Posilovanie počas puberty (rastu)

fmlsdg

caute
Ja mam 16 a posilujem tak od konca 14 tich.A chcem povedat to ze cvicis pocas 12-13 rokov v posilke ti neublizi pokial cvicis z rozumom ...to znamena ziadne velke vahy ...najdi si vahu v s ktorou dokazes spravit aspon 8-10 opakovani bez prehybania a nadhadzovania vahy,pekne pomaly a aspon 5 serii na jednu svalovu partiu ti staci :)

0vecka

boze 1kg cinky alebo 2 kg cinky to je ako ked si pohadzujes colu :) .. pochybujem ze to moze ublizit

inaq ja by som nepodcenoval cviky s vlastnou vahou... take kliky aj drepy mozu byt aj tazke cviky... hlavne je samovrazda robit ako pubertak mrtvy tah alebo drepy s cinkami ...:)

ricky

dobrý den chcel by som sa tiez spytat ohladom tych cvikov s cinkami mam 13 rokov a tiez som cvicil uz s 1 kilovymi a 2 kilovymi takisto robim aj tie cviky na brucho a kliky.Mysli te ze ked som cvicil s tymi cinkami 1 az 2 kilovymi mohlo mi to nijako ublizit na chrbticu?

Homer_Ml.

ja posilujem kazdy 2 den ties asi 20 kg. na biceps a mam 13 rokov lenze ja mam dobru genetiku a meriam 170cm kazde rano asi 20 klikov a venujem sa taekwondo takze nohy mam stale sa roscvicujem a na mojom raste sa nic nestalo mozem teda takto cvicit???

TRANE

JA MAM VO FEBRUARY 14 a posilujem len sem tam..viacej chodim do gym... a tranujem vonku 3RUN,Le Parkour,streets stunts
... a myslim ze my to fakt staci...

andrej232

Podľa mňa by si mal najlepšie keby, že teraz necvičíš v posilke ani z činkami keď máš 13 rokov. Zameral by som sa skôr na nejaký šport ako napríklad florbal, hokejbal, futbal. Nejaké behavé športy a do posilky by som začal chodiť až v 15 rokoch alebo na konci 14 rokov. Pre viac informácii si prečítaj tento článok aj celú stránku je vhodná pre teba
zaciatocnici.sk