Otazka pre mamicky co kojili

Príspevok v téme: Otazka pre mamicky co kojili
leanusa

Dobry den,mamicky ,viete mi poradit?Kojim uz 18 mesiacov,z toho pol roka len z jedneho prsnika a jeden mam vacsi nez druhy:(Ked prestanem kojit,napravi sa to?Budu rovnake?A viete mi poradit ako najlepsie prestat kojit,som uz z toho zufala:(Mala tak pri kojeni zaspava a ja nviem co dalej,chcem ist cim skor do prace .. . . Prosim poradte.Dakujem za kazdy prispevok.

giga

ahoj Leanuska.aj ja som uz pocula o slivkovom lekvary,neskušala som to.v noci ked sa Maria budila vstával k nej ocino,dal jej napiť.Mária od 7mesiacov nespala s nami v spálni,ale v detskej,takže ma necitila,nepýtala v noci mliečko.aj kamarátka ked odúčala od kojenia v noci,musela ísť spať do inej izby ako jej dieťatko.vraj 2 dni plakal,ale potom pochopil,že z ockovej hrude mliečko nepotečie a postupne si zvyklo.držím Ti palce,verím,že sa Ti to podarí.

leanusa

Lajla:Len neviem ci by ma od kyselky nestipali bradavky,myslela som aj na sol,ale tak to je asi blby napad
Giga:Fuha,takze take3 tyzdne sa budeme trapit?Ale mala nechce flasu ani ine mlieko,malokedy caj.Nahana mi to hrozu:(
A s tym lekvarom to by mozno nebol zly napad,ale co ak jej ten lekvar bude chutit?:))
lilinka:rada by som postupne,ale . . .nejde to zatial,najhorsie to je v noci.cez den sa zabavi,ale v noci,to bude problem

lilinka

ahoj leanusa, tak ja tuo mám už dávnejšie za sebou, ale na druhej strane ma to aj čaká o takých pár mesiacov, dcéra má 7 rokov a kojila som ju presne jeden rok, ku koncu som ju pridájala asi tak raz denne, potom 2 krát týždenne a potom raz za dva týždne a potom zrazu už ona nechcela vôbec iba fľašku s miekom obyčajným alebo čajík, takže tak...skús celkom postupne možno sa to podarí...veľa šťastia

:-)

ja som raz pocula ako si jedna mamicka namazala prsniky s lekvarom a ukazala to synovi, ze ju bolia, a ze ake to ma skarede...a potom uz prestal, uz nechcel:)

giga

Ahoj leanusa:
SOM MAMINA 4deti.dcérka mala 2roky a mesiac,ked som zistila,že som tehotná.doktorka mi odporučila okamžité odstavenie od kojenia.A to bol trochu problem,lebo Mária bola zvyknuta zaspavať pri cice.4večere ked s nou zaspaval ocino bol riadny plač,potom zobrala fľašu.Cez den chodila dvyhala mi tričko,že chce piť,ale hovorila som jej,že mliečko nieje,snažila som sa ju zamestnať.Mária bola týžden zrazu nervoznejšia,začala si cmuľať prst,ale po 2-3tyždnoch si zvykla,prestala cmuľať prst,zobrala fľašu.prajem Ti veľa trpazlivosti,určite sa Ti to podarí.

lajla

ahoj mamina,som tiež na materskej a synčeka som dojčila do 10 mesiacov.odstavil sa celkom sám.velkosť prsníkou sa ti upraví.tiež malý preferoval jednu stranu.mám pratelku,ktorá dojčí 2ročnú dcerku.nevidím v tom problém.dojči malu pokial jej to bude vyhovovať.z odučaním budeš mat prúser, lebo pre malu je to aj uspávací rituál.synček teraz zaspáva s flaškou v ustach/dopitou,nikdy nie s tekutinou kôli zúbkom/, samozrejme predtým to bol tiež prsník. možno by ti pomohlo natieranie bradaviek kyselkou,alebo tak niečo.no neviem, či to je najvhodnejší spôsob.nejaký rozhovor s malou o bobenku na didikoch asi ešte v jej veku nezaberie. velmi som ti neporadila, ale prajem vám úspešné odnaúčanie. viem, že to musí byť ťažke............