Lymfatické uzlihy/Hodkinston

lacoo

vie mi niekto poradit?môže s úderu vzniknúť leukemia??už asi mesiac mam zdurené uzliny na krku,občas ma zabolia,niekedy ma zabolí v uchu..!Cítim sa čoraz slabší.Už si 2 roky ma hocikedy pichne pod lavým rebrom a potom to prejde!Vie mi niekto poradiť???

ingrid

muž má rakovinu limfatického systému Hotschkina 11 rokov, už má aj po transplantácii kostnej drene a je v poriadku - aj invalidný dôchodok mu zobrali, ale držím palce aby to dobre dopadlo

janulienka22

Anonymka, drzime ti palce, urcite si sa zbavila toho stareho chlipnika a uz bude len dobre. Ostan vzdy taka optimisticka, chcela by som byt ako ty. Robim si hlavu aj z malych problemov.

janulienka22

jajka, pod tou sankou mam taku zvlastnu bolest, ked si to tam tak do krku stistem, tak to zaboli viac, nez bez stisku, ale uzlinu tam nahmatat neviem...Mam to asi od maja. Trapi ma ta uzlina na slabine. Tvrda hrcka, nepohybliva a stale zacne boliet v ten prvy den menzes, presne teda viem rano povedat, ci v ten den menzes dostanem, alebo nie...Ta tam je take tri roky, stale vsetko rovnake.

anonym_11083

mam pred sebou posledné 4 rádioterapie.Utorok by mala byt posledná.Až dnes ma svrbí miesto ožiaru. Mudr. mi ponukla Ensure plus. Ak ma niekto skusenosti, prosím dajte vediet.Dnes som bola vonku po 1x bez šatky.Prežila som take male stastie.Zbavila som sa Hočkina?Verím, že ano.

jajka

janulienka22, ahoj, a tu uzlinu na krku mas uz dlho? meni ti velkost alebo je stale taka ista? bolieva ta? ja ju tam tiez mam uz dost dlho mozno dva roky neviem, a dr hovri, ze to nic nie je , krv mam v poriadku ale aj tak nie som spokojna preco to tam mam?

RNG

Tak si tu kapsulu probiotika rozrez, vysyp do napr jablcneho pretlaku. Takym sposobom to nie je maximalne ucinne, ale aspon ciastocne je lepsie, ako nic.A ber selen a zinok-to su male pilulky.
Namazat si par kvapiek jodovej tinktury tak isto mozes v okoli hrcky aspon 1-2 krat tyzdenne.

janulienka22

Infekciu v ustach nemam, len mi naraz rastu vsetky zuby mudrosti a z toho sa mi obcas zduri dasno. Probiotikum som si kupila, ale sedi mi v chladnicke, nie som schopna prehltnut tu velku kapsulu...Beriem Flukonazol raz mesacne uz tri mesiace. Imunitu mam dobru - som chora raz za styri roky. Treba nieco robit s tymi uzlinami?

RNG

Z infekcie v ustach je viacero problemov. Ked si v USA skoc do najblizsieho health food storu(napr Vitamin Shoppe), a kup si 2 ozs balenie GSE a urob si kazdodenne "horkac na pitie(15-30 kvapiek GSE do 1/2 l vody, nos cely den flasku so sebou a postupne ju za den vypi. Najlepsie v par glgov kazdu hodinu, drz v ustach aspon minutu, nech ti znici v ustach bakterie.
Na imunitu a proti mykozam ber nejake dobre probiotika(aspon 6 kultur v miliardach na kapsulu(billions). Kup si aj zinok, ber 25 mg denne

janulienka22

Dakujem, RNG. Ani ja si nemyslim, ze mam rakovinu. Robili mi rozbor krvi na zapal a ten vraj nemam. Tu zvacsenu uzlinu na pravej slabine som si objavila tak, ze nechtiac som si tam zatlacila pri obliekani a velmi to zabolelo. Zacne boliet v prvy den menzes - ked kychnem, ked dvihnem nohu a boli dva tyzdne potom. Je tvrda, nepohybliva. Pod krkom ma zacalo tak neprijemne slabo pobolievat asi v maji, nenahmatala som si tam uzlinu. Co mam robit? Som v usa. Mam sa objednat na ultrazvuk? Videli to traja lekari a len skonstatovali, ze mam zvacsenu uzlinu...Trpim castymi mykozami. V puse mi rastu vsetky osmicky, obcas mavam zdurene dasno. Mozu bolesti uzlin byt kvoli tymto potiazom?