Celulitída - prec s nou! pomozte!

Príspevok v téme: Celulitída - prec s nou! pomozte!
jana33

No tak ludia, mam na zadku celulitidu, mam vysku 167/8 cm a vahu 60 kg...da sa ta celulitida odstranit sportom??ak ano poradte co mam na to cvicit...budem vdacna za kazdu odpoved:)nechcem aby mi tam uz zostala do konca zivota:(((lebo to vyzera hrozne a uz od 12 mam este aj strie...lebo som rychlo vyrastla anmestila som sa do koze:)

nix

Ahojte. Nájde sa tu prosím vás niekto, kto by mi poradil s mojim problémom?
Cvičím už dosť dlho, celulitídu som mala hlavne na zadných stehnách a aj zadku na predných len vtedy keď stehno stlačím. Myslela som si, že zmenou jedálničku, cvičením sa to zmierni, čo sa teda aj stalo, ale iba na stehnách(tam už takmer nie je)..na zadku mám pocit, že sa to iba zhoršuje. Čo mám robiť? niekde som čitala, že celulitída je aj dedičná, čo teda môže byť aj môj prípad.. poslednú dobu skúšam v sprche masáž s takou hubkou drsnejšou, čím sa zvykne umývať telo..a sem tam sa natriem telovým mliekom, mala som aj spevňovacie, no momentálne mám nejaké klasické, mandľové.

Je niečo, čo by mohlo pomôcť? mám dať na zadok viac kíl keď cvičím? alebo ako? Ďakujem

Cashia

na tvár to trochu bolí, ale je na to analgetická masť. Na zadok a stehná vôbec - teda aspoň mňa, niekedy to trošku krváca ale tá koža je hrubšia, takže nič necítim. Potom hneď vymasírujem tým balzamom a chrasty nemávam.
a mne teda dermaroller pomáha..ako som písala v inej téme, rýchlejšie výsledky vidím pri liečení celu než jaziev po akné.

duky

Mne osobne velmi pomohla Dukanova dieta,v ktorej sa clovek nemusi na mnozstve jedla obmedzovat,len dodrziavat par zasad...A kto sa chce naucit zdravo stravovat,tiez mozem len odporucat.A konecne som objavila aj slovensku stranku,kde sa o nej pise a kde je Kniha navstev-diskusne forum... www.dukanovadieta.com

Cashia

@ :) - dostať ho v každej drogérke, je taká rada balzamov Enja od Dermacolu, ja mám "Firming body balm" - fialový obal, 200 ml, stál okolo 5-6 €
ale už predtým som používala podobné balzámy a nič, myslím, že to funguje v kombinácii s tým dermarollerom, hlbšie prenikne do masírovanej pokožky.

Cashia

ahojte..no ja som zhruba pred rokom začala skúšať tie masáže s kávou. Nedá sa poprieť, že pokožka bola potom jemnejšia a hladšia - ale akoby len na povrchu - čo sa celulitídy týka nejako extra mi to nepomohlo. Pred pár mesiacmi som si objednala dermaroller, pretože som chcela odstrániť jazvy na tvári po akné..na ich stránke som videla, že sa používa aj na odstránenie celulitídy. tak som to vyskúšala - a naozaj to zabralo! teraz používam D. 2x do týždňa zhruba 5-10 min, potom si vymasírujem nohy spevňujúcim balzamom Enja a už nemám skoro žiadnu celu (samozrejme, že hneď som si kúpila ďalší dermaroller, nepoužívam na stehná ten čo mám na tvár :))
navyše, nikdy som nejako extra veľa nepila vodu - jednoducho som nebývala smädná- teraz pijem 1-1,5 l denne a aj to iste pomáha. trošku som upravila stravu, pomáha mi, že ide leto tak všade pchám zeleninu a ovocie ale napr. čokolády a občas aj chipsov sa teda isto nevzdám :))
inak, mám 170 cm a 56 kg.
ak niekomu moja rada pomôže, budem len rada, lebo ja konečne toto leto vytiahnem plavky zo skrine :D

inga22

Keď už sa spomínalo zahriatie kože, ja z času na čas používam Konskú masť hrejivú. Natieram si s ňou kolená, no keďže naozaj hreje že až, tak som skúsila aj na zadok a stehná, nech sa pokožka prekrví. Neviem či pomáha alebo nie, ale aspoň mám lepší pocit :). No a ja drhnem kávou tiež, mám pripravenú kašičku v skrinke z tureckej kávy, medu a kvapky olivového oleja. A pri sprchovaní vydrhnem tieto problematické partie. Tak skúšajte, možno sa výsledky dostavia. Veľa šťastia :)

luckos

Siminka, no závidím ti že si to vieš urobiť sama. ja budem musieť zase skočiť za masérkou. ale tak čo už.
inak tá moja mi vravela, že ona nemá celulu ale raz za týždeň si aj ona preventívne prebehne nohy.