Pleť, akné, kozmetika, otázky!

vonkajsiavyziva

áno, pokiaľ to nechceš, tak prosím, ja ti to neberiem. nejedz, ja som myslela, že si to vynechala kvôli tomu tráveniu, ale že ti chutí. Pokiaľ nie, tak v poriadku. Nevravím, že je to niečo strašné, pokiaľ máš dostatok proteínov, ale pokiaľ ich nemáš dostatok, tak je to veľký problém!

Andrea478

Suhlasim s vonkajsouvyzivou...mlieko dospely cicavec nepotrebuje. Da sa nahradit. Mlieko telo dospeleho jedinca uz len zbytocne zahlienuje..ale ak Vam chuti, preco nie...Ja som pisala, ze nejem maso. No mne to maso nechuti, nepotrebujem ho, viem si ho nahradit napr. sojovym...Navyse mi zle travi po masovom jedle. Spomenula som to len preto, aby vonkajsiavyziva priblizne poznala moju stravu a mohla zvazit, ci nerobim nejaku chybu prave tam...

vonkajsiavyziva

Pozor myslela som na dospelé cicavce, inak nemá o nič so živočíšnym - tak som to nemyslela - len som chcela povedať, že dnes nie je nič zdravé ani ovocie a zelenina! tak to nemáme jesť nič? ja nikomu nekážem jesť mäso, Andrejke som len povedala, že kvôli tomu nemusí prestať jesť, pokiaľ jej chutí. Ak nechce tak nech ho neje. Ale ona to nenapísala!

mariana

Ziadny cicavec nepije mlieko??? A preco sa volame cicavce???? Lebo ked sme sa narodili sme cicali vodu???Nehovorila som ze mlieko pijem kazdy den, neviem odkial to mas. Reagovala som na to, ze si pisala, ze su dolezite zivocisne bielkoviny a tie sa v normalnom mlieku nachadzaju. Sama dobre viem, ze mlieko zahlienuje organizmus, preto ho pijem minimalne. Dobre si napisala, ze aj to sa da nahradit, rovnako ako maso! A mlieko nie je len zivocisne, napriklad sojove a podobne. A ked si sama napisala, ze je maso tazko stravitelne pre organizmus, tak preco si myslis ze je tak super? Jedine maso sa rozklada v tele hnitim a to pleti naozaj velmi neprospieva. Hlavne ked si organizmus pravidelne neprecistujeme.

vonkajsiavyziva

lebo je ťažko stráviteľné! inak si písala, že piješ denne mlieko, ale mlieko tiež nie je zdravé - veď mi sme len cicavce, a od zvierat sa odlišujeme len šedou kôrou!!! žiadny cicavec neje mlieko!takže v čom je zdravé???Obsahuje látky, ktoré sa dajú tiež nahradiť!!!

vonkajsiavyziva

Alica, ja som akné mala. Ale tak ja sa do Vás nestarám, mám s tým skúsenosti a ak ste si čítali príspevky - tak napr.Janušík má len 15, tak by som u nej neodporučila chemické látky - tie pleti viac škodia ako pomáhajú - pleť sa má upravovať sama, bola by som radšej keby sme tu vedomosti spájali a nie sa tu osočovali. Však poraďte keď viete. ja proti tomu nemám nič. Tiež nesúhlasím, keď si niekto na tvár dáva chemické látky.

mariana

Presne je to vec nazoru. Tak nehovor, ze ludia co nejedia maso musia mat zdravotne problemy alebo ze sa urcite ukazu neskor, ked ich teraz este nie je vidno. Ked tebe chyba to neznamena ze bude chybat aj ostatnym. Kazdy medik ti napriklad povie, ze ak nebudes jest maso pol roka tvoje telo si od toho uplne odvykne a keby si po tom polroku zjedla prvy kusok masa tak ho tvoj zaludok vrati von. Preco by to tak bolo, keby je maso pre telo take dolezite, snad by si od neho nedokazalo tak odvyknut? Keby si nejedla pol roka napriklad ovocie, tak ho tvoje telo aj potom prijma bez problemov. Tak preco maso nie?

alica.

Nie si jedina ktora pracuje v tejto oblasti a pomaha ludom pri rieseni ich problemov s pletou. Neviem preco potom s takou istotou tvrdis, ze som starala len o seba. Ja mam tiez vela skusenosti a hlavne s liecbou tazsich a dlhodobejsich foriem akne na svojich klientkach. Urcite tu nepomoze iba riesenie pitneho rezimu, nehovorim, ze to nie je dolezite, ale len cast z toho, co je nutne pre plet urobit a tazku formu akne to samo o sebe nevylieci. Ale to nepochopis, ked si to sama nemala.

vonkajsiavyziva

anane: koľko vody denne piješ? koľko solíš? čo piješ? a kedy? ide o problém s ľadvinami a nedostatkom tekutín v tele!!!Až potom rieš nejakú kozmetiku, najskôr toto.