Silikónové prsia

Príspevok v téme: Silikónové prsia
chrustik2

Ahojte baby..Rozhodla som sa a vlastne uz konecne odvazila dat si silikonove prsia,viete mi poradit nejakeho dobreho alebo viac ako len dobreho chirurga?Zatial dakujem ;-))
..................................................................................

ZDRAVIE.sk:
Prosím odporcov silikónovým implantátov, aby rešpektovali, že je táto téma zameraná pre ich zástankyne. V prípade, že chcete hovoriť o ich nedostatkoch, prosíme v inej téme.

Sandritta

henka88,

No doktora som sa na tu mast nepytala, nechcela som mu kvoli tomu volat, volala som len na kliniku, uvidim ako to zareaguje na tu mast...

Mne sa tiez niekedy zda, ze jedno mam tuhsie, mne sa trosku hybu, no zase sa bojim s nimi aj nejako manipulovat. Ale je to sranda, niekedy su chvilky ked sa mi zda ze su celkom pekne zmaknute, no vacsinou su tuhe. Som si to tak odpozorovala, ze ked ich mam na volno bez podprdy tak su maksie, no v podprde su furt total tuhe.
Si niekedy aj bez podprdy? Ja niekedy tak na 15 az 30 minut som len tak v tielku (na skusku :)) a potom hned sup podprda. :D Ani neviem ze ci mozem byt bez a na ako dlho...

henka88

Sandritta
veru, každý lekár radí inak :) no mne to príde celkom logické prelepovať si tú jazvu, aby nebola namáhaná. Najradšej by som si aj gazu pod to dala. No a ja som si aj čítala o tom, že jazvy sú krajšie keď sa prelepujú. :) Ale každý káže inak.
No ja mám tie jazvy ešte tiež ružovo-červené, ale tú pravú mám takú tenulinkú, že to nevidno a je to iba čiarka (ale tam mám zas tie hrbolce). Ľavú mám ružovočervenú. :D
A ja mám tiež ešte tvrdé prsia, tuhé, nehnú sa. Ľavé už začína naberať na mäkkosti, ale pravé vôbec :D Asi to všetko chce ešte čas, vlastne sme skoro rovnako po opke. Neboj tie hrbolce určite zmiznú, prípadne vyskúšaj fakt ten gél. Aj ti ho dr. poradil alebo schválil? Mne kázal nič špeci na to nedávať.

Lenkalili

Baby ked už je reč o naplastiach, neviete poradiť- včera som bola prvy krat v solarku a prelepila si jazvy normalnou naplastou no pol hod som to davala dole hrozne to bolo zlepene ťažko to šlo dole :( neviete poradiť čo by som si na to do solarka mohla davať aby som po každom raze nemala take problemy s tym?

Sandritta

henka88,
Zajtra to budu 2 mesiace. Nie je to zbytocne az pol roka prelepovat jazvy? Tu pasku poznam, mam podobnu hypoalergennu doma, no vadila mi aj ta. Mne hned po vybrati stehov (este predtym jak som dostala alergiu) nekazali uz nicim prelepovat. Ja som si tie jazvy raz aj touto priedusnou paskou prelepila, no ked som videla ako tazko ide ta paska dole, ako som si pritom az kozu natahovala co to tak bolo prilepene a este mi aj skoro vsetok lep ostal na kozi, tak som to uz neprelepovala, prislo mi ze sa tym ta jazva len drazdila. Potom som dostala tu alergiu ... No najhorsie je, ze co lekar to iny nazor a teraz vyber si... Skusim ten gel ako to bude reagovat, zevraj s nim maju pacientky velmi dobre skusenosti a uvidim. Dufam, ze po tych 3 mesiacoch sa tie stehy vstrebu a zmizne to uplne.
A mas uz uplne vyblednute jazvy? Ja ich mam este take ruzovo-cervene, mozno sa mi aj celkovo horsie hoja :(
A ako Ti mäknu prska? Ja mam anatomy pod svalom, citim ze koza aj zlaza na nich je uz uvolnena no samotny implos mi pride stale dost tuhy :((

henka88

Sandritta
a ty si kolľko po op? Ja budem 8 týždňov. No mne ide tiež kostica cez jazvu, hlavne na tom pravom prse, na lavom menej. A skusala si pasku micropore 3M? Ona je hypoalergenna, nic by ti z nej nemalo byt, ja som z obycajneho leukoplastu tiez vyhadzana, mozno by ti pomohla. A je aj prievzdusna, ja si mam nou az pol roka prelepovat jazvy. No tak uvidíme, či to zmizne a je to fakt len steh, alebo je taká tá jazva, na to asi len tie masáže pomôžu. Ja si inak nedávam nič iné na to, iba to, sú veľmi pekné tie jazvy až na to zhrubnutie teda na pravej strane. Ale ono je to iba citeľné hmatom, vidieť to nevidno. asi :D

Sandritta

henka88,

Ahoj, dakujem za odpoved. Volala som s kamoskou, je uz asi 2 roky po opke (teda reopke) a na jednom jej to zostalo, jej ze sa tazsie hoja jazvy. Poradila mi ten contratubex gel. Inak skusala som uz aj silikonove naplaste a po hodke som mala jazvu dost cervenu akoby podrazdenu. Prelepovat nemozem, kratko po vybrati stehov som dostala alergiu na naplaste.
Niekedy to citim viacej, niekedy menej. Paradoxne ked mam kosticovu tak to citim najviac. Ale mne ta kostica nejde priamo cez jazvu, skor ju mam pod. Ako mas tie kostice? Ja uz cez den nosim radsej bez kostic...
No neviem, uz som z toho debil... :D Dufam, ze to teda budu len tie vstrebatelne stehy a ze to zmizne. Vyskusam aj tie tlakove masaze.
Dakujem za radu ;)

henka88

Sandritta
Ahoj, ja to mám tiež, ale iba na pravej jazve. A ja to mám akoby v celku, nie po častiach. Mne dr. povedal, že to sú tie stehy vstrebateľné, lebo oni majú trvácnosť aj 90dní, takže by to malo zmiznúť samo, keď sa rozpustia- Ale ak to nie je to, ja som čítala, že sú dobré tlakové masáže, pritláčať prstom (nie až moc silno) na to :) Ja si ich robím. Ale mne napr. po celom dni, ked na tom je kostica, tak večer to mám hladké :D no keď nie je dlhšie podprda, tak je to tam zas. No a inak ja si ich mastím každý deň, aj prelepujem. :)

jajakarinka

Lauritania....mne zo zaciatku vadila ta podprda ale teraz mi je uz v nej dobre :-) ale aj tak sa tesim na kupovanie podprd a triciek :-)