Pleť, akné, kozmetika, otázky!

vonkajsiavyziva

janušík: veľa pi!!!
tieto drobné akné sa zmení - je to len o veku a hormonálnej zmene. čisti si pleť a sem tam aj nejakú čistiacu alebo hydratačnú masku. nejak extra by som to ešte neriešila, pokiaľ nejde o nejakú drastickú pleť, tak je to v poriadku.

vonkajsiavyziva

marianna - ja nepochybujem o tom, že si v poriadku, ale môžeš mať neskôr problémy - lebo ti chýbajú živočíšne bielkoviny. ale ja som sa pýtala, prečo vyradila mäso - či preto, že sa ťažko trávi. Ak ho nechce jesť, tak nech ho neje!!! pokiaľ máte dobré doplnky ku strave, tak v poriadku, ale musia byť veľmi kvalitné, lebo inak to nie je zdravé a tiež ryby!!! A to ovocie a zelenina - tiež nie je zdravá - veď sa všeliako srieka!!!!! takže o takýchto veciach nech mi tu ľudia radšej ani nehovoria. Viem o čom hovorím. Toto nejedenie mäsa som už videla-končilo to tragicky!!

vonkajsiavyziva

lulamae- no tak ide o problémy tráviacej sústavy a tiež aj pohlavného ústrojenstva. aj fľaky sú spôsobené nedotatkom nejakých vitamínov a tiež aj by som povedala, že ti chýba niečo v strave. Kozmetiku - je dobré používať mlieko, tonikum a hydratačný krém a tiež chodiť na čistiacu masku, v žiadnom prípade sa akné nevytláča!!!
Povedala by som to asi tak - ja viem, že VICHI sa predáva v lekárni,ale je to čistá chémia, takže by som v prvom rade zmenila kozmetiku za prírodnejšiu!Tiež podporujem to, že nepoužívaš make-up!

mariana

Andrea478 v jedeni masa s vonkajsou vyzivou nesuhlasim. Je to len na tebe, ja ho nejem uz vyse 10 rokov, citim sa ovela lepsie a ziadne maso mi nechyba. Chodim pravidelne na krvne testy a vsetko je v najlepsom poriadku. Pri takom chove zvierat ako je teraz, ked su zvierata napchavane roznymi antibiotikami a latkami aby rychlejsie nabrali hmotnost si nemyslim, ze je zdrave ho jest. A ani ryby chovane v znecistenom vodnom prostredi nie su pre zdravie nic moc. Okrem toho maso neobsahuje nic naviac oproti ostatnej strave. Zvierata nevedia vytvarat v sebe nove latky tak ako rastliny, takze ked zjeme ich maso tak zjeme len to, co predtym zjedli oni, ibaze v inej forme. Tak si myslim, ze je lepsie zjest ich "stravu" v stave ako ju jedia oni, akoby sme ju mali zjest v ich mase. Takze ked ti nejedenie masa neprekaza, tak urcite vydrz, nebude ti vobec chybat. Drzim palce:)

vonkajsiavyziva

ahoj Alica, áno videla som to vlastných očiach a tiež zažila, aj nariek mojej suchej pleti som mala aj akné a aj moje zákazníčky. ja som radila hlavne kozmetiku - čistiacu masku - tá to vyčisťuje - nemám skoro nič z naučených info - info získavam so skúseností ľudí. Ja nikoho nenútim a pomáham nie len mojou kozmetikou - ak si si nevšimla, tak kozmetiku odporúčam nie len moju, nemám nič ani proti Forever living - a ty si myslíš, že zbrusovanie kože je dobré??? Tiež by ma zaujímalo, či to máš naučené.
Ono ja nikoho nenútim, ale v prvom rade sa snažím pomôcť zvnútra. a skús sa opýtať ľudí, ktorí to používajú, čo na to hovoria - aj tu žien, či som im už trošku pomohla. Ak tomu niekto neverí, tak prosím. Nikoho nenútim!!!

alica.

Vonkajsia vyziva, nechcem aby to zle vyznelo, ale mala si ty vobec niekedy vazny problem s akne? Alebo radis len na zaklade precitanych a naucenych informacii? Realita je trosku ina a radit niekomu kto ma jazvy po akne s flakmi, ze mu pomoze maska a krem je hlupost, mi chces povedat, ze tak tie jazvy zmiznu? Ako si myslis, ze by sa im to mohlo podarit? Vies ake je to jazvovite tkanivo? Na to ti nepomoze ziaden krem! To moze len pravidelne zbrusovat, najlepsie mikrodermabraziou a ako sa bude plet obnovovat, tak casom by sa to mohlo zmiernit. Ale urcite nie kremom a maskou, nezavadzaj tu ludi, ked ma niekto takyto problem a ty mu povies, ze mu to urcite zmizne ak pouzije toto a toto, on ti uveri a potom sa velmi sklame, co cloveku s akne naozaj neprida, kedze uz tak je nestastny zo svojej pleti a nevie co s nou. Asi si si to nikdy nezazila.

janušik

ahoj vonkajsiavyziva tie vyrazky mam hlavne na cele nie su nejako velmi vyditelne ale su skor by som povedalal ze mam otvoreen pory a teraz v zime ked si endam dermakol tak na tych miestach kde mam vyrazky mam pomodravenu plet chodim aj ku koznej lekarke ale neviem ci je to dobre samam chemia na plet.velmi pekne ti dakujem!je naozaj fajn ze sa tu anjde clovek ako si ty

lulamae

Ahoj, kedze si viacerym uz poradila, snad poradis nieco aj mne :)
Mam 18, uzviam HAK /diane35/.
Po zaciatku uzivania sa problemy s akne zlepsili, no teraz sa znova vracju.
Akne sa mi tvori najma na licach a na brade, taktiez sa zacali objavovat cervene flaky na licach a celkova farebna nerovnakost pokozky.
Pitny rezim dodrziavam, vypijem vyse 2,5l denne, pijem cistu vodu /caje mi nechutia/, a obcas rano salku kavy. Stravujem sa priemerne - pravidelny prisun ovocia a zelenniny, cokoladu vobec nemozem, takze tu len vynimocne kusok :)
Pri akne ide vacsinou o hnisave vyrazky, ci hlboke bolestive vredy, ktorych sa prakticky neda zbavit, a migruju si po tvari sem a ta ;)
U dermatologa som nebola.
Plet si cistim rano a vecer /Vichy resp. Garnier/ obcas peeling a make-up, ani nic podobne vobec nepouzivam.
Za pomoc budem vdacna :)

vonkajsiavyziva

Andrejka478: Ahoj moja, poriadne som si prečítala tvoju správu. Tvoje problémy pleti - ako si sama uviedla sú spojené s tou poruchou trávenia, ak to tak smiem nazvať, ono najlepšie bude asi, keď by si mi napísala na mail, aby sme to podrobne rozobrali, ale ak chceš môžme aj tu, akurát je to na dlhšie. myslím, že v prvom rade je nutné vyliečiť ten problém. Smiem sa opýtať z akého dôvodu si vyradila orechy? zaťažovali ti trávenie a žalúdok?Taktiež aj to mäso(je síce pravda, že mäso telo trávi najdlhšie, ale úplne by som ho nevyraďovala, môžu ti chýbať živočíšne bielkoviny!)Inak je to celkom fajn tá strava.
Ja by som ti asi najskôr odporučila také pilulky - volá sa to aminogén, ešte to s priateľom nemáme na stránke, ale vedela by som ti poslať mailom o tom bližšie onfo - je to určené na rýchlejšie trávenie jedla - ja to napr.používam, keď sa veľmi najem, aby mi to rýchlejšie strávilo - to by tebe pomohlo s tým tvojim žalúdkom - tiež by som ti odporučila - jednoznačne veľa vlákniny - ja viem, že ovocie a zelenina obsahujú veľa vlákniny,ale ide o jemnú vlákninu, potrebuješ aj hrubú, ktorá okrem cereálii,je aj v musli, alebo ovsených vločkách alebo aj celozrnnom pečive - toto pečivo by som však odporučila na raňajky, nie na večeru pri tvojom probléme. Popri tom nezabudni ani na dostatočné množstvo bielkovín, aby ti z tej stravy neochabovali svaly - mäso by som ti odporučila papať aspoň 2x do týždňa, to sa určite dá. najlepšie kuracie a morčacie - sú najľahšie na trávenie, horšie je to s hovädzím - to sa trávi najdlhšie.tiež musíš jesť rybu!
no a k tej kozmetike, najlepšie by bolo ju vyskúšať, ženy s ňou majú veľmi dobré výsledky - najmä čo sa týka akné a aj tie uhry a póry sa dobre otvárajú pri používaní masky. Vravím najlepšie by bolo prísť ku mne na ošetrenie pleti, tam by som s tým vedela pohnúť lepšie, ale ak by so nebolo možné, tak sa dajú zakúpiť aj vzorky. určite by som ti doporučila sadu: mliečko, tonikum a hydratačný krém! a čistiacu masku. Ale najlepšie je si to vyskúšať. Kozmetika - je vyrábaná ako vonkajšia výživa, nealergická a je unisex.takže alergickej reakcie sa určite báť nemusíš.
Ešte by som sa vrátila k pitnému režimu, musíš piť naozaj veľmi veľa, viac ako ostatní, a ako si povedala bylinkové čaje - sypané! minrálky - nesýtené, lebo potom zaťažujú organizmus, a s malým obsahom soli, a nezabúdaj ich striedať, lebo piť vždy jednu nie je tiež zdravé, poprípade piť iba stolovú vodu.
Tak zatiaľ aspoň toľkoto, ak by si mi napísala na mail, tak by sme to mohli ďalej roviesť, aby sme ti čo najlepšie pomohli, ako sa len dá.
ale ak nechceš prostredníctvom mailu, tak môžme aj tu, mne je to jedno.AHoj zatiaľ

Andrea478

Ahoj vonkajsiavyziva! Citala som vsetky tvoje rady, no i napriek tomu mam otazku. Mam akne od svojich 12 rokov. Teraz mam takmer 22 a neviem sa tejto prisernej choroby zbavit. Prechadzala som obdobiami, kedy sa mi zdalo,ze akne zacina ustupovat. Ale teraz mam pocit, ze prechadza do najhorsej formy. Okrem hnisavych vyrazok a ciernych uhrikov sa mi zacinaju tvorit aj tvrde bolave vredy, ktore obsahuju preisvitnu tekutinu. Akne som si liecila roznymi pripravkami a vacsina z nich mi len vysusila okolitu pokozku a na vyrazky nezabrala. 2 roky som uzivala hormonalne lieky- Diane 35. To mi pomohlo najvyraznejsie, ale objavili sa ine neprijemne vedlajsie ucinky, tak som to vysadila. Momentalne uzivam Yadine, 2. mesiac. Zmenu nevidim, skor naopak. Pouzivam hlbokovo cistaice gely, kafrovu hlbokovo cistiacu masku, produkty z mrtveho mora, rozne tonika s tea tree, pilingy na problemovu plet...fakt skusam vsetko..Kedze mam vrodenu dysmotilitu criev a spomalenu cinnost zaludka a pankreasu,beriem lieky na podporu travenia a tiez probiotika v tabletkovej forme.Moja strava je zlozena zo zeleniny, ovocia, cerealnych vyrobkov a probiotickych jogurtov. Pijem bylinkove caje a nesladene mineralky. Vysadila som maso, sladkosti aj oblubene orechy, no zda sa, že zbytocne. Myslis, ze kometika o ktorej si pisala by mi mohla vyraznejsie pomoct? Som uz zufala.Dakujem za odpoved. :)