Endokrinológovia-prosím o názor.

evellina

n8dej....dufam,ze sa mi ozves,zabudla som ti este napisat,ze ako mam postupovat ked o tyzden vysadim uz uplne L-thyroxin a pomaly mi bude treba ist na kontrolu k lekarovi a teraz neviem ci mam lekarovi povedat,ze tbl som vysadila,alebo nemam vraviet nic???...urcite mas skusennosti,ozvi sa prosim ta....dik

evellina

mirranda....ahooj,ja olej beriem este len 7-mi tyzden a momentalne beriem len 18 mg l-tyroxinu,pretoze lekar mi predpisal 75 mg a ja som si to znizovala a teraz momentalne mam znizeny z polovice-polovicu,cize beriem len z polovice stvrtinku,budem ju brat asi 10 dni a tak uz chcem tbl uplne vysadit...citim sa super,unavena nie som a s vlasmi je to tiez na neporovnanie.Teda ja som tbl brala tusim 7 mesiacov a u mna nedoslo absolutne k zlepseniu co sa tyka vlasov,padalo mi strasne vela vlasov a az ked som zacala uzivat olej,tak som pocitila ze padanie sa zastavuje.A celkovo aj kvalita sa zlepsila.Ja mam vlasy dlhe a strasne sa mi motali,nedali sa rozcesat a teraz je to ovela lepsie.Ja som zacala pocitovat zlepsenie asi po prvych dvoch tyzdnoch a hned som vedela,ze je to z oleja,pretoze som nic nezmenila,len som zacala uzivat olej.Ale neviem ci ho dobre uzivam.Ja som niekde citala,ze flasticka oleja vydrzi na mesiac a ja ho beriem uz 7 tyzden.Akurat dnes som flasticku vyprazdnila.Takze teraz neviem,ci ho nepijem malo.Citala som,ze treba uzivat jednu polievkovu lyzicu denne.Ja som si tu polievkovu lyzicu rozdelila na dve male cajove lyzicky,koli lepsiemu prehltnutiu oleja,lebo mna trocha napina na zvracanie.Ale teraz neviem ci olej vydrzi na mesiac alebo ako,lebo mne vydrzal na 7 tyzdnov,tak to by znamenalo ze pijem malo oleja.Mirranda,dufam ze ti olej pomoze tak ako mne.Stoji ti to za to vyskusat to.Som rada ze si sa ozvala a ze si tu mozme vymienat skusennosti...ozvi sa este prosim ta...drzim prsty

evellina

n8dej...ahooj,prosim ta ozvi sa mi na evellina@post.sk,zaujima ma vsetko ohladom oleja,kedze ho uz beries vyse roka,tak vies urcite posudit ze co a ako a hlavne ma zaujima ci si uz uplne bez tbl....ozvi sa prosim ta,dik

aleks.30

Ahojte, ja mam zvysenu funkciu stitnej zlazy. Tiez som si kupila v polovici decembra prvykrat Fortuna Vitae, zevraj je to aj na zvysenu funkciu. Uvidim casom. Ja som mala tiez problemy s vlasmi, a kraaasne sa mi to upravilo, som natesena, bo vypadavalo mi neskutocne mnozstvo, ted je to fakt minimum.
Chcem sa opytat, ci tu ma niekto z vas aj skusenosti so zvysenou funkciu - uzivanim tabletiek Thyrozol + uzivanie Fortuny vitae. Dakujem pekne.

mirranda

Ahoj Evellina. Som tu prvý krát.Začala som pred dvoma týždňami užívať tento olej kvôli problémom s vlasmi ako máš ty. Ja ich mám už niekolko rokov kedže mám dve deti a stále mi vravela p. dok. endokrinolog. že je to pre hromonálne zmeny po pôrodoch tak som to neriešila. Ale situácia sa tak rapídne zhoršila že mám priesvitnú pokožku na celej hlave-difúzne vypadávanie. Už mám z toho aj depresie a som plačlivá.neviem si už ani nijaký účes urobiť aby mi to nebolo vidno. Tak skúšam olej a čákám. Znížila som si dávku zo 100 na 75 Euthyrox.Inak dok. mi zvýšila tento hormon len preto že som priberala a vôbec nereagovala na to ako mi strašne padajú vlasy. Napíš aké sú tvoje dalšie postrehy, či sa ti to zlepšuje a či sa ti zdá že ti rastú aj nové. Som už zúfalá mám 33 rokov a už pomýšľam si kúpiť parochňu.

evellina

hallo ludia,to sa nenajde nikto kto uziva olej Fortuna Vitae???...asi budem prva,ktora da vediet ci to funguje???...

evellina

hallo...ludia je tu niekto kto uziva olej fortuna vitae???...prosim dajte vediet...znizujem tbl L-thyroxin,citim sa velmi dobre ale zachvilu budem bez tbl a ostanem uz len ciste na oleji....prosiiiim ozvite sa niekto...dik

RNG

1 davka toho tekvicoveho oleja s trochou jodu obsahuje len 150 mikrogramov jodu. Japonci dostavaju vo svojej potrave v priemere 13.5 mg , najma z listov kelpu, do ktorych si balia suchi alebo pouzivaju do roznych jedal. A su najzdravsi narod na svete.
US lekari, co sa zaoberaju s jodom odporucaju podstatne viac jodu, nez stare odporucene davky z roku 1948, ktorych sa dnesna medicina tak krcovite drzi.
Je plno vyskumu, ktory ovela vacsie davky podporuje, zialbohu spiatocnici a medicky proiemysel si pred tym zapchavaju usi, dokonca vurabaju tvrdenia o "skodlivosti" jodu, ktory vyradili z jodidovania muk proti plesniam a inych p[ouziti, antibakterialnych. Jodu je dnes treba ovela viac len pre to, ze je v nasej potrave a prostdi privela halogenov(chlor, fluor, brom), ktore aj to primale mnozstvo v potravinach jodu vytlacaju, a vytlacaju ho aj z tela.
Jod je potrebny nielen pre stitnu zlazu(100 mikrogramov by tam stacilo, stitna zlaza vazi 25 gramov) ale aj pre prsia, u zien kojacich prsia maju az 100 nasobok spotreby stitnej zlazy, na vyrobu inych hormonov a hromady enzymov. Pri nedostatku jodu su totiz nielen rozne hormonalne poruchy, ale aj sustavne zamorovanie tela pre nedostatok roznych enzymov.