Otazka pre mamicky co kojili

Príspevok v téme: Otazka pre mamicky co kojili
leanusa

Dobry den,mamicky ,viete mi poradit?Kojim uz 18 mesiacov,z toho pol roka len z jedneho prsnika a jeden mam vacsi nez druhy:(Ked prestanem kojit,napravi sa to?Budu rovnake?A viete mi poradit ako najlepsie prestat kojit,som uz z toho zufala:(Mala tak pri kojeni zaspava a ja nviem co dalej,chcem ist cim skor do prace .. . . Prosim poradte.Dakujem za kazdy prispevok.

leanusa

Linda,Simka:Cez den je to ok,ale v noci kojim stale.V tychto dnoch bola chora,takze v noci pytala asi kazdu hodinu.A cajk nam velmi nepomaha,nechce :(

simka

leanusa, presne viem co prezivas. Ja som mala doma to iste. Maleho som kojila 20 mesiacov,a tiez moje pokusy so skoncovanim boli kolkokrat neuspesne. A naviac som ho ko´jila len z jedneho prsnika, a tiez vlastne zaspaval pri kojeni. Tak som si raz povedala ze dost, a bola som prekvapena,ako rychlo sa oducil. Namiesto prsnika som mu dala cajik a u neho to zabralo. Tak sme presli na flasku. Dlho potom zaspaval s flaskou, niekedy si pýta aj teraz a to bude mat o 3 mesiace 4 roky. Behom 2 dni na prsnik zabudol. No lenze tym pádom, ze som odrazu prestal kojit, zapalil sa mi prsnik.Hoci bol aj tak vacsi, ako ten "nepouzivany", teraz bol este vacsi. Tak navrel, ze som skoncila u lekara. Mlieko som si nesmela vytlacat aby som zastavila tvorbu, a len som si ho masirovala Heparoidom. Bola to strasna bolest. Ale po par dnoch to bolo ok, a po case sa aj prsnik zmensil. Teraz sa nad tym len pousmejem, chce to len odvahu, a vydrzat. Kazde dieta je ine, tak to bol len taky moj tip, ako na to.

linda30

Leanusa:No čo vydržala si to?Alebo si sa nechala presvedčiť a podľahla si svojej malinkej upírke?Ja sa držím a je to fajn,čím to trvá dlhšie a stále opakujem,že nedám,tým menej reve a presviedča ma,že chce.Asi to pomaly pochopil a kľudne to vymieňa za vodu a čaj aj v noci.Ale pýtať sa príde aj niekoľkokrát za deň, akurát už z toho nerobí takú vedu.

linda30

Leanusa:No ako?My sa cez deň držíme skvele a v noci je to tiež so slzami.Dávala som mu raz,ale už aj to som zrušila,lebo o chvíľku chce zasa.Tak teraz sa zobudí aj 4 krát a trhá zo mňa pyžamo a vrieska naozaj naštvaným tónom -MAMA NO NO!!DÁ MŇAM MŇAM!!Nesmiem povoliť,on musí byť ten,koho to prvého prestane baviť.Ja to nevzdám,ledva som sa prepracovala do tohto štádia.Ach tí naši závisláci...

karambo

Po roce se vrátí manžel z montáže a žena ho přivítá v náručí s malým černouškem. Manžel se ptá, co že to má být.
Manželka říká: "No, když jsi byl posledně doma, tak jsem otěhotněla a narodilo se nám miminko. Jelikož jsem měla málo mléka ke kojení a vedle mne v porodnici ležela černoška a ta ho měla dost, tak kojila naše malé a ono zčernalo."
Manžel radostnou událost sděluje své matce a vysvětluje jí, jak miminko zčernalo.
Matka mu odpoví: "Víš synu, když jsi se narodil, tak jsem měla taky málo mléka a tak jsem ti dávala kravské mléko. Ale že z tebe bude jednou takový vůl, to jsem netušila!"

leanusa

Linda:No cez den to zvladame dobre,ale v noci hrozne:(
Strasne vrieska,ked jej nedam.Vrieska asi 15 minu,nemozem to pocuvat a tak jej radsej vyhoviem,aj ked viem,ze to nie je spravne.Ako dlho asi vydrzi take decko vrieskat?Ja som mala dost po tych 15 minutach,az mi tlak stupol.

linda30

No mala, ale musí sa to robiť asi naraz-myslím,cez deň i v noci,lebo keď vedia,že cez deň dostanú,tak nechápu prečo by sme im v noci nemali dávať a vrieskajú.Keď prestaneš dávať cez deň a nebude už taká závisláčka,bude sa menej budiť aj v noci.Môj malý tiež vstane v noci a začne mrnčať,aby som mu dala,ale poviem nie-dám mu čaj a ešte chvíľu pokúša,ale potom to vzdá a ľahne si.Ono to bude čím ďalej lepšie,budú stále starší a nebudú sa budiť vôbec uvidíš.Ja som pri prvom prespala prvú celú noc až keď mal tri roky.Dovtedy pýtal čaj aj 4-5 krát za noc. Skús to a nedaj jej vôbec.Uvidíš potrvá to maximálne 3-4 dni,kým bude nesvoja a potom si ani nespomenie.

leanusa

Linda:U nas sa to zas nejako obratilo.Tentokrat cez den je to v pohode,nekojim skoro vobec,len ked moc place,tak maximalne raz ale v noci je to hrozne.Pritom to bolo naopak.Ako sa da odstavit ucinne v noci?Ty si s tym nemala problem?

linda30

Leanusa:No jednoducho je to v mame.Nesmieš povoliť.Myslela som, že to bude bolestnejšie,ale bábo to už trochu chápe.Povedala som neni, nemám,mám bó a nedám,lebo to papajú len malé bábenká a ty si už veľký chlapec,dáme čaj-on sa dva-trikrát hodil o zem a nariekal,ale o chvíľu pristal na čaj a vždy,keď zasa prišiel otravovať opakovala som to isté.Na tretí deň za mnou už nechodil pýtať.Teraz to bude skoro týždeň a keď sa ho spýtam,čo má maminka tuto a ukážem si na tričko,povie čeče-akože nakreslenú kvetinku,inokedy by na mňa vyliezal a hovoril kojky.Už si ma s tým prestáva spájať.Samozrejme, že si spomenie,ale to iba navečer,keď sa ukladá spať a nadránom.Ale dám mu len ráno,inak by sa to zasa zvrhlo a to už ja nedovolím.Fakt mi je lepšie,keď ma už celý deň neťahá za tričko.