Komisia - invalidný dôchodok

pan d.

Tomu fakt nerozumiem, chorych ludi posielaju do prace. Najlepsie je si vybavit invalidny dochodok na psychiatricku diagnozu. Staci povedat, ze pocujete hlasy:)

Kacer

Mal som úraz na krčnej chrbtice a od vtedy mám bolesti ramena,ruky,trpnutie ruky a ramena,bolesti krčnej chrbtice.Mám zmeny na 4 stavcoch krčnej chrbtice,skolióza apod,avšak na posudkovej komisií mi dali iba 10%,že röntgenový nález sa neposudzuje! aj keď ten nález napísal neurológ. Neviem na aký spôsob som práce schopný,keď s boľavou rukou apod.nič neurobím,alebo pri terajších platoch mi dajú 1/3,keď horko ťažko podám polovičný výkon?

Bonavena

Chcela by som vedieť, ktoré diagnózy pri ochorení chrbtice sú indikované na aspoň čiastočný invalidný dôchodok pri zhoršení sluchu a veku 58r.?

Bonavena

V akých prípadoch je možné pri ochorení chrbtice, resp. pri zhoršení sluchu na polovicu, dostať invalidný dôchodok?

magnetka

musis si pozhanat nalezy odbornych lekarov, kde popisu objektivne tvoj stav a dolozia vysledkami, potom pojdes na socialnu poistovnu v tvojom meste, spises ziadost o ID a posudkovy lekar ta ohodnoti prislusnymi percentami podla druhu a stupna postihnutia. Mozno ciastocny dostanes, s plnym by som na tvojom mieste nepocitala.

semca

chcem sa opytat,ci mam narok na invalidny dochook...som 20 rokov po autohavarii...mala som otvorenu zlomeninu predlaktia,2x vyklbeny laket,roztrhnutu hlavnu tepnu,ktoru mi vsak nespojili...cize som mala stastie,ze vedlajsie zilky prebrali funkciu po hlavnej tepte...dostala som plynovu flegmonu...otravu krvi...robili mi plastiku na dvoch miestach....aj po tych 20 rokoch ju stale nevyrovnam a neohnem....do teraz som s tym nic nerobila...pobolievala ma ta ruka stale...a cim dalej,tym viac a viac....no teraz je to uz na nevydrzanie....je to asi rokmi....je to prava ruka....ako postupovat?dakujem...mam narok na invalidny dochodok?

jajka001_

a mozno by si mala zacat s inou liecbou, ak mas narusenu imunitu a lekarka do teba pcha stale antibiotika. treba brat lieky na imunitu. čaj Lapacho ma vraj vyborne učinky, hliva ustricova...spytaj sa v lekarni. aj probiotika treba brat.

tpch

dannulka, nepotesim ta, ale sance mas minimalne, ak vobec nejake. "imunitny syndrom" neexistuje, skomolila si to, takze netusim, co ti vlastne je. Uvedom si vsak, ze poruchy imunity ma pomaly kazdy druhy clovek, s tym sa do invalidity nedostanes. To by tu bolo viac dochodcov ako pracujucich ludi a -to sama uznas- nie je ekonomicky unosne.