Komisia - invalidný dôchodok

pre Miri

ak odvtedy co ti priznali ID a ty si si doplatila dobu poistenia ubehol cca rok, tak ano, vtedy uz ma pravo poistovna vykonat kontrolne posudenie

silvinka26

ahoj miri.P. moja skusenost asi takato. priznali mi invalidny tiez 45%, chybali mi 3 mesiace do zapoctu, ktore som vyplatila s maximalneho vymeriavacieho zakladu..prislo mi uznanie o invalidny o polovicu menej ako som mala dostat nakolko mi to ratali s minimalneho vymeriavacieho zakladu..ani nie skor ze by ti invalidny znizili ale treba si dat pozor ako vypocitaju..u mna dalsie odvolanie.:(
a ziadnu novu ziadost som ja nespisovala po doplateni.
drzim palce.

Miri.P

Dobrý deň, mám otázku! Prvý krát keď som požiadala žiadosť o invalidný dôchodok a vyhodnotili mi 45% invaliditu, ale zamietli mi splácanie dôchodku z dôvodu, že mi nemali z čoho dôchodok vypočítať. Tak som zaplatila za obdobie za ktoré bolo treba a tým pádom som musela znovu podať žiadosť o invalidný dôchodok, ale KONTROLNÚ! len. Moja otázka znie: či sa niekomu stalo, v mojom prípade, že znížili hodnotenie v % ? Ďakujem vopred.

N-ika

Lulu- pocas onkoliecby mas narok na plny invalidny, bodovanie je 70-80% - plny je nad 71%...po stabilizacii stavu ( zvycajne po dvoch rokoch) ti ho pravdepodobne odnimu...v tabulke je uvedene 30-40% co nestaci ani na ciastocny (ID je od 41%)
prajem vela zdravia!

adri876

Podla diagnozy mas narok na invalidny cez 70% ti uznaju invaliditu.Onkologicky pacienti vacsinou idu na invalidny a je im priznany.

ninka 255

požiadaj svojho obvodného lekára nech ti napíše žiadosť o ID. podľa tej diagnozy ho môžeš dostať aj ked nie plný tak aspoň čiastočný

LuluTT

Dobry den, rada by som sa spytala, ci mozem ziadat o ciastocny ID s diagnozou C73-zhubny nador stitnej zlazy. Kvoli diagnoze mi bola cela vyoperovana, podstupila som radiojodovu terapiu, o pol roka ma caka este jedna. Citim sa dobre, PN som bola cca 6tyzdnov. Tak netusim, ci mam vobec narok.

N-ika

ten problem s kolenom co si opisal, na to sa id nedava...snad by si nechcelkvoli zlomenemu kolenu ostat invalid??to by kazdy sportovec bol uz invalidny :-D
vazy ti zosiju alebo urobia plastiku,meniskus ti vyberu (aj ja bez neho zijem) a jablcko nahradia umelym...do polroka behas ako predtym :-)
kolko ludi ma uz koleno umele, alebo bedrovy klb a nie su invalidi...vsak neostanes na vozicku...ani to nie je trvaly stav, operaciou sa odstrani :-)
zatial cerpaj PNku a daj sa dokopy...

rado77

Dobry den
Chcem sa spytat ked ma poslu na invalidny dôchodok ci mozem chodit do roboty a na kolko hodin.Zlomil som si nohu,potrhal vezy v kolene,meniskus to tiez nevydrzal a akoby to nebolo malo,rozdrvil som si aj jablcko,takze mi budu davat umele.Pracujem v Nemecku a neviem ci ma zoberu ako invalida ked nebudem moct odpracovat 8 hodin na smene.

DAKUJEM