracu a to bol podla mna rozhodujuci faktor.
Podla mna moja SZ bude produkovat budem mat postoj: som schopna a mam moznost sa realizovat a budem sa podla toho aj spravat - budem sa realizovat. Minule som pisala o vysokych narokoch, ktore stitna zlaza nema rada. To s tym suvisi: ked si dam privysoke ciele, mam onedlho pocit, ze nie som schopna dosiahnut to, co chcem... Precitala som vela clankov, diskusii a pochodila som viac liecitelov, kym som k tomuto dospela. Doplnky vyzivy, vitaminy a mineraly ciastocne zmiernuju nasledky nasho spravania a postojov, podporuju nas, ale nevedia zrusit tie svietiace kontrolky, ktorymi choroby su (je to podobne ako lieky, napriklad poznam babu, ktora si umelymi hormonmi vyliecila akne, ale teraz trpi castym cervenanim sa, signal akurat zmenil podobu, aj ked teraz je to pre nu prijatelnejsia podoba). Drzim palce pri uzdraveni Vasej SZ.

ica

jajaja 295...no samozrejme,že stres určite áno,ale ja som vždy v pohode viac-flegmatik.autoimunitné je vraj dedičné to nikto v rodine nemal,samo,že nikto nepozná celý svoj rodokmen.Taktiež,chorobu spušťa
pôrod a prechod atd.Tak to vsjo a idem makat do posilky-zhodit špeky.

jajaja295.

ja mam pocit, ze stitnu zlazu oslabuje stres a to ho som mala minuly rok neurekom...anginy a choroby som ja moc nemala a ani nikto v rodine nema problemy so stinou..kel, kapustu a brokolicu nejedavam, takze by to malo byt v pohode

ica

jajaja 295
tak,čo spušta toto ochorenie nevedia ani endokrinologovia,ja mám poci t,že za to môžu byť časté angíny,lebo š.ž.je citliva na prechladnutie.My zo zníženou činnosťou sme oproti tým,čo maju zvyšenu činnosť š.ž. vo výhode,že si môžme pomôcť aj stravou.Ja jem hodne ovsennej kaše obsahuje jod a vy hýbam sa potravinám,ktoré činnosť brzdia napr.spomalujucepotraviny,ktoré obsahuju
goitrogény:všetky sojove produkty kel,brokolica,kapusta,kaleráb-samozrejme,že sa uplne nedaju vylučit,lebo obsahuju aj prospešne látky,ale treba obmedziť.Dalej z jedálnička treba vylučiť potraviny spomalujuce šl.ž.-slnečnicovy ,repkovy asojovy olej.Takže slanina ok hi-hi.

jajaja295.

ica
a co myslis, ze co ti spustilo to ochorenie? a aku stravu hlavne jedavas? ja moc masne nejem, teda sem tam slaninu :D a tiez jedavam ovocie a zeleninu a biele jogurty a tak

ica

jajaja...Pravdepodobne,tým,že užívaš ten olej-podotýkam,že organický tak sa ti zlepšila produkcia tyroxínu a tým by malo prísť k spetnej uprave š.ž.No vieš,keby som bola vedela to čo teraz nikdy by som nebola začala brat umely hormon,lebo hoci mam hashimoto,čo je najhoršia forma ochorenia tak som si tým nemusela prejst,vylučila som všetko,čo spomaluje š.ž. a ten r.olej sjodom(organicky,ale hlavne strava-asom zo 100 na 25 a v juni idem do Lubochne a rozmyšlam či zas vyjdem von spravdou-tentokrát tam už nebudiem vegetova 1 mesiac,lebo sa cítim skvelo klop klop až to nezarieknem.

jajaja295.

ica
to znamena, ze keby si neuzivala, tak si mohla byt teoreticky uz vyliecena vdaka oleju? inac co na sebe pozorujem ze ten mesiac, co ho uzivam, ze som neni taka nervozna a nemam depresie a som nejaka veselsia..mozno si to aj namyslam, ale uz sa tolko fakt nerozculujem