Je tu niekto, kto schudol na eliptickom trenazeri?

Príspevok v téme: Je tu niekto, kto schudol na eliptickom trenazeri?
moj_nazor

Chcela by som sa spytat na poznatky tych, ktore fakt schudli pri cviceni na eliptickom/cross trenažéri - als.orbitrek.. Ak ste schudli:

- v akej casti dna ste cvicievali (rano, poobede, vecer),
- kolko min ste priemerne cvicili a kolkokrat tyzdenne,
- obmedzovali ste stravu? resp. zmenili stravovacie navyky?

Dakujem za Vase poznatky a skusenosti :)

VaMo

dada
Jasne, kazdy pohyb je super, ale po dvoch mesiacoch, ked chces vysledky je 30min. take "symbolicke". Moj nazor: nie kyzdy den 30min. ale radsej kazdy druhy ale poctivu hodinu. Sledujes si tep? Jes "spravne" co do kvantity aj do kvality?
Ale aj tak by som to na tvojom mieste prestriedala aj so silovym treningom.
Eliptical je super vec ci uz na spevnenie alebo na spalovanie tukov, samozrejme za dodrzania ostatnych veci - strava, spravna zataz a TF /podla toho, co je cielom/

dada

Ahojte.Cvičím na eliptickom trenažéri už 2 mesiace.Každý Boží deň.Prvý mesiac 25 min,druhý 3O min.Neschudla som ani gram,no to nie je cieľom môjho cvičenia/170cm a 57kg/Potrebujem spevniť svalstvo zadku,stehien a podzadku.Zatiaľ žiadna veľká zmena nenastala.Vyformoval a spevnil si niekto postavu na trenažéri?Ak áno za aký čas?Ďakujem za odpoveď

dedojozef

Mrva, veľmi dôležitá je tepová frekvencia a jej sledovanie pri cvičení.
Na nete je toho dosť o výpočtoch aj sledovaní.

Tina

Ahojte všetci, ja som si to dnes kúpila, ešte si to musím poskladať a idem na to, lebo sa už nemôžem na seba dívať, mám vyoperovanú štítnu žľazu a kilá sa len tak na mňa lepia, síce mám aj sedavú robotu, a žiadny pohyb, tak si myslím jedno s druhým. Kúpila som si eliptický trenažér značky kettler 109, tak dúfam, že nebude to nebude vŕzgať po nejakom čase a spálim nejaké tuky.....

evik1

presne tak Milky,aj ja 62 min,muž pol hodky.Zaťažujem iné partie ako pri behu,dám sa aj do podrepu a vtedy štípu stehná,len by sonm chcela nejaké you tube cvičenie na tom,čo by som si pustila a s tým modelom,bolo by to zaujímavejšie,ako organiz.cvičenie,no nie?

Milky

Pokial chces cvicit intenzivne, nesetri. Skutocne, kupil som si od Insportline a to bolo hnusne. Cvicil som minimalne hodinu denne a do tyzdna to zacalo vrzgat, do mesiaca som znicil rozvodovy remen. Vraj ked je tam napisane ze do 100kg, tak to znamena, ze cca 70kg zena s tym bude cvicit hodinu tyzdenne a nie 100kg maco denne hodinu.
Vymenil som asi 4 remene, pokial sa uplne nerozsypal.
Az pokial som nevyplazil 800 Euro za tento posledny. Ale ten je tichulinky, a mas tam super zataz. Ked si das zataz dva, tak to je teraz mozno dost, ale o pol roka ti 8 bude malo. Teraz chodim na maxime a to mam 16tku.
Pozri si, aky mas zotrvacnik (co najvacsi), miesto pre kolena (mam 190cm a 98% modelov je pre trpaslikov), ake ma loziska. Skratka stroj musi byt masa zeleza, inak sa sa ti to moze poskodit a zranis sa ako ja, alebo to zacne skripat a to je o nicom. Vtedy olej nepomaha, to sa namahou skrizi..

Milky

Cross trenazer je to najlepsie, co mohli vymysliet. Pokial mozem, vzdy ho dpoprucujem. Mal som tri a tento posledny je super. Je to to najlepsie na pohyb vo vnutri.. Pokial mozem, cvicim na tom denne hodinu, a moja polovicka pol hodinu..