Otazka pre mamicky co kojili

Príspevok v téme: Otazka pre mamicky co kojili
leanusa

Dobry den,mamicky ,viete mi poradit?Kojim uz 18 mesiacov,z toho pol roka len z jedneho prsnika a jeden mam vacsi nez druhy:(Ked prestanem kojit,napravi sa to?Budu rovnake?A viete mi poradit ako najlepsie prestat kojit,som uz z toho zufala:(Mala tak pri kojeni zaspava a ja nviem co dalej,chcem ist cim skor do prace .. . . Prosim poradte.Dakujem za kazdy prispevok.

linda30

Leanus:Ako? Ide vám to? Ja som nedala už tri dni!Teda tretí je až dnes...ak to vydržíme.Smiešne je, že keď večer zaspáva, musí mi hladkať "svoje koja", alebo si na ne aspoň ukladá hlavu.Hocikedy cez deň , keď ho vezmem na ruky, automaticky ich začne chytať a vypytuje,ale keď vravím, že nie, iba sa šibalsky usmieva,hlavne ,že už za to toľko nevreští....ale neboj, ráno poriadne škriekal, že čaj ne, čaj ne a búchal do mňa fľašku.Ja sa poriadne prikryjem paplónom a on si od jedu ľahne vezme čaj a pekne cucká.....vidíš, ide to , aj keď s odretými ušami.Ty čo?

mar

Take male decko vydrzi plakat dlho, ma riadnu vydrz,tak na to treba len pevne nervy a odhodlanie ,ze uz naozaj stacilo.Prve dieta mi pomohla odstavit mama,malo asi 1 1/2 roka,to boli muky ,neprajem nikomu,poznate to asi.Prvu noc zjedol termix,vypil aj 2 termosky caju,druhu noc caj a tretiu asi zaspal ,ked videl ,ze nic nepojde.Najhorsie bolo nevstat,zapchat asi usi,ja som to vo vedlajsej izbe nemohla zvladnut,co som to za mamu.Bola som medzitym jeden den doma ,v skole a manzel mi hovoril,ze musim ist navecer k mame.To bolo najhorsie,malemu som sa nemala ukazovat.Ale sme to zvladli.Druhe dieta som odstavila sama,manzel aj slubil ,ze ved bude vstavat,ked na to pride,ale potom na to nemal nervy.Ved on pracuje.Ja som bola unavena,vycerpana,potom som zrazu povedala dost.To druhe dieta som dojcila este dlhsie,hoci som sa zastrajala,ze len do roka.1 r aj 10 mes.A odstavila som ho sama.Nepozdavali sa mi napady natriet bradavky stiplavou paprikou,kecupom,nechcela som ,aby to co mu bolo najblizsie ,tak odislo.Takym drastickym sposobom.Tak som mu len vysvetlila,ak to islo,ze mliecko uz nie je ,dali sme ho Adamkovi,sestre sa narodilo babo,prip.ho spapal pes.A 3 noci nariekal,prv dlho, potom menej ,podla mna je to za tie tri noci.Da sa to vydrzat,ak to chces dokoncit.Ale nema zmysel vynervovat ,vyrevat dieta a potom mu aj po 2 hod.dat.To sa potom radsej do toho nepustaj,ak nie si uplne rozhodnuta.Neviem ci ta svokra byva s vami,potom to moze byt problem.Ani muzi na to nemaju nervy,o to horsie je to pre matku.Prajem vela uspechov.Ked sa mi to podarilo,zdalo sa mi to ako zazrak.

linda30

Leanusa:Ja som to včera raz porušila, poobede, keď sa zobudil,ale inak sa držíme.V noci nedám, ráno nedám, večer nedám...Neustupuj.Skús teda začať dňom.Od rána jej naeaj, zabav ju ináč, keď bude pýtať, ponúkaj do úmoru čaj, alebo jej daj do ruky nejaké ovocie, niečo , čím sa môže kŕmiť sama,aby sa z toho tešila.Večer sa ju snaž uspať "o čaji", v noci , ak sa prebudí a bude plakať, ponúkaj fľašku s čajom-musíš vydržať.Odo mňa ráno už pomaly prestáva pýtať..a to bol ten najhorší čas.Vždy ho to ku mne najviac ťahalo o tej 5-6 ráno, teraz vypije fľašu čaju, otočí sa a hajá.Ale poobede, keď vstane, strašne reve, keď mu nechcem dať. Chce sa ešte túliť a ukľudňuje ho to.Ale tiež si niekedy ani nespomenie.Chcem skončiť úplne,ale tiež sa v tom stále motám ...už som ako vyžmýkaný citrón, kde sú moje krásne trojky?!!ha ha

leanusa

Linda:Mne tiez spava cez den 1,5 hodiny alebo 2 hodiny,myslim,ze je to v norme.mam pocit ,ze toho nocneho kojenia sa asi do skolskej dochadzky nezbavime:(
Ja stale neviem pochopit ako sa to tebe podarilo za taky kratky cas odstavit v noci.Ja viem,ze skratka nemam dat,ale . . .je to tazke

linda30

Leanuska:Tuším je to väčší problém ako sme si mysleli, to naše odúčanie.Ja som nekojila dva dni a dve noci,ráno som si musela odstriekať, lebo ma všetko strašne bolelo a tiež som to pred obedom nevydržala.Už bol zlý ani jesť ani nič, tak som mu dala,lebo som vedela, že to jediné ho uspí.Aj tak bolo a mne sa pekne uľavilo, že ma trošku vyprázdnil.Teraz zasa budem oodolávať,len neviem koľko.On to stále nechápe, že už nebudeme v tom pokračovať,stále s rovnakou intenzitou pýta.Niekedy mi to tiež už lezie na nervy.Tak dlho ako spomínaš plakával tie prvé dni,ale vravela som ti , že potom nejako začal spávať a nebudil sa,tak iba to ma v noci oslobodilo.Trvalo to týždeň možno dva,to už je od marca,tak si to nepamätám.Spávala som v detskej so starším synom a muž vstával a pestoval. Konečne sa vyspím,ale teda cez deň bohviekoľko nespí.Hodinku maximálne hod a pol.Bola možno jedna ,či dve výnimky, že hajal tri hodiny.Kamošky mi tu básnia,ako im spia vo dne tri hodinky každý deň,ale mne stačí, že spinká v noci...

leanusa

Linda:Ked si maleho zacala odstavovat v noci,dlho ti plakal?lebo ja ked som to skusala,plakala asi pol hodinu a potom som to uz nevydrzala a dala som.
Kolko take decko vydrzi plakat?Ma dlhu vydrz?Co myslis?

linda30

Leanusa:V noci spíme bez zobudenia, ráno mu dám okolo 7 a on ešte na pol-trištvrte hodinu zaspí, to len nech môžem v kľude vychystať staršieho do školy.Niekedy ustúpim aj poobede,ale málokedy-dvakrát do týždňa.Keď ti tak strašne plače, nedaj jej ani cez deň,skonči to totálne.Aj mne tak reval,ale maximálne tak týždeň.Každé bábo je iné.Asi by mala cítiť, že si rozhodnutá nedať a nie, že váhaš.Mne doktorka radila aj dať si od gynekológa pichnúť inkekciu na zastavenie laktácie.Nerozmýšľala si nad tým?Nebude ťa chcieť, lebo jej nič nepotečie.Ja už meliem z posledného.Myslím, že tam veľa mlieka už nemám a on len tak dudká.Niekedy mu nedám aj tri dni vkuse a neprotestuje,keď poviem nie, inokedy mi to samej vyhovuje,keď sa prisaje-hlavne keď potrebujem niečo telefonicky vybaviť a on stále mrnčí, tak ho "zaštupľujem".Ale tiež som rozhodnutá už sa k tomu nevracať nejak intenzívne.Do začiatku prázdnin chcem byť "čistá".

valikaa

ahoj,ja som si obliekla tmave body,dosť pevné,aby prsia nevykukovali ani kúštik,šupla manžela k synčekovi na 2 noci,povedala didi neni,hlavne neustúpiť,neukázať,čím viac zamestnať niečím aby to drobca nestihlo ani napadnúť. Kým som kojila-18 mesiacov-budil sa v noci niekedy aj 5 krát.Lenže to už nebolo o kojení len o mojkaní.Bolo to síce krásne,len to potom už ide na úkor mamičky.Odmietal mlieko z fľaše,tak som mu dala čajík.Teraz mi spí celú noc,napapá sa až ráno.P.S.až mi to niekedy chýba,ale naozaj už len niekedy...

leanusa

Linda:Ahoj,nedari sa mi odstavit od nocneho kojenia?Ako si to dokazala?Ja viem ze napises,ze nemam dat,ale to nejde,uz som to skusala a strasne krici.
Este kojis?