Komisia - invalidný dôchodok

ni-ka

dakujem:)maly je moje slniecko aj s manzelom:))mam pre koho zit,teda musim:)
inak,fakt,volakedy som myslela ze reuma je bolest klbov a maju to len stari ludia...a teraz same autoimunitne choroby...je to hrozne:(

nirv

:(( ale drzis sa statočne...máš môj obdiv...malý je dúfam zdravý...čím som staršia tým viac chorôb poznám, ked som bola mala som ani netušila že nejaké sú...tie sa Tykali len velmi starých ľudí. Mlada mamina v najlepších rokoch ...prajem ti aby si sa čo najdlhsie cítila čo najlepšie...a aby vynašli liek na take hnusobstvo

ni-ka

no neviem ci mlada,niekedy sa citim tak na 70 rokov...ale ochorela som ako 23rocna,po porode syna,teraz mam 29...
a ano je to nevyliecitelne,da sa to len liecit...ide to organ za organom a klb za klbom...pleuritida,perikarditida,artritida,nefritida,gonartroza,katarakty,hepatalny hemangiom,hypotyreoza,anemia...ciastocny vypocet aktualnych zdravotnych problemov:)

nirv

Ach bože :( to mi je ľúto :( a si ešte dosť mladá, tipujem z písania...fakt mi je to ľúto, to jr chronické a neliecitelne, vsak ? Bože take všelijaké hnusne choroby sú a čoraz viac aj mladych ľudí ich ma

ni-ka

no ani sa nepytaj...neviem ci to budes poznat,taku hnusnu chorobu,ani som nevedela ze take nieco je:(
Systemovy lupus erytematosus s organovym postihnutim

ni-ka

zmenu daju od datumu podania ziadosti,tak to bude oktober 2012,tak ten ADH bude za rok 2012 a valorizuje sa o 10,10 eura...uz som si to vyratala,hura...konecne som to pochopila!
:)

nirv

No valorizácia...ak ti dajú datum zmeny na rok 2013 tak sa valorizácia nezmení...a pri pôvodnom výpočte to bolo POMBxODPxADHxPercenta, percenta to znížili, teraz sa to nenasobi percentami lebo je to nad 71% tak to preto bude vyššie

ni-ka

nirv,aj som si myslela ze sa len zmeni ta aktualna dochodkova hodnota...
dochodok mam od roku 2007,v roku 2012 som si dala ziadost a dnes som bola na posudeni a zdvihnu mi ho na plny...takze potom to bude POMB x roky x ADH za rok 2012...ano?a plus valorizacia za rok 2013 cize plus nejakych tusim 11 eur...no parada:)