Endokrinológovia-prosím o názor.

evellina

Ahojte ludia....takze ja sa zase hlasim po nejakom case,spomeniem len,ze olej beriem od 2 januara 2012,mam znizenu cinnost SZ,a predpisany mam 75 mg L-thyroxinu.Zacala som ho znizovat az som sa dostala na 18,57 mg...dost sa mi to tazko delilo zo 75 mg tbl,ale jednoducho dostala som sa,ze som uzivala z tejto tabletky len polovicku z polovicky a to potom vychadza 18,57 mg..:)
A zacala som byt velmi unavena a zacala mi zapcha,tak teraz som zase musela zvysit davku,beriem teraz 50 mg a budem znizovat ale pomalsie,tak ako uz mi tu pisala "ica",ze to vysadzam asi rychlo...
Samozrejme caka ma kontrola u lekara,tak dam urcite vediet,ake mam vysledky...inac chcem este pripomenut,ze vlasy mi prestali uplne vypadavat,velmi sa z toho tesim....este v decembri mi vypadlo po umyti 200 vlasov,teraz mi vypadne po umyti 20 vlasov,tak si viete predstavit ten pocit stastia....:)

Ica

an44 ospravedlnujem sa zrejme som to zle pochopila,ze ked si spat na liekoch tak si pred tym brala Fotunu Vitae/pises ze nie/ a este cital niekto clanok v Novom case,ze hormon na znizenu cinnost podla Holanskeho vyskumu je najlepsie brat pred spanim a vrovnakom case? a nie rano ako odporuca vacsina lekarov....

ica

an44,ked si zasa na liekoch mam to brat tak,ze uz neberies olejcek alebo si ho vysadila ako ja ten svoj ale zacala som s inym skusenost kamaratky tak uvidim azda to nebude tak ako hovoria lekari-dozivotne

an44

evellina neviem ako u teba ale ja si odbjem kontrolu s odberom a potom uz volam o vysledky len.. ja som jej to povedala hned a vysledky som mala v norme mozno dva roky naposledy v dec ok, vo feb uz nie a som spat na tabletkach..

ica

RNG-prosim o tvoj nazor,ze ked som uzivala Kelp moje hodnoty krvi prudko stupli tak,ze endokrinolog sa chytil za hlavu,že ako jeto mozne ked som bola dobre nastavena na Euthyrox.Pokusne som zacala brat rybí olej s jodom a ajhla Tsh kleslo aj protilatky.Vraj ked je postihnuta štitka autoimunitnou hypotyrozou nie je schopna spracovat jod-bolo mi povedane v Lubochni ani ocna mi nemohla predpisat ocne kvapky ktore obsahuju jod.Tak ako je to s tým jodom.

EWA2012

Dobrý den,
je tu někdo,kdo nemá štítnou žlázu a ani jedno příštitné tělísko,po nepovedené operaci?toto postižení se nazývá těžká hypoparatyreóza.Je tu někdo takový?
Prosím ozvěte se mi.Můj email: evis.eva@seznam.cz
Děkuji Eva

ica

ahoj evellina som tu nova a som vdacna za to ze si otvorila debatu na Fortunu Vitae a ze nam zdelis svoju skusenost s olejcekom zda sa mi vsak ze akosi rychlo vysadzas hormon... pre moju penazenku bol tekvicovy drahy kedze by som potrebovala pri mojej davke hormonu 75 4-5 flasticiek kupila som si lacnejsiu nahradu rybi olej s jodom bohuzial po 2 flasticke som prestala a problemi sa vratili daj vediet ako dopadla kontrola a vyjadrenie endokrinologa

evellina

an44...ano viem o tom,ale lekar mi sam navrhol,ze po pol roku lieky vysadime a uvidime ci stitna zlaza nezacne znova fungovat....sam mi to navrhol ako jedno z rieseni,pretoze sam mi povedal,ze pri znizenej funkcii sa moze este funkcia stitnej zlazy upravit,takze si myslim ze nerobim nic az take zle....ide o to,ze neviem ci mam lekarovi povedat pred odobratim krvy ze tbl som vysadila,alebo az ked pridu vysledky a budem s nim vysledky konzultovat...dopomaham si len olejom,tbl znizujem tak ako sa to vsade odporuca a samozrejme mna tiez zaujima vysledok,ked to nevyjde,tak nabehnem znova na synteticku liecbu a ked mi lekar povie,ze stitna zlaza pracuje,tak mu hned poviem a priznam sa,ze beriem len olej...ved samozrejme ze budem musiet povedat pravdu,len ju poviem asi az pri konzultacii s lekarom...