Nechcem mať deti, no a čo?

isabella

nie, neiritujes, len som sa k tomu a potom aj k teme viacej vyjadrila... len teda som tym chcela napisat, ze darmo niekoho presviecat a ak na to doplati jeho problem, samozrejme ak na to zacne doplacat niekto iny, ako v tvojom pripade, tak to uz je trocha problem a urcite to vnimas inak...

ele

ja to vnimam tiez velmi benevolentne, jasne ze je to kazdeho osobna vec, tiez nie som zrovna "mamickovsky typ" aj ked moje dieta milujem nadovsetko, uvedomujem si, keby som ho nikdy nemala, neskor by som sa citila prazda. Prepac Isabela, ale niecim ta iritujem? Pisem tu svoj pohlad na vec, ako kazdy a nikoho neudsudzujem za to, ze nechce mat deti. V rodine (z manzelovej strany) mame dve stare dievky, takze pisem aj z vlastnych skusenosti, vidim ako tie zeny trpia a montuju sa do rodiny svojho brata, obidve maju po 60-ke.

isabella

ele, ale to je uz asi len ich problem, nie? ved mame kazda slobodnu volu a vzdy budu aj zeny co nebudu chciet deti a je jedno ci to bude naozaj z ich presvecenia, alebo len nikdy nenasli toho skutocne praveho... a tak ci tak, vzdy to bude tak, ze vrana k vrane sada... teda mamicky sa budu stretavat s mamickami a zeny bez deti, castokrat karieristky (aj ked viem, ze nie vzdy o tom to asi bude) s karieristkami, nijak si prekazat nemusime...
ja osobne si zivot bez deti predstavit neviem, pre mna by to bolo velmi smutne, ale ak pre nich nie, nech je to pre mna akokolvek nepochopitelne tak je to ich vec, ak na to doplatia tak je to tiez ich vec a ich problem...
poznam jednu taku co tvrdi, ze nechce deti, ze ich neznasa a pod... ale bohuzial takych zien nie je az tak vela, takze vsetky jej kamaratky naokolo deti maju a postupne s nou ani nekomunikuju (nie je o com, coze s nejakou co ma odpor k detom budu preberat rastuce zubky, alebo kojenie?), zatial ma tak 30... ale teda to este nie je vek kedy maju deti uplne vsetky co deti chcu, tak este sa z casu na cas bezdetna kamoska najde, ale co bude robit ked bude mat tak 40-45? to si predstavit neviem, mozno vtedy to niektorym pride luto a mozno aj nie...

ele

Podla mna zivot bez deti moze byt tiez krasny a plnohodnotny, ale len do urciteho veku, zeny hlavne v menopauze si zacnu uvedomovat ze nenaplnili svoju ulohu zeny-matky, mozu ostat frustrovane, zatrpknute.

Kubes

nechceš, tak nemaj - môj názor :) načo to nejako riešiť, ani diskusiu nečítam radšej .. každý nech sa stará o seba

titi899

veľa ľudí to asi nepochopilo, lebo si neprečítali celú diskusiu :)

nechcem mať deti, no a čo? je názov článku z jedného dámskeho magazínu, veľmi ma to zaujalo a preto som chcela vedieť vaše názory. Zdá sa mi to hlúpe a nefér, aby tu podaktorí na mňa kvôli tomu kydali. Ale možno je to aj moja chyba, pretože som nesformulovala dobre otázku. Tak to uvádzam na pravú mieru. :)

martin72

bibi1234-ďakujem,priznám sa,čakal som skôr negatívnu reakciu.
Koľkým ženám sa v živote nepodarí stať maminou(a čo by za to dali),a keď vidia bývalú spolužiačku s kočíkom najradšej by jej ho ukradli..
Manželka sa pýta susedy..a čo(meno neuvádzam,aby sa náhodou nespoznala)sa nebude vydávať?Odpoveď:"na to neštudovala,aby sa vydávala"...žena doma hovorí:to ani nemý nepovie,takú ...
Ináč,Boris je sympaťák,a spravodlivý..každému potomkovi dopraje vlastnú mamu.

bibi1234

martin72-ale zase nejaka feministka-karieristka naspori na dochodok viac ako 10novonarodenych romskych deti:O)))
osobne si myslim, ze najme vzdelani ludia by mali mat vela deti, aby drzali urcitu uroven inteligencie na Slovensku, kedze sa rodi tolko romskych deti, ktore ani nechodia do skoly, lebo je to ich rodicom jedno.. a aj ked tie deti do skoly idu, priebezne sa nepripravuju, takze 8x prepadnu a maju po povinnej skolskej dochadzke... napr. taky Boris Kollar-vsetci na neho nadavaju, ze ma 5deti s roznymi matkami, ale ti ohovaraci si neuvedomuju, ze urcite kazde dieta bude mat zaplatene kvalitne VS vzdelanie a B.K. urcite dohliadne, aby z nich nieco bolo.. a ti, ktori na neho najviac nadavaju, sa budu vytesovat z dochodkov...
Milujte sa a mnozte sa!!!!:O))))

dan 27

katka...presne tak.naopak,ja som si az po tom,co partnerka otehotnela uvedomil ako som jej nepomahal:)teraz ked ju vidim ako cez to velke brusko ledva dociahne do dresu aby umyla riady,musim ju odstrcit a urobit to za nu,takze sa uz v zasade len vala na gauci