Komisia - invalidný dôchodok

xirenka1

Pre odpovedam: Ako vies ze plny invalidny? mne sa to nezda,o Bipolarne poruche uz teda dost viem a vsak stale neviem co to znamena typu 2 rysy typu B. Vcera mi akorat prisla pozvanka,v pondelok mam prist na komisiu,mam s toho panicky strach..Vobec neviem ani co mam povedat a co ked tam bude nejaky taky posudkovy co ma len rozplace... keby mi priznaju aspon polovicny bola by som velmi rada,uz dlho som bez penazi,namam poriadne ani na lieky atd.. :(

odpovedam

tu si pozrite prilohu c.4-najdite si svoju diagnozu aj s bodovym ohodnotenim...

xirenka-ty mas isty plny ID

lolka-myslim ze tebe ho na zaklade sluchoveho postihnutia neschvali:(jedine ze by si dolozila este nejake nalezy o ktore by sa dala miera poklesu navysit...

lolka0000

Dobry vecer

Chcela by som sa spýtať že keď mám na ucho 65%stratu a aj na druhom uchu a sa mi to zhoršuje ,budem mať nejaký nárok na nejaké peniaze od štátu ? mám iba 21 rokov a pracovala som do kopy len 6 mesiacov.
Ďakujem

xirenka1

Tiez by som sa rada zapojila do konverzacie... Doktorka mi vypisala 400 ziadost o invalidny dochodok mam bipolarnu afektivnu poruchu typu 2 s hypomanickymi epizodami,bola som 2 krat v nemocnici,tam ma ako tak dali do kopy,teraz beriem velmi silne lieky po ktorych sa neda poriadne zobudit nieto este fungovat normalne... tu ziadost som odniesla asi pred mesiacom a este mi neprisla ani pozvanka,neviem ani vlastne ci mi ho priznaju,momentalne uz dlhsiu dobu nic nepoberam a liecim sa cca 9 mesiacou...

odpovedam

lulu-na ID mas samozrejme narok aj ked si na materskej,neboj sa nic a kludne si podaj ziadost co najskor,samotny proces posudenia od podania ziadosti po prvy vyplateny dochodok trva cca 7-11 mesiacov...drzim palce:)

katty192

raz mi povedala kamarátka, ktorá si tiež žiadala o invalidný s nohami, proste ju boleli kĺby, nedostala ho. to ale ja neposudzujem. mám súcit voči každému ochoreniu. keď mi zahlásila, že invalidný môžu dostať asi iba ľudia na hlavu, som skoro zamdlela !!! aká nehorázna drzosť ! čo si vy vlastne myslíte, že tí lekári sú naozaj takí blbci ?? možno mi je ich aj ľúto, ak majú takýchto típkov okolo seba, bože, to je práca, by som ju nebrala za nič !

katty192

a to už nehovorím, že ty sám si na invalidnom pre psychické problémy. ešte sa ti dá pozerať do zrkadla ?