Posilovanie počas puberty (rastu)

panika

j velmi hlupe a neeticke napadat ludi,ktori vedia o com hovoria..ver tomu,ze ked RNG nieco povie,tak vie preco.V obdobi rastu je velmi sproste pretazovat organizmus.13 rocne decko moze cvicit,ale nie posilovat ako dospely clovek..aj ked ta treskne o zem,je to pravda!a 17 rocny tiez nie je dospely..vidno podla reci

Crossfit

Ach jaj...mam velmi rad ked sa niekto kto je prilis lenivy na to aby cvicil ohana tym ze "ajajaaaj to je nezdrave znicite si kosti, nebudete rast" vsak "RNG" si iba uboziacik ktory o tom nic nevie. Ano je pravda ze pocas rastu zdvihat tazke vahy nie je zdrave a treba si davat pozor na to aby sme cviky robili spravne..ale skodlive to nie je.., silna fyzicka zataz je pre ludske telo prospesna najma v pubertalnom veku..neviem co davate..ja cvicim Crossfit... a dost casto sa nevyhnem tomu ze sa od namahy pocas treningu pozvraciam.. No a ? zdvihnem sa idem dalej... takze take hovadiny ako znicite si zdravie, nebudete rast,znicite si organy atd. si nechajte... mam 17, veeeelmi atleticku postavu ;), 186 cm,74kg, a asi 4 percenta tuku...tak nekecajte o com neviete

mr.thin

ahoj som strasne chudy cvicim 3 roky som vypracovany ale aj tak strasne chudy mam male tehlicky a male telo a dlhe ruky 190cm a 65 kg mam 14 rokov

RNG

Nuz len si budujte extra nepotrebne svalstvo, potom vam cely zivot budu musiet organy fungovat v pretazeni, aby tu exttras hmotu vedeli zivit a regenerovat. Nuz a za tu "krasu" zaplatite skratenym zivotom, lebo sa vam organy skor "oderu"
Ale viem, ze vo vasom veku si myslite: to je blbost, na mna to neplati, a na buducnost nemyslite, a rozhodne nie na dlzku zivota, ved ste "nesmrtelmi" a fantasticki.
Uz v starom rime bolo porekadlo Iuventus-ventus tj Mladost-pochabost.
Ked nic ine tazke cvicenie a zvysovanie hladiny testosteronu vam zarazi rast a budete sice svalnati, ale krpati. A ked prestanetwe cvicit(nedostatok casu, zranenie, choroba) tak sa to cele svalstvo premeni na hromady tuku, ako vidiet na mnohych byvalych profesionalnych sportovcoch, ktori museli prestat cvicit pre zranenia.

Fifo LEE

No ja cvičím asi od jedenastich s vlastnou váhou. ked som zacal bol som spajla nehovorim ze teraz vyzeram ako arnold ale ja mam radost s toho ked spravím viac klikov alebo brusakov.
Mám 14 rokov a myslim si ze cvicit by ste nemali s cinkami az okolo 18 rokov alebo do konca rastu. Cvicil som aj s cinkami ale nie je to ono clovek ktory cvici s vlastnou váhou je ohybnejší,flexibilný je na tom lepsie ako ten co dviha 100kg alebo neviem kolko.Ak chcete pribrat alebo vyzerat dobre cinky vam v tom pomozu ale chce to doplnky atd. co v tomto veku nie je moc dobre. Pokial ste vo vyvine cvicte behajte ale s vlastnou váhou.A este je pravda ze si nicite klby a chrbticu. Dakujem za precitanie drzim palce

pan d.

Podla mna by ta mal viest skuseny trener. Na vlastnu past necvic, lebo si dodrbes chrbticu napr., mozes si ponatahovat slachy a pod. Skor uprednostni aerobne trenigy.

Ferii

čaute može my ubličiŤ na raste ked som Atlet ... A v stredy piatky mam posilku ?? a vtej posilke zvyham najviac 1Okg na ruky a 25 na nohy ??