Komisia - invalidný dôchodok

Ježišmária

Zdravím ľudia,ja som bol na komisii zač.feb 2016 .. a odvtedy čakam na rozhodnutie a nič, na infolinke povedali ze papiere su v poriadku a rozhodnutie určite príde do konca apríla ... uz je máj a furt nič :-(

tamarka78

ano vacsinou posudkovu komisiu vedie lekar a doktor ktory si predtym nastuduje tvoje papiere a potom sa pyta otazky

637ja

To som si už aj predtým prečítala,ja som len chcela zistiť, či je tu niekto s rovnakým problémom a či to skúsil a ako dopadol.

N-ika

Degeneratívne zmeny na chrbtici a medzistavcových platničkách
a) bez účinku na statiku ...10 %
b) s miernym funkčným postihnutím, s prejavmi nervového a svalového dráždenia (napr. syndróm
cervikokraniálny, cervikobrachiálny, lumbálny, lumbosakrálny a syndróm sakroiliakálneho skĺ-
benia blokády stavcov), slabosť svalového korzetu, obmedzenie pohybu v postihnutom úseku ....20 – 35%
c) s trvalým ťažkým postihnutím funkcie a často recidivujúcimi, dlhotrvajúcimi prejavmi dráždenia
nervov a svalov, s ťažkou poruchou statiky a dynamiky chrbtice, s výraznou poruchou svalového
korzetu ...40 – 50%

Ako sama vidis, musela by si mat velmi vazny nalez a komplikacie, aby ti priznali aspon ciastocny ID. (41% a viac)

637ja

Dobrý. Rada by som sa spýtala niekoho,kto má rovnaké problémy ako ja,či mi nevie poradiť. Som po operácii krčnej chrbtice - výmena platničky medzi 5. a 6. stavcom.Mám však vysunuté platničky aj medzi 3. a 4.stavcom a tiež medzi 6. a 7. stavcom,no tie sú ešte v "norme". Momentálne som už šiesty mesiac PN. Mám bolesti ramena,občas bolesti v oblasti medzi lopatkami a vrátili sa mi závraty (občas s pocitom na zvracanie) a tiež sa mi pri nich niekedy stáva,že má to " ťahá " do strany. Aká je šanca,že mi priznajú invalidný dôchodok?Má vôbec cenu podávať si žiadosť? Ďakujem.

N-ika

Zaneta-o ID moze syn poziadat az ked bude mat 18 rokov.

Miro, som rada, ze si si ziadost podal, prajem aby ju vybavili kladne :-)