Lymfatické uzlihy/Hodkinston

Ivka 1

Chvalabohu ze na Slovensku mame aj takych lekarov,ktori sa za kazdu cenu nedrzia len konvencnej mediciny, su pristupni aj inym druhom liecby. Dokonca sa neboja pred podavanim chemoterapie aj nahlas varovat pacientov. Rozhodnut sa vsak uz musi kazdy sam.

damian

Samozrejme, ja sa nicomu nerozumiem. Nikto sa tomu nerozumie, len vazeni doktori, ktori su nabifleny konvencnou teoriou, vypracovanou na zaklade studii platenych z farmaceutickych penazi!

Ja si veru svoju zlost nevybijam, pisem to, co je PRAVDA.

Samozrejme, nerozumiem sa ani rakovine konecnika, ktora sa akosi asi zazrakom momentalne stale zmensuje u 34 r zeny, ktoru NUTILI na vyvod a ostatne praktiky.

A ani rakovine mozgu sa nerozumiem. To nic. Hlavne je, ze 21 rocne dievca, ako to mame napisane na stranke, sa ma dobre a CT potvrdilo regresiu. POdobne ako aj u 18 mesacneho chlapca, ktoremu operaciou odstranili len cast nadoru a chceli cemoteraizovat - co rodicia uz pred pol rokom odmietli. Chlapec beha, papa, skace a ma sa vyborne aj bez CHT a s tym, co mu davaju rodicia.

Samozrejme, nerozumiem sa ani tomu, ked varujem ludi pred PET, kedze to PET zivi rakovinu este viac.

Vies co, ja nicomu nepotrebujem rozumiet. Hlavne je, ze ludia su zdravsi. Teda ti, ktori pocuvnu a maju skutocnu ochotu a odhodlanost a disciplinu dodrziavat to, co treba, a nielen slovom, ale aj skutkom.

No, az som sa ukludnil tym pisanim. Mozem ist na poobednajsiu sichtu v ortodoxnej medicine :-(

damian

Minutka PRAVDY - email, ktory som dostal. Samozrejme, meno nezverejnim:

Vazeny pan Kuzmovic,rada by som Vas poziadala o radu pri liecbe lymfomu.

Volam sa D..... a v auguste 2008 som zacala riesit svoju uz asi rok zvacsenu uzlinu na krku,ku ktorej pribudli pri castych chripkach aj dalsie pod bradou.Navstivila som hematologicku,ktora ma ihned poslala na CT trupu,ktore ukazalo,ze mam zvacsene uzliny vsade.Pani doktorka reagovala dost vystrasene,povedala cosi o Hodgkinovi,jeho dobrej liecitelnosti chemoterapiou a vybavila mi vysetrenie na onkologii.Tam bola tiez velmi mila Dr.,lenze nikto mi nic nevysvetloval,co mi dost vadilo,lebo viac ako info,ze mam zrejme rakovinu ma tazil fakt,ze ma hned chcu rezat aby histologiou zistili o aky druh lymfomu ide. 18.9.2008 som mala termin na chirurgii,ktory som tyzden pred zrusila.Az potom mi Dr.povedala,ze podla vsetkeho mam asi 4ty stupen Hodgkina... Napriek strachu som sa vrhla na alternativu a cez vselico sa dostala k Breussovej kure.Tu sa mi po niekolkych stroskotanych startoch podarilo nakoniec od oktobra do novembra dodrzat 38 dni,pocas ktorych s mojou hmotnostou mizli pomaly aj uzliny. LENZE zrazu mi rupla psychika a zacala som do seba pchat co mi prislo pod ruky a najma sladkosti... Uzliny samozrejme reagovali rastom a tak som sa trochu spamatala a zacala sa zivit podla knihy Vyziva ako zbran proti rakovine - R.Beliveau a D.Gingras.Zaberalo to,lenze ja som sa nevedela ovladat a stale som to kazila..
K internetu sa dostanem zriedkavo,ale nastastie som narazila na badatela a nasledne som si objednala jadierka a knihu RAKOVINA.Jadierka a ananas jem uz asi od polovice aprila,ale striktne som zacala dodrziavat stravovanie cerpajuc aj so spominanej knihy Vyziva....cize jem aj sezonne ovocie skrz obsah protirakovinovych fytochemikalii od 25.5.09. Mam pocit,ze uzliny reaguju lepsie ako na hladovku,pri ktorej mi ubudla svalova hmota a teraz som doma skrz znacne problemy s krizami.Par dni uz uzivam aj Wobenzym,Inocell,Acidophilus od Jamieson a Beta Glukan.Jem denne 50-70 jadierok,pol ananasu,susene marhule,papaju,orechy-para,vlasske,lieskove,kesu, lanove semienka,krizokvetu zeleninu,spenat,kurkumu,zazvor,skoricu,klincek,cesnak,cibulu,uhorky..obcas stavu z cvikly,mrkvy,zeleru,kelu..pijem zeleny caj Gyokuro,caj zo 14 byliniek od istej liecitelky a dnes mi dosiel z nemecka Essiac.
A teraz moja prosba: mohli by ste mi prosim vas napisat svoj nazor na moj momentalny postup,pripadne,ak mate kontakt na niekoho s lymfomom a mohli by ste mi ho dat..rada by som totiz vedela,ako liecba postupuje,ako dlho trva kym sa clovek celkom vylieci. Viem,ze kazdy pripad je iny,ale mojej netrpezlivej povahe by to trochu pomohlo. Taktiez by som sa chcela spytat,co si myslite o vysetreni chrbtice na vyskyt metastaz.Ide o podanie radioizotopov,ktore by sa na mozne metastazy naviazali.Ja pevne verim a nasvedcuje tomu aj pokrivenie mojej chrbtice,ze tie bolesti su nasledok apriloveho seknutia a slabej svaloviny,takze som zatial toto vysetrenie zavrhla,lebo sa obavam,ze by mohlo mat negativny vplyv na liecbu. Budem vam velmi vdacna ak mi napisete svoj nazor,pripadne odporucite este nejake doplnky,hoci neviem,ci mi moja fin.situacia momentalne dovoli nejake dalsie vydavky,ale po rehabilitacii snad budem opat zarobkovo cinna.
A este mi napadlo,ci neviete o nejakom lekarovi v Ba,alebo okoli,ktory je pristupny tejto liecbe a ochotny kontrolovat neskodlivymi vysetreniami stav pacienta.

Prepacte,ze som sa tak rozpisala a DAKUJEM za preklad knihy,ktora je velmi povzbudzujuca a motivujuca. S pozdravom a vdakou

D

damian

LEK, prosim Ta, co to tu pises??? Ze CHT nema vplyv na cievy??? To hadam nemyslis vazne. To mi chces nahovorit, ze ta chemia ma blahodarny ucinok na cievy?

Nasledky CHT sa podla zurnalov mozu prejavit aj po rokoch. Napriklad Metotrexat.

Cital som neraz od vazenych diskutujucich na lymfom.sk, ake maju problemy s cievami. Rovnako aj na ceskom chate, vratane IVANY S. Alebo Ti to v ordinacii neprezradzaju?

Moj bratranec nemal v zivote problemy s cievami ani nik v rodine. Po CHT a prednisone pribral ze som ho nespoznal. ZRazu praaaaaask, a je tam, kde necakal.

- mira

Aneuryzma vzniká stratou pružnosti ciev v dôsledku nánosov na ich stenách, ktoré tuhnú alebo kalcifikujú. Takáto nepružná cieva pod tlakom krvi sa naruší a stenčí, prípadne môže prasknúť. Všetko je zapríčinené príjmom nasýtených mastných kyselín, cukru, soli, chemických aditív. Príčina je veľmi podobná príčinám lymfomu. T.j. chemoterapia neodstránila príčinu a tá pôsobí naďalej a v tele pácha ďalšie škody. Môžeme čakať, aké škody budú nasledovať...

RNG

lek, chemoterapia tazko poskodi organizmus, to dufam nemozes popriet. Ja som totiz uz videl hromady ludi po chemoterapii otravenych ako vos, zltych, grcajucich kadial isli as porusenym zdravim a regeneraciou.
Ci to vedie aj ku krehnutiu ciev, to neviem, ale urcite im to neprispieva.Data, co vselico sposobi chemoterapia sa prisne kontroluju a nevypustaju ani na tzv. volnom internete, toboz nie v lekarskej literature.
Aneurizmus je dosledok ubytku pruznosti ciev, co je sposobene ubytkom kolagenu hlavne, samozrejme k tomu prispievaju aj zapaly a plak(usadeniny na cievach, ktore ich robia hrubsie,menej ohybne, horsie sa regenerujuce=krehsie)
Ci chemoterapia k tym zapalom podstatne prispieva neviem,celkove zamorenie ale vedie k roznym zapalom, ale iste narusuje regeneraciu.
Takze nie je tvrdenie, ze je mozne praskanie ciev v dosledku chemoterapie celkom vylucit.

Alternativna liecba s velkymi mnozstvami vitaminu C naproti tomu zvysi vyrobu kolagenu(to je fakt, davno dokazany Linusom Paulingom, jeho kolegami a dnes este stale zdoraznovany znamou osobnostou, jeho spolupracovnikom dr Mathiasom Rathom.
Aj ine antioxidanty, ktore sa pri rakovinach maju pouzivat vo velkych mnozstvach spruznuju cievy a zlepsuju cirkulaciu, takze aj tam sa moznost mozgoveho krvacania znizuje.

Takze ako sa hovori tu: "chance win/win is better, than win/loose".
Volne prelozene: "vyhra na celej ciare je lepsia nez vyhra pri sucasnej strate".

Teda za predpokladu, ze sa to da ....

lek

Chemoterapia nesposobuje prasknutie cievy v mozgu. Bez inych udajov je toto co tu pises a davas do suvislosti neuveritelne zavadzajuce a vytrhnute z kontextu. Tvoj bratranec mohol mat na mozgovej cieve anuryzmu, teda vydutinu, ktora je mozo pricnou toho co s nim je. Ak mal tvoj bratranec agresivny lymfom (neviem aky typ mal) tab bez liecby by tu uz mozno ani nebol. Damian, nerozumies lymfomom, nevidis tych pacientov kazdy den, nestaratas sa o nich ani ked im je dobre ani ked im je zle. Tu cez internet si vypisujes a myslis si,ze si najmudrejsi na svete. Velka cast lymfomov je naozaj vyliecitelna chmeoterapiou, nasi pacienti sa mnohi naouaj vyliecia a ziju, zakladaju si rodiny, studuju. Nieje to tak, ze davame zaruky na 5 rokov a potom nam zomieraju na nasledky chemoterapie. To su nezmysly. Ty si tu casto vybijas hnev a zast na lekarov, ktori liecia konvencnou medicinou. Tu ale pisu ludia, ktori maju problem, su chori a potrebuju poradit ci povzbudit a myslim si, ze ich nezaujima ci niekto ma alebo nema rad lekarov. Ti ludia ocakavaju radu alebo aspon podporu.

damian

Vlastne to prave rakovina mojho bratranca ma priviedla na cestu hladania pravdy. Takze predsa na nieco ta jeho choroba bola dobra. Aj knihu som kvoli nemu prelozil a vytlacil. Takze sa mu musim podakovat. Ak teda stihnem...

damian

Mam 32 r bratranca. Pred asi 2 rokmi dostal lymfom (rak lymfat. uzlin). Varoval som ho pred chemoterapiou a navrhoval inu liecbu. Neposluchol. Vravel, ze ma veeelmi dobreho doktora, primara. Vybral celu chemoterapiu.

Tesil sa, ked potom splodil dieta. Aj ja som mu prial. Aj sa mi neusli poznamky od jeho rodiny, ze "Vidis Damianko, ze ta chemia predsa len zabrala a nie je az taka zla".

Tento tyzden mi sestra povedala, ze bratranec je uz tyzden v nemocnici. Praska mu cieva v mozgu a vytvara sa zrazenina. Samozrejme mu nasadili dalsiu chemiu, proti zrazanlivosti. A nevedia, co bude dalej.

Takze tu je jeden priklad uspechu chemoterapie. A to je lymfom velmi lahko liecitelny metabolickou medicinou...