Komisia - invalidný dôchodok

ni-ka

fifipierko-ziadost a posudenie v jeden den!?a kde prosim ta?ved najprv sa spise ziadost, potom musis dorucit vsetky doklady a nalezy a potom ti pride predvolanie na posudkovu...ja som prvykrat cakala styri mesiace!a teraz cakam od oktobra...

fifipierko

r-i-a-n-a, to sa mi nezda, nakolko dnes sa oficialne podanie ziadosti a posudzovanie zdrav. stavu robi v ten isty den...
Ako si podala ziadost? Vypisal ti to prakticky lekar, vzala si prefotene lekarske nalezy a vsetky doklady potvrdzujuce dobu zamestnania? U uradnicky soc. poist. das tie doklady o praci,evidencne listy, doklady o vzdelani atd, spisete papiere a potom ides za posudkovym lekarom s nalezmi, dohodnete sa na pribliznom termine posudkovej komisie, on si to dovtedy pozrie, prestuduje, povie, co mas este doniest. Potom ta oficialne pozvu na posudkovu a tam to vsetko prebehne, spise sa zapisnica a pride ti rozhodnutie z ustredia v BA tak vacsinou do 2 mesiacov.

ni-ka

riana odkial si?lebo ja som si u nas podavala ziadost v oktobri o zvysenie invalidneho a stale nic,ze vraj maju malo posudkovych lekarov...tak som poslala staznost na ustredie a pourgovali to a uz ma predvolali konecne na 8.aprila:)

xirenka1

odpovedam: bola som v nemocnici 2x.Raz v lete ale to som isla asi po 4 dnoch prec lebo to na mna posobilo zle a v akejsi manii som sa rozhodla ze idem domo a druhy raz som bola teraz pred vianocami ale uz som tam vyrzala,poslala ma doktorka aby mi nasadili spravnu liecbu aa urcili jasnu dg.Ty si na dochodku s akou dg? kolko mas rokou ak sa smiem spytat

odpovedam

pri posudzovani dusevnych ochoreni sa prihliada dost aj na hospitalizacie,takze ak si bola v nemocnici kvoli psychickej chorobe,tak sa tvoje sance dost zvysia:)
ja som na ID uz 6 rokov,v oktobri som si dala ziadost o zvysenie kvoli zhorseniu zdravotneho stavu,predvolana budem zaciatkom marca...
a neboj sa ked ti priznaju dochodok,vsetko ti doplatia odo dna podania ziadosti:)

xirenka1

pre odpovedam:Keby som aspon vedela aky mam stupen.vobec neviem ci sa aj toto deli na lahky stredny a tazky stupen,ja som na internete nasla ze to je za a:lahky a stedny a za b: stredne tazky a tazky stupen a ja mam v sprave pisane rysy typu B tak neviem ci sa to na to vztahuje,ach neviem uz mi s toho sibe ... :( problem je v tom ze na to vobec ani nevyzeram po fyzickej stranke ach jo snad ty posudkovy vedia ze trpim vnutorne,potom napisem ako som dopadla

odpovedam

xirenka-neboj sa,nejak to dopadne.Prebieha to v pohode,budes tam len ty a doktorka a zapisovatelka.Najviac zalezi na tom co mas v sprave od lekara,posudkova sa ta bude pytat uz len doplnujuce info.Na konci ti povie predbezny zaver,potom budes cakat uz len na rozhodnutie z BA.
A na psychicke diagnozy sa ID dostane najlahsie:)