Endokrinológovia-prosím o názor.

evellina

ahojte...takze ja sa hlasim znova,mam problemy si znizenou funkciou SZ a mam aj cysty na oblickach,okrem toho mi nenormalne vypadavali vlasy.Zacala som uzivat olej Fortuna Vitae,beriem ho presne treti tyzden,tbl. L-tyroxin som zo 75 mg znizila na 50 mg a musim napisat moje prve pocity ktore prichadzaju.Citim sa super aj napriek tomu ze som L-thyroxin znizila citim ze mam viac energie.Jednoducho nebyvam taka unavena ako pred tym,hlavne po obede som bola niekedy uplne hotova a teraz uplne v pohode.A to najdolezitejsie co chcem napisat,je ze mi prestavaju padat vlasy!!!...velmi sa tesim,hlavne po umyvani mi zvyklo vypadnut aj 200 vlasov a tento tyzden som si vlasy umyvala 2x a pri kazdom umyvani mi vypadlo zhruba 50 vlasov.Som si ista ze je to z toho oleja,pretoze dva roky ma to padanie trapilo a teraz zrazu ked som zacala uzivat olej,tak sa mi to normalizuje.Velmi sa z toho tesim a budem rada,ak sa niekto ozve kto tiez uziva olej a napise ake ma skusennosti...dufam,ze aj niekomu tymto pomozem,ked sa rozhoduje ci si ma alebo nema kupit olej...:)))

evellina

rexina...chcem sa ta opytat,lebo citam ze aj ty uzivas olej Fortuna Vitae.Aj ja som po prvom tyzdni vysadila stvrtinu L-thyroxinu (zo 75 mg) a teraz je uz druhy tyzden co beriem olej a po tomto druhom tyzdni by som mala znizit L-thyroxin o dalsiu stvrtinu???ak mozes odpis prosim ta,alebo ak vie poradit niekto iny,odpiste...dakujem

evellina

ahoojte...takze ja sa zase hlasim,olej beriem 7 den a zajtra by som chcela znizit L-thyroxin...urcite sa zase ozvem...:)

ja99

ja mam 22, tiez musim brat L-thyroxin 50 kazdy den okrem nedele, tiez mi vadi ze beriem tie lieky, je to na potvoru, nemal som predtym ziadne problemy iba mi obvodna na vysetreni krvy nasla zle vysledky hormonu SZ, potom som siel ku endokri... a ta mi dala takuto diagnozu:
subklinicka hypotyreoza vs AIT, chcem sa opytat ze ci ten olej sa musi brat do konca zivota ci staci kym sa upravia hodnoty, a ci nema niekto z vas skusenosti s homeopatiou, a nemam ani sajn ako by sa to malo brat, ako vysadit lieky, kolko liekov a kolko oleja

rexina

ja mam tiez problem so stitnou zlazou, mam autoimunitne ochorenie tyreotitidu,subklinicku hypothyreozu. Beriem euthyrox 50, rano 1 tab.na lacno. Nasla som informacie o tekvicovom oleji fortuna vitae. Zacala som ho uzivat a po tyzdni som zacala postupne vysadzat tablatku, zatial vysadzam stvrtinu talbetky, ale dnes mi je dost zle mam tlak na krku, pod ohryzkom, boli ma dost hlava a zle spavam. Mate niekto skusenosti s vysadzanim tabletiek pri uzivani oleja fortuna vitae? ako ste postupovali? Neviem ci nemam este brat celu tabletku...piste mi prosim na mail ajkazitna@hotmail.com..dakujem za kazdu radu.

evellina

ahojte...takze ja som si uz objednala dve flasticky tohto oleja a dnes som ho zacala uzivat.Dam urcite vediet,ci dochadza k nejakemu zlepseniu.Teraz uzivam aj L-thyroxin 75 a uvidim po case ci dochadza k zlepseniu.Chcela by som este niekoho poprosit o radu,kto ma s olejom skusennosti,ako ho pijete???...viem ze po jedle,ale mne nejako nechuti...mate niekto nejaky typ???...dakujem

tpch

V principe ano, ale moze (nemusi) to mat za nasledok zvysenie hladiny volneho tyroxinu v krvi, pretoze estrogeny z antikoncepcie ho vytlacaju z vazby na plazmaticke bielkoviny.
Tento ucinok vsak nema nejaky podstatnejsi klinicky vyznam.
Takze ano, mozes len to nezabudni spomenut endokrinologovi, ked pojdes na kontrolu.

BabikaToot

Dobry vecer.Chcela by som sa spytat mam problemy so stitnou zlazou beriem nato euthyrox 75, a ci mozna ku tomu brat antikoncepciu,cakam na vasu odpoved