Čo na vypadavanie vlasov? Uz som zufala...

Príspevok v téme: Čo na vypadavanie vlasov? Uz som zufala...
slnecnica24

zdravim... mam taky problem... pred styrmi mesiacmi som prisla do UK s krasne cistou pletou a v podstate s celkom dobrymi vlasmi... no po mesiaci sa mi zhorsila aj plet a cim dalej tym mi viac vypadavaju vlasy =( nikdy som nemala bohatu hrivu, stale mi trosku vypadavali vlasy, ale nebolo to az take strasne... teraz mi po kazdom umyti vypadne nenormalne vela vlasov... normalne sa uz bojim umyvat si vlasy... mam ich dost riedke a este toto =((( ak mate niektora skusenost s niecim podobnym, tak by som vam bola velmi vdacna za hocijaku radu... a prosim poradte ake pripravky vam pomohli... dakujeeeem

hanka9

No a nie ze po vykopani korena tam zanechas jamy ako po vybuchu granatom. Jamky pekne zahrabat vrstvom zeminy, zlahka udupat a upravit, aby bolo pekne. Voci prirode sa musime spravat nanajvys setrne a zodpovedne!

hanka9

Chod si za dom opatrne vykopat koren lopucha, urob si z neho odvar a vmasiruj do pokozky. Opakuj niekolko dni. K lopuchu mozes vykopat aj koren zihlavy, spolocne urobit odvar a vmasirovat do pokozky. Z uvedeneho si mozes urobit aj tinkturu - korene umyjes, rozbijes ci nasekas a zalejes najmenej 50% (lepsie 60-70) liehom. Nechas luhovat aspon 10-14 dni. Potom precedis a mas hotovy zaklad. 30 kvapiek do vody a sup vmasirovat.Tuto tinkturu mozes pri aplikacii skombinovat aj s inymi vhodnymi tinkturami, resp. olejmi. P.s- na ang. wik. pozri "biotin".

kikina:)

foligain tabletky - ja som vybrala dve balenia a úplne mi prestali padať..a to predtým ked som si po umytá rozčesávala som mala plné umyvadlo...teraz som objednala aj mamine a vidím, že aj jej to zaberá..skús, je to trošku drahšie, ale tie naše vlásky za to stoja.

kesha22

forcapil?? už som o tom veľa čítala, ale nepoznám nikoho kto by to bral tak neviem... ja na vypadávanie vlasov som zmenila v prvom rade jedálniček a začala som užívať vitamíny donnahair a po mesiaci už bol vidieť krásny rozdiel :) ono je to dané aj geneticky, ale vždy sa s tým dá niečo robiť :)

BAMBULÍK 70

Vlasy.V puberte sa mi objavila SEBOREA ,nič nepomahalo.Až keď som porodila objavila som diochy.Keď som bola na ich prednáške pochopila som ,že problém niesu vlasy ,ale orgány ktoré boli po zápaloch nedoliečené.U mňa to bol močový mechúr a obličky.Bolo treba ich posilniť. Tak som brala od nich diocel,intocel ajedny tabletky názov si už nepamätám.Kvapky som dobrala po 4 mesiacoch a zhruba po trištvrte roku SEBOREA zmizla!!!V sučestnosti si umývam vlasy šamponmy bez SULFÁTOV ako je napríklad ALVERDE z DMka a po umytí používam gel PANTESALMINU -95 % pantenol.Vyborný je aj oliv. olej s žltkom a žihlava no samozrejme čo najmenej stresu.Snaď som niekomu pomohla.

evellina

nimrod...ahoj...tak seboroicku dermatitidu poznam,mala som ju dva krat vo vlasoch a vzdy mi na nu zabrala antikoncepcia.Od kozneho som na seboreu dostala vela veci,ale nic mi nepomohlo,az nakoniec kozna mi odporucila antikoncepciu a v setko zmizlo a na dlho.Teraz treti krat mi nastali problemy ako pri mojej znamej seboree,hned som mala nasadenu antikoncepciu a bohuzial vobec nezabrala,takze mi to nedalo a zasla som za lekarom,aby mi urobil vysetrenia a nakoniec sa u mna zistila znizena finkcia stitnej zlazy.Hm,tak ja vlastne neviem ci aj teraz do tretice to bola seborea....
Pises ze je dobre uzivat omega 3 ryby tuk???...tak to by som aj ja vyskusala,kde si to mozem objednat???...dik

nimrod

evellina
ja mam tiež na hlave červenu kožu teda mala som, hrozne ma svrbela( niekedy až bolela, hlavne na temene) a lupiny? všade
bola som u doktora - serboicka dermatitída( dufam že som to spravne napísala) dal mi vodičku do vlasov a odporučil šampon Kelual DS, vodička zabrala začervenanie zmizlo aj svrbenie len ten šampon nezabral
raz son narazila na letak o tejto chorobe a písalo sa tam že treba užívať Omega 3( rybí tuk) užívala som asi týžden a lupiny boli preš, omegu užívam dalej a len občas sa objavia lupiny
na vypadavanie vlasov... tiež mi padaju asi 5 rokov, už sa ani nečešem lebo kefa bola plná vlasov, tak rano si len prehrebiem "moje chúdatá" a idem do školy
užívam Zn aj Fe a nič, vyskušala som snad všetky tabletky, vodičky, šampony a nič,

evellina

vlasozrut....ahooj,mam presne taku istu skusennost s vlasmi ako ty......svrbenie,cervene flaky na pokozke hlavy a prisla som tiez na to,ze si to musim kremovat,ze je to ako keby sucha pokozka...ja si tie miesta natieram Bioderma sensibio forte a uplne po natreti pride ulava.....

vlasozrut

Ahojte, tak stara dobra tema o strate vlasov... vela clankov, vela rad. Pre kazdeho nieco ine. Zakladom je lekarske vysetrenie! Priciny padania vlasov mozu byt u kazdeho jedinca rozne, od nezdraveho sposobu stravovania az po tazke choroby ci stratu imunity. Moja diagnoza je vypadavanie vlasov po porode. Trva to uz nejaky ten mesiac a na hlave mi ostala 1/3 povodnych vlasov. Vidim si uz na kozu (plesinku nastastie nemam, zatial...) Stale som sa upokojovala tym, ze to skonci same... vlasy som nachadzala skutocne vsade a to hovorim o teda riadnych chumacoch vlasov. Selen + zinok + vitamin C + Revitalon toto su moje vitaminy na kazdy den ktore mi drzia ten zvysok porastu na hlave. Tyzden dozadu sa vsak prisiel sok. Hlava ma zacala priserne svrbiet, mala som na kozi cervene flaky a lupiny! Bolo to neznesitelne. Co prehrabnutie rukou to hrstka vlasov ostala. Zlakla som sa a chytila som do ruky prvy mastny krem ktory som doma nasla (modra indulona) a ano natrela som si nim celu hlavu, do vecera svrbenie ustupilo a vlasy som si zmyla dixy zihlavovym samponom, jasne ze vsetok krem nezisiel ale nevadi - wet look na leto je fajn. Vlasy nevyzeraju ani mastne ani nakremovane ale skor akoby som v nich mala gel. Vysledok? o 80% menej vlasov v odtoku a pri vycesavani. Mozno pre niekeho sialenstvo ale mne sa to osvedcilo a budem v tom pokracovat. Upozornujem ze vlasy si nefenujem, nelakujem ani negelujem a ked prazi slnko tak bezpodmienecne nosim na hlave klobuk alebo siltovku. Zelam vsetkym vela stastia aby si kazdy z vas nasiel ten svoj sposob ako zabranit strate svojich vlasov. :)