Endokrinológovia-prosím o názor.

lamilka

Prosim vas o radu, co sa mi moze stat ked neberiem lieky na stitnu zlazu, Mam ju vyoperovanu a beriem euthirox.Stale priberam a vypadavaju mi strasne vlasy. Dakujem za odpoved

evellina

skusenosti...ako si to myslela,ze mame si dat pozor a nekupovat olejovitu...nerozumiem,nekupovat olejovitu co???...porad,dakujem....:)

evellina

chcem vas poprosit o radu,mam tiez problemy so znizenou funkciou stitnej zlazy a strasne mi vypadavaju vlasy...L-thyroxin 75 beriem uz 7-mi mesiac a vlasy stale vypadavaju...teraz som sa docitala o tekvicovom oleji Fortuna Vita alebo Fortuna Vitae???...a hlavne sa chcem opytat,kde si ho mozem objednat,kedze sa tu dost casto pise,ze treba si dat pozor a kupit ten spravny olej.Ako mam vediet,ze ktory je ten originalny od prof. Turianicu???....prosim poradte,dakujem...:)

2bodka

Mne endokrinolog predpisal L-thyroxin kvoli autoimunitnemu zapalu a cyste na stitnej zlaze. Hormony stitnej zlazy mam ale v poriadku, teda nemam ani zvysenu ani zvysenu cinnost. Iba protilatky proti stitnej zlaze mam velmi vysoke - niekolkonasobne.

Myslite, ze aj v tomto pripade by pomohol takyto olej?

Tabletky mi lekar predpisal na pol roka, za dva mesiace idem na kontrolu. Ked ich predpisoval, hovoril, ze zatial sa rozhodol o medikamentoznu liecbu, ze mi nebude davat vyberat celu zlazu... Z toho chapem, ze ked tbl. nezaberu, tak pojde asi von a potom do kocna zivota hltat hormony stitnej zlaty??? TO NECHCEM. Prosim poradte, kto ma skusenosti..

truth

Existuju lepsie veci na problem so stitnou zlazou ako umele hormony. Dajte si do googu stop the thyroid madness, ak chcete vediet viac. Pre anglicky citajucich, Americanka napisala uspesnu knihu... Lekari vedia iba to, co ich naucili na skole, a tam tlacia rozne vplyvy - najma zaujmy farmaceutickeho biznisu.

skúsenosti

Ja mám velmi dobré skúsenosti s týmto olejom Fortuna Vita, liečim sa už sedem rokov na štítnu žľazu, vlastne konzumujem iba tento olej,je to výnalez Rrof. Turianicu,ktorý sa zaoberá výskumom v tejto oblasti. Mne chceli už vyoperovať štítnu žľazu pred dvoma rokmi, zatiaľ ju mám a nepotrebujem brať žiadne lieky. Ďalej tento olej má veľa aj iných dôležitých vitamínov a minerálov. Pozor si ale treba dať na názov nekupujte olejovitu, tá nemá žiadne účinky v tejto oblasti a je to podvod. Prajem veľa zdravia.

Ketrin1

misha_t : pravdu povediac prekvapuje ma, že lieky sa dajú vysadiť aj po 16 rokoch, no verím tomu, že uržite áno.Rada by som sa s vami skontaktovala.

svetla

Link sa nezobrazil správne, asi to sem nejde skopírovat. Pre prečítanie článku si zadajte do googlu VÍCE O PŘÍRODNÍ LÉČBĚ ŠTÍTNÉ ŽLÁZY.

Mimochodom ten posledný odsek môjho minulého príspevku už nebol pre RNG.

svetla

Na tomto linku je úryvok z knihy jednej "naturopatky" z Ukrajiny,a znie to lepsie ako ten olej. Každý si z neho môže vybrať,čo chce, píše aj o obradoch, ktoré sa majú robiť pri prikladaní obkladov, ktoré nebudú každému samozrejmé,ale v každom prípade spomína návody,ktoré som inde nečítala.
www.mojemedunka.cz

Pre RNG: Vaše názory na tému jódu som čitala. Mám doma jódovú tinktúru,ale zatiaľ užívam jód iba v LKVB6 a predtým 1tbl denne kelpu, tinktúru chcem začať. Mám však obavu vysadiť úplne lieky na štítnu žľazu(levothyroxinove)a pochybnosť, či sa neruší účinok, keď užívam jód súčasne s nimi (aj keď znížené množstvo)? Lekárnici tvrdia,že sa to spolu nedoporučuje užívať, ale nevedia prečo.

Nemám žiadneho alternatívneho lekára a v podstate nikoho, komu by som v tomto dôverovala a sebe samej dosť nedôverujem,čo sa týka liečenia takej v podstate vážnej choroby. Kamarátka mi hovorí,že mám skúšať a podľa toho ako sa budem cítiť, vyhodnotiť,či to užívam dobre,alebo mám užívať viac či menej jódu. Užíval niekto hormóny na zníženú štítnu žlazu a potom to nahradil nejakým prírodným prostriedkom? Ako ste postupovali,proste ste si sami postupne znižovali dávky a potom ste užívali už len prírodný produkt?Riešiť duchovnú príčinu mám v pláne,ale neverím že to zvládnem v krátkom čase. Ak máte skúsenosť s prestupom na prírodnú liečbu štítnej žľazy, ozvite sa prosím.

RNG

Primalo a pridrahy.
Jod je halogen, ktory sa zlucuje okamzite so vsetkym prakticky coho sa dotkne, najma s nenasytenymi olejami, a tak sa napriklad aj vyhodnocuje, kolko percent je v danom oleji nenasytenych a nasytenych.
Takze hovorit o "specialnom procese" na vyrobenie jodidovaneho tekvicoveho oleja je zavadzanie.
Okrem toho su tam davky take, ktore sa riadia archaickymi davno zastaralymi tabulkami z roku 1948 a dnesna situacia je uplne ina.
Za prve tie davky boli urcene len vzhladom na spotrebu stitnej zlazy, co je hruby omyl, lebo jod je potrebny nielen na hormony stitnej zlazy, ale aj ine hormony a hlavne na enzymi v tele. Kto si chce o tom precitat viac, moze si napr vyhladat moje prispevky na nete cez Google.sk zadanim slov rng, jod. Je tam uvedene zopar lekarov a ich vyskum okolo jodu z 80-tych rokov minulehom storocia, ktori zacali svoj vyskum na zaklade paradoxu, ze Japonci, ktori su zijuci dlhsie, ako ine velke narody a zdravsi, maju dennu spotrebu jodu z morskych rastlin az vyse 85 nasobok nase tzv odporucenej dennej davke, ktoru nam prikazuju neprekrocit.Nuz japonci ju zrejme prekracuju(132 milionov je dost na dokaz)a su zdravsi. Staci len pozriet na tu porcelanovu cistu plet japoniek, kde jod zohrava zrejme ulohu pri tvoreni enzymov a tak cistenia tela, ktore nie je potom nutene vyhadzovat neziaduce latky cez kozu